Polska firma Solgaz zaskakuje swoim pomysłem – koniec z „cykaniem”

Nowość na światowym rynku AGD: kuchenka gazowa gaz pod szkłem bez iskrownika

Rozwiązanie gaz pod szkłem – wynalazek polskiej marki Solgaz, podbił serca wielu amatorów gotowania, jak i osób ceniących sobie połączenie funkcjonalności z nowoczesnym designem. Kuchnia gazowa z płytą ceramiczną stała się ciekawą alternatywą dla tradycyjnych propozycji. Producent nie zwalnia jednak tempa – prezentuje najnowszy model – linię płyt Innova, w której jako pierwszy na świecie zastąpił dotychczasowe iskrowniki żarnikami.

Kuchenka gazowa gaz pod szkłem – płyta Innova

Polska firma znów zaskakuje swoim pomysłem – koniec z „cykaniem”

Dotychczasowe rozwiązanie dostępne na rynku uległo jednak znacznej modyfikacji. Minimalistyczny, elegancki styl, w jakim została wykonana płyta gazowa czarna pozostał, lecz podczas produkcji wykorzystano bardziej zaawansowaną i udoskonaloną technologię. Efekt? Nowość – linia płyt Innova jest pierwszą na świecie propozycją, w której zastosowano żarniki. Co to oznacza dla użytkownika? Podczas włączania gazu nie słychać tzw. cykania. W efekcie kuchenka gazowa gaz pod szkłem włącza się cicho, umożliwiając komfortowe użytkowanie bez obawy np. o zbudzenie śpiących domowników lub dekoncentrację osoby, która wykonuje w pobliżu zadania wymagające skupienia. Jest to pierwsze tego rodzaju rozwiązanie na rynku. To jednak nie koniec. Płyta Innova posiada funkcję booster, która dzięki zwiększonej mocy pracy palnika przyspieszysz gotowanie. Warta podkreślenia jest także możliwość wstrzymania pracy płyty jednym przyciskiem, a następnie wznowienie, przy zachowaniu wszystkich wcześniejszych ustawień poszczególnych palników (funkcja Start&Stop).

Kuchnia gazowa z płytą ceramiczną – udoskonalony gaz pod szkłem

Płyta gazowa bezpłomieniowa działa na każdym rodzaju gazu, a duże palniki pozwolą łatwo rozmieścić nawet największe garnki. A jak to wygląda w praktyce? Płyta Innova reguluje moc grzania, pracując cyklicznie. Palniki włączają się i wyłączają, by urządzenie utrzymywało stałą temperaturę na powierzchni ceramiki, oszczędzając tym samym gaz. Akumulacja ciepła przez płytę grzejną pozwala na maksymalny odzysk energii użytecznej. Ponadto bonus w postaci „darmowego pola”, wykorzystującego ciepło spalin uchodzących z palników sprawia, że płyta staje się nową kategorią produktu na polskim rynku. Dzięki zastosowaniu silników magnetycznych oraz opatentowanemu systemowi elektrozaworów nowej generacji możliwa jest również płynna regulacja mocy. A na co najważniejsze – badania przeprowadzone przez Zakład Oszczędności Energii i Ochrony Powietrza (jednostkę organizacyjną Głównego Instytutu Górnictwa), określiły efektywność spalania gazu jako do 50% mniejszą niż w tradycyjnych kuchenkach.

Kuchnia gazowa 4 palnikowa

 

Kuchenka gazowa gaz pod szkłem – czy jest bezpieczna w użytkowaniu?

Najnowsze rozwiązanie posiada dwa razy więcej systemów bezpieczeństwa niż tradycyjne kuchenki. A jak zabezpieczenia działają w praktyce? Palniki są wyposażone w indywidualne systemy uruchamiania płomienia i kontroli spalania gazu. Jeśli zupa lub sos wykipi – płyta automatycznie się wyłączy i da znać sygnałem dźwiękowym. Jest to w szczególności istotne, jeśli z urządzenia korzystają nastolatki, seniorzy lub osoby, które mogą być rozpraszane podczas gotowania (np. młode mamy). Rodzice ciekawskich maluchów docenią także funkcję „kontrola rodzicielska”, która włączy blokadę przed przypadkowym uruchomieniem.

Kuchnia gazowa z płytą ceramiczną sprawdzi się zarówno wśród fanów nowinek technologicznych, jak i entuzjastów ekonomicznego gotowania. Najlepiej jednak przekonać się o tym samemu i wypróbować nowy polski wynalazek.

32 komentarze do “Polska firma Solgaz zaskakuje swoim pomysłem – koniec z „cykaniem”

 • 17 lipca 2021 o 18:41
  Permalink

  Zaskakuje, to fakt. I do tego nie tylko brak tego cykania jest atutem. Inne funkcje też są mega przydatne. I nie spotykane w innych płytach. Moim zdaniem genialne rozwiązanie, które sporo poprawia w domu.

  Odpowiedz
 • 13 lipca 2021 o 22:11
  Permalink

  Nie tylko ładna ale i bezpieczna zwłaszcza w użytkowaniu przez seniorów. Moja mama bardzo sobie chwali jej użytkowanie.

  Odpowiedz
 • 3 lipca 2021 o 13:27
  Permalink

  Fajne rozwiązanie. Widać sporo pomysłów jest schowanych „pod maską”. Ktoś sie po prostu nie bał i poszedł po funkcjonalności, a nie jako kolejna płyta z podstawowymi funkcjami. Pod tym względem wyróżnia się i to bardzo. Lubie takie innowacje.

  Odpowiedz
 • 17 czerwca 2021 o 21:36
  Permalink

  Wprowadzone unowocześnienia sprawiają, że ta płyta gazowa to perełka na polskim rynku.

  Odpowiedz
 • 14 czerwca 2021 o 19:45
  Permalink

  Klasyka w nowoczesnym wydaniu jest ekstra.

  Odpowiedz
 • 9 czerwca 2021 o 21:41
  Permalink

  Doskonała propozycja płyty gazowej, która zagościła w mej kuchni.

  Odpowiedz
 • 17 maja 2021 o 22:22
  Permalink

  Całkiem sensownie pomyślana płyta gazowa. Przemyślana konstrukcja i duża funkcjonalność. I to zaskakująco duża. Są tu takie motywy, których w innej płycie raczej nie znajdziemy. Kontrola temperatury to taki przykład, ale bardzo wymowny moim zdaniem.

  Odpowiedz
 • 13 maja 2021 o 20:10
  Permalink

  Płytę użytkuje moja mama seniorka i bardzo sobie chwali jej prostą obsługę. Ja natomiast cieszę się z tych wszystkich zabezpieczeń jakie płyta posiada co w przypadku użytkowania przez seniorów bardzo się przydaje.

  Odpowiedz
 • 6 maja 2021 o 20:14
  Permalink

  Podoba mi się to rozwiązanie. Jest zupełnie inne niż tradycyjne. Do tego te schowane palniki i gładka powierzchnia to mega wygodne rozwiązanie. Dużo łatwiej utrzymać taką płytę w czystości. Brak zakamarków, brak rusztów, które zawsze były tłuste i zawsze trzeba było używać szczotki do ich czyszczenia.

  Odpowiedz
 • 19 kwietnia 2021 o 18:36
  Permalink

  Perfekcyjna w każdym calu. Pomimo, że mam ją od 3 miesięcy, zachwyca mnie każdego dnia wciąż na nowo.

  Odpowiedz
 • 7 kwietnia 2021 o 21:33
  Permalink

  Marzę o niej i mam nadzieję, że znajdzie się miejsce i dość środków by sfinalizować jej zakup podczas remontu kuchni.

  Odpowiedz
 • 31 marca 2021 o 20:47
  Permalink

  Łatwa w obsłudze więc doskonale jej obsługę pojęła moja mama. Cieszę się też z generowanych przez tą płytę gazową oszczędności i zabezpieczeń jakie posiada gdzyż dba o nasze bezpieczeństwo.

  Odpowiedz
 • 20 lutego 2021 o 16:01
  Permalink

  Bardzo fajne rozwiązanie. Wygląda genialnie a do tego działa całkiem ciekawie. Inaczej niz standardowa płyta gazowa. Właściwie nie ma jak tego normalnie porównać. Jest po prostu funkcjonalnie genialna. Chyba nie mogę powiedzieć, że coś jej brakuje.

  Odpowiedz
 • 16 lutego 2021 o 21:41
  Permalink

  Prezentuje się zacnie, a i funkcjonalność sprawia, że chciałabym być jej właścicielką.

  Odpowiedz
 • 8 lutego 2021 o 14:43
  Permalink

  Po prostu genialna. Nie ma co ukrywać. Rozwiązanie wydaje się proste a jakie funkcjonalne. Coś innego, zaskakującego i mającego dużo sensu. Pomysł wart wydania gotówki na taka płytę. Inne pomysły i rozwiązania w tej płycie też warte są zakupu. Bardzo funkcjonalna.

  Odpowiedz
 • 8 grudnia 2020 o 20:03
  Permalink

  Cichutka, praca, fajna funkcjonalność i oszczędności, które generują powodują, ze dla mnie jest the beast.

  Odpowiedz
 • 2 grudnia 2020 o 20:16
  Permalink

  Rewelacja, nie dość, że inny niż pozostałe na rynku to jeszcze oszczędne i od polskiego producenta.

  Odpowiedz
 • 29 listopada 2020 o 18:54
  Permalink

  Pomysły Solgazu potrafia zaskoczyć. To raczej nie jedyne rozwiązanie w ich płytach gazowych, które nie znajdziemy u konkurencji. Maja rozmach w wymyślaniu innowacji na tym polu. I widać, że im się chce, że nie stoją w miejscu i idą do przodu z pomysłami.

  Odpowiedz
 • 15 listopada 2020 o 16:43
  Permalink

  Pokochałam ją od pierwszego wejrzenia, a użytkując mój zachwyt tylko uległ zwiększeniu. Jest idealna, tak jak producent obiecuje cicha i z dużą powierzchnią grzania więc duże garnki bezproblemowo się mieszczą. Dodatkowe pole grzewcze to też doskonały pomysł i bardzo przydatny.

  Odpowiedz
 • 14 listopada 2020 o 18:49
  Permalink

  Wygląd zaskakująco designerski. Jest po prostu śliczna. Do tego ma całkiem ciekawe opcje, które bardzo wpływają na funkcjonalność. I to opcje raczej niespotykane gdzie indziej. Ja nie spotkałam np. możliwości ustawienia temperatury w płytach gazowych. To zaskakująca funkcja ale dająca dużo możliwości w gotowaniu. Dużo większą kontrolę nad tym, co się robi. Dla mnie to po prostu rewelacja i duże ułatwienie.

  Odpowiedz
 • 10 listopada 2020 o 19:48
  Permalink

  Wyjątkowa dbałość o detale sprawiła, że kuchenka jest perfekcyjna. Uwielbiam ją za jej prostą nowoczesną linię, łatwe użytkowanie i oszczędności jakie dzięki niej osiągnęliśmy w zużyciu gazu.

  Odpowiedz
 • 19 października 2020 o 16:05
  Permalink

  Ładna i jak widać, funkcjonalna płyta. Zaskakująca swoim wyglądem i właśnie funkcjami, które oferuje. Na bogato 🙂

  Odpowiedz
 • 16 października 2020 o 19:32
  Permalink

  Nowoczesne i całkiem fajne rozwiązanie. Funkcjonalnie naprawdę przeskoczyli konkurencję. I fajnie się czyta, że to nasz, krajowy producent, który stawia na innowacyjność. Mi się to bardzo podoba. I im to wychodzi. I dobrze wychodzi.

  Odpowiedz
 • 14 października 2020 o 13:50
  Permalink

  Fajne rozwiązanie. I do tego bardzo proste w użytkowaniu. Sprawdza się przy codziennym gotowaniu. Powiedziałbym nawet że jest bardzo intuicyjne. Do tego ciche. Nie mam problemów z używaniem tego rozwiązania u siebie.

  Odpowiedz
 • 7 października 2020 o 12:46
  Permalink

  Mi podoba się to, że firma idzie za ciosem i wprowadza ciągle jakieś nowe rozwiązania, których nie znajdziemy u konkurencji. Idą bardziej w kierunku rozwiązań nietypowych, zaawansowanych. Idą własną ścieżką. To fajne. Wielu tylko kopiuje pomysły i nic nie wymyśla. Tutaj jest zupełnie inaczej.

  Odpowiedz
 • 18 września 2020 o 14:05
  Permalink

  Coś innego. Ciekawego i funkcjonalnego. Na pewno taka płyta nie jest banalna w kuchni i sprawdzi sie w nowoczesnych wnętrzach. Mi się podoba. Do tego, moim zdaniem, sterowanie w taki sposób jest bardziej intuicyjne i obecnie po prostu łatwiejsze.

  Odpowiedz
 • 16 września 2020 o 14:23
  Permalink

  Swoimi pomysłami i innowacjami Solgaz zasługuje na uznanie. Chyba nie ma drugiej marki w kraju, która stawiałaby tak na rozwuj sprzętu. I robiła właśnie tak innowacyjne rzeczy.

  Odpowiedz
 • 15 września 2020 o 12:25
  Permalink

  Funkcjonalnie to pierwsza klasa. Widać że producent postawił na bogate wyposażenie swoich produktów w niespotykane do tej pory rozwiązania. Do tego wygląd, który potrafi zaskoczyć niejednego.

  Odpowiedz
 • 31 sierpnia 2020 o 13:30
  Permalink

  Boska, a do tego bezpieczna i funkcjonalna.

  Odpowiedz
 • 17 sierpnia 2020 o 19:01
  Permalink

  To naprawdę jest płyta gazowa? Pierwszy raz spotkałam się z takim rozwiązaniem, które zaskakuje innowacyjną technologią, a co dopiero wprowadzonymi ulepszeniami w stosunku do poprzednich model. Brawa dla producentów, którzy stworzyli takie cudo.

  Odpowiedz
 • 3 sierpnia 2020 o 19:44
  Permalink

  Fantastycznie, że polska firma posiada tak innowacyjne rozwiązanie w znakomitej nowoczesnej oprawie.

  Odpowiedz
 • 5 maja 2020 o 19:06
  Permalink

  Przepiękna, a na dodatek takie unowocześnianie produktu dobrze świadczy o producencie.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: