Alior Bank udostępnia pożyczkę z wykorzystaniem FOTO ID – na selfie

Alior Bank rozwija wachlarz usług umożliwiających bankowanie z domu. Do swojej oferty wprowadził całkowicie zdalny i zautomatyzowany proces wnioskowania o pożyczkę z wykorzystaniem FOTO ID. Weryfikacja klienta będzie odbywała się za pomocą selfie.

Czas pandemii spowodował zmianę oczekiwań klientów. Coraz więcej usług i produktów dopasowywanych jest do zdalnego trybu. Dlatego też przyspieszyliśmy wiele prac nad innowacyjnymi rozwiązaniami. Chcemy wdrażać narzędzia, które ułatwiają klientom funkcjonowanie w czasie izolacji oraz umożliwią szybki dostęp do produktów bankowych. Pożyczka na selfie to kolejna propozycja w naszej ofercie spełniająca te kryteria – mówi Paweł Kapias, Dyrektor Działu Kredytów Niezabezpieczonych Alior Banku.

Pożyczka na selfie to produkt wprowadzony w ramach niedawno udostępnionego rozwiązania FOTO ID. Dzięki jego wykorzystaniu możliwa jest szybka i sprawna weryfikacja klienta za pomocą telefonu komórkowego. Do zawarcia umowy o udzielenie pożyczki nie potrzebna jest wizyta w placówce banku, ani przekazywanie dokumentów przez kuriera.
Proces weryfikacji tożsamości jest szybki i prosty. Osoba, która wyrazi zgodę na taki rodzaj weryfikacji w procesie kredytowym  otrzyma na swój telefon SMS z linkiem do procesu autoryzacji, a w rozmowie z pracownikiem banku kod weryfikacyjny. Następnie fotografuje ona swój dowód osobisty oraz wykonuje kilka poleceń nagrywając je aparatem w swoim telefonie. Dzięki temu bank może sprawdzić dokument tożsamości i potwierdzić, że klient wykonuje identyfikację samodzielnie i świadomie.
Klient będzie mógł otrzymać finansowanie w wysokości nawet 150 000 zł na 10 lat (RRSO 17,81%).
FOTO ID to autorska metoda identyfikacji klienta zaprojektowana i wdrożona przez pracowników Alior Banku. Znacząco przyspieszyła ona weryfikację tożsamości – cały proces zajmuje nie więcej niż 5 minut. Jednocześnie, rozwiązanie jest intuicyjne i nie wymaga wysokich kompetencji cyfrowych.

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wyliczona na 10.04.2020 r. na reprezentatywnym przykładzie. Ostateczne warunki kredytowania zależą od wiarygodności kredytowej klienta, daty wypłaty kredytu oraz daty płatności pierwszej raty. Szczegóły oferty oraz Taryfa opłat i prowizji w placówkach Alior Banku SA i na http://www.aliorbank.pl.

źródło: Alior Bank

Reklamy
Zwiększ zasięg Twojej sieci Wi-Fi

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl