Alior Bank przekaże milion złotych na walkę z wirusem. Wsparcie dla Szpitala Wojewódzkiego w Szczecinie

Alior Bank przekaże milion złotych Szpitalowi Wojewódzkiemu w Szczecinie na walkę ze skutkami pandemii koronawirusa. Za ofiarowane pieniądze placówka kupi sprzęt niezbędny do ratowania chorych na COVID-19.

Działalność dobroczynna ma dla naszego banku ogromne znaczenie, szczególnie teraz, gdy wszyscy zmagamy się z pandemią i walczymy o zdrowie i życie. Pomaganie potrzebującym ma wyjątkową moc, która sprawia, że ci słabsi mogą się poczuć bezpieczniej – mówi prezes Alior Banku Krzysztof Bachta.

Pandemia koronawirusa spowodowała nagłe zwiększenie liczby pacjentów wymagających wyspecjalizowanej pomocy medycznej, a to z kolei wiąże się z nagłą potrzebą wyposażenia polskich szpitali w odpowiedni sprzęt. Alior Bank odpowiedział na prośbę Szpitala Wojewódzkiego w Szczecinie i przekaże mu pieniądze na zakup sprzętu niezbędnego do przyjmowania chorych na COVID-19. Na liście potrzeb zgłoszonych do Alior Banku przez placówkę medyczną znalazł się zarówno profesjonalny sprzęt medyczny, m.in. respiratory, pompy infuzyjne, aparaty do masażu serca, lampy bakteriobójcze, jak również niezbędne środki ochrony indywidualnej, czyli maski, kombinezony czy gogle.

Otrzymane wsparcie umożliwi nam szybkie dostosowanie części infrastruktury szpitala do wymogów hospitalizowania pacjentów zakaźnych. Zależy nam na jak najszybszym zwiększeniu liczby punktów dostępu do gazów medycznych oraz wyposażenia sal w indywidualne węzły sanitarne. To spore inwestycje, tym bardziej cieszymy się, że dzięki otrzymanej pomocy możemy w tej trudnej sytuacji działać wielotorowo. Jesteśmy wdzięczni i niezwykle wzruszeni otrzymanym wsparciem. Każde zadanie, które możemy dzięki Alior Bankowi zrealizować, jest bezcenne w walce o zdrowie i życie naszych pacjentów – mówi Natalia Andruczyk, rzeczniczka prasowa szczecińskiego szpitala.

Szpital Wojewódzki w Szczecinie został przekształcony w jednoimienny szpital zakaźny. Znajduje się więc wśród najważniejszych ośrodków w Polsce walczących z koronawirusem.

źródło: Alior Bank

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: