Dlaczego telewizor to teraz Twój najlepszy przyjaciel

Najnowsze hity filmowe w jakości kinowej, osobisty trener, który zadba o Twoją formę czy też parkiet taneczny… we własnym salonie. Wszystko to, a nawet więcej bez wychodzenia z domu. Sprawdź jak możesz wykorzystać potencjał drzemiący w Twoim telewizorze.

Najnowsze hity filmowe w jakości kinowej, osobisty trener, który zadba o Twoją formę czy też parkiet taneczny… we własnym salonie. Wszystko to, a nawet więcej bez wychodzenia z domu. Sprawdź jak możesz wykorzystać potencjał drzemiący w Twoim telewizorze.

W stronę telewizora spoglądamy bardzo chętnie, niezależnie od powodu przebywania w domu. Oto sześć przykładów, wśród nich nieoczywiste i zaskakujące, na wartościowe spędzenie czasu przed jego ekranem.

1. Twoje kino

Podczas seansów w domowym zaciszu telewizory LG pozwalają poczuć się jak na sali kinowej, a pomagają w tym m.in. systemy Dolby Vision oraz Dolby Atmos. Ten pierwszy zadba o wyeksponowanie wszystkich detali w kontrastowych scenach oraz jak najbardziej naturalne oddanie pełnej gamy kolorów. Przykładowo, w jaskini rozświetlonej pochodniami, w ciemnych fragmentach obrazu widoczne będą wszystkie detale, a wschody czy zachody słońca staną się  na ekranie telewizora niezwykle realistyczne. Dolby Atmos natomiast, dzięki przestrzennemu dźwiękowi, przeniesie widza w sam środek akcji, sprawiając, że np. widoczny na ekranie samochód przejedzie tuż obok nas.
Video Running LG 2018 — kopia.jpg

2. Twój osobisty trener

Treningi fitness online (na przykład z dostępną na konsole aplikacją Fitbit Couch) możemy wyświetlać na komfortowym, cechującym się dużą przekątną, ekranie telewizora. Natomiast korzystanie na telewizorze z aplikacji takich jak BitGym, w rytm naszego biegu wyświetlających rzeczywistą trasę (np. przez las), a także postawienie przed jego ekranem roweru stacjonarnego czy bieżni, pozwoli w dużym stopniu oddać klimat treningu na łonie natury. Efekt ten odczuwalny będzie jeszcze bardziej na telewizorze LG o dużej przekątnej ekranu i rozdzielczości 4K.

3. Animator domowego przedszkola

Podłączenie do telewizora konsoli, np. Xbox One X z grą Just Dance czy Kinect Sports Rivals, pozwoli natomiast na uczestnictwo w zabawach ruchowych całej rodzinie. Zajęcie czymś dzieci, które nudzą się podczas przebywania w domu (gwarantując jednocześnie tak ważną dla ich prawidłowego rozwoju dawkę ruchu), wykonanie układu tanecznego (w pojedynkę lub z domownikami) czy oddanie się innym aktywnościom, które oferują tego typu gry.
d5f611227679074463a0a48724816d64.jpg

4. Twoja gamingowa rozrywka

O podłączeniu konsoli wspomnieliśmy wyżej, ale telewizor LG to idealny wybór również dla graczy preferujących komputery osobiste. Dzięki wsparciu technologii G-Sync telewizory LG mogą płynnie wyświetlać obraz z komputera, a tym samym zastąpić monitor, co pozwoli na jeszcze bardziej szczegółowe „zanurzenie się” w świecie ulubionych gier. Natomiast niski input lag to potencjalna przewaga w rywalizacji online ze znajomymi.

5. Twoje domowe biuro i widzisz więcej podczas telekonferencji

Pracując w domu możemy przeglądać na ekranie telewizora dokumenty, prezentacje, filmy do akceptacji itd. Przesłane bezpośrednio z poziomu smartfona. Docenimy tę możliwość, gdy np. dziecko będzie chciało koniecznie skorzystać z naszego laptopa. Dzięki obsłudze AirPlay 2 zawartość ekranu smartfona wyświetlą na telewizorach LG również użytkownicy urządzeń marki Apple.
 A gdy praca z wykorzystaniem ekranu telewizora wciągnie tak bardzo, że nie będziemy chcieli się od niej oderwać nawet na chwilę, żeby np. zaprogramować pranie czy włączyć odświeżacz powietrza, z pomocą przyjdzie Panel Domowy w TV LG. Dzięki niemu na ekranie telewizora LG będziemy mogli zdalnie sterować innymi domowymi urządzeniami, bez odchodzenia od stołu, biurka czy kanapy.
LG-OLED-TV-2019-adopting-more-powerful-AI-1.jpg

6. Twój współlokator – Nie masz z kim pogadać? LG TV na ratunek

Siedzisz w domu samotnie, przyjaciel nie odbiera telefonu, video konferencje nie są na ten tydzień zaplanowane, a chciałbyś z kimś porozmawiać? Możesz odezwać się do… telewizora LG! Dzięki zaimplementowanym algorytmom sztucznej inteligencji odpowie nie tylko na zaprogramowane z góry polecenia. Nie będzie co prawda (jeszcze?) partnerem do filozoficznych rozważań, ale zrozumie, gdy poprosimy o pomoc w wyborze filmu, podanie przepisu na smaczne danie czy prognozę pogody. Wszystko z rozumieniem kontekstu i to po polsku.
Telewizor, dzięki wielu różnorodnym zastosowaniom, stał się nam bliski niczym przyjaciel. Potrafi dziś dużo więcej niż mogliśmy sobie uzmysłowić jeszcze 10 lat temu. Podobnie jak niełatwo jest wyobrazić sobie obecnie, co nowego będzie miał do zaoferowania za kolejne 10 lat. Czy jest w stanie stać się nam jeszcze bliższy?
Czekamy na kolejne innowacje od LG.
źródło: LG

One thought on “Dlaczego telewizor to teraz Twój najlepszy przyjaciel

  • 27 kwietnia 2020 o 23:24
    Permalink

    Telewizję oglądam sporadycznie, ale nie wyobrażam sobie życia bez telewizora. Nie mógłbym oglądać Netflixa albo HBO na smartfonie czy laptopie. Nie wspomnę też o konsoli bo czasy grania na komputerze już mam dawno za sobą. Telewizor zmieniam średnio co 5-6 lat. Ostatnie moje 2 telewizory to Philips i następny też będzie tej samem marki. Mam już zaufanie i uważam, że to bardzo dobre telewizory.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: