Panasonic – zostań w domu i oddychaj bezpiecznie

Znaczną część swojego życia spędzamy w pomieszczeniach, zwłaszcza teraz, kiedy pozostanie w domu jest szczególnie ważne dla naszego zdrowia. Dlatego warto zadbać o to, aby nie narażać się na dodatkowe niebezpieczeństwo, jakim jest oddychanie powietrzem niskiej jakości.

Powstaje zatem pytanie, jak możemy zapewnić sobie odpowiednie warunki w domu? Poza ogólnymi zasadami utrzymania czystości, niezmiennie skutecznym sposobem na zachowanie zdrowej atmosfery w mieszkaniu jest zaopatrzenie się w oczyszczacz powietrza.

Skuteczne działanie przez cały rok

 Błędnym jest założenie, że oczyszczacz potrzebny jest tyko wtedy, gdy na zewnątrz panuje smog. Wewnątrz pomieszczeń jest także wiele innych czynników, wpływających na jakość powietrza. Przez cały rok unoszą się w nim m.in. roztocza kurzu, grzyby, bakterie i wirusy, które oczyszczacz również pomaga eliminować.

Długotrwałe przebywanie w domu powoduje konieczność wietrzenia, wskutek czego, przez okna do środka dostają się też alergeny, których wraz z rozpoczynającą się wiosną z dnia na dzień jest coraz więcej. Obecnie 40% Polaków cierpi na różnego rodzaju uczulenia. Co istotne, znacznie częściej alergie  rozwijają się u osób żyjących w zanieczyszczonym środowisku. Odbywa się to w skutek działania szkodliwych substancji np. spalin, pyłów i innych środków chemicznych, które powodują osłabienie systemu immunologicznego. Najczęściej alergie ujawniają się wiosną i wczesną jesienią, kiedy kwitnąć zaczynają drzewa, pylą rośliny, a w przypadku alergenów domowych – kiedy na zewnątrz panuje duża wilgotność. Oczyszczacz powietrza skutecznie wszystkie te alergeny wyłapuje i usuwa, dzięki czemu oddychanie wewnątrz pomieszczeń nawet dla alergików staje się bezpieczne.

– W powietrzu, którym oddychamy, znajdują się nie tylko zanieczyszczenia związane z emisją produktów spalania paliw stałych. W zależności od pory roku i sezonu, w domach, w których przebywamy, może dochodzić do zwiększenia obecności różnego rodzaju mikroorganizmów. – mówi Piotr Dąbrowiecki – specjalista chorób wewnętrznych i alergologii. – Jeśli chodzi o alergeny, najsilniejszym alergenami zewnątrz domowymi są pyłki drzew, traw, chwastów, zarodniki grzybów pleśniowych z gatunku alternaria czy też cladosporium, które mogą drażnić nasz układ oddechowy a nawet wywoływać silny alergiczny nieżyt nosa i astmę. Okres pylenia roślin trwa od połowy lutego do października. Natomiast, jeśli jesteśmy alergikami, narażeni jesteśmy przez cały rok. Z racji tego, że przyczyną silnej alergii może być zarówno kurz domowy, pleśń, zarodniki grzybów czy nawet substancje emitowane z mebli. – zaznacza doktor.

Precyzja w każdym calu

 Zaawansowane urządzenia, m.in oczyszczacze powietrza oferowane przez Panasonic, wykorzystując technologię Nanoe™ usuwają nawet do 99,99% wszystkich szkodliwych substancji – blokują działanie alergenów (tych pochodzących z zewnątrz i tworzących się wewnątrz pomieszczeń), a także eliminują bakterie i wirusy. Generowane przez jonizator nanocząsteczki wody „przechwytują” szkodliwe substancje z powietrza i neutralizują je. Dzięki temu tam, gdzie pracuje oczyszczacz można oddychać swobodnie powietrzem praktycznie wolnym od bakterii, wirusów, grzybów czy alergenów.

Przewagą technologii Nanoe nad pozostałymi, najczęściej stosowanymi, jest przede wszystkim aż 6-krotnie dłuższy czas rozpadu jonów. Dzięki czemu rozprzestrzeniają się one równomiernie i docierają do każdego kąta pomieszczenia, nie tracąc przy tym swoich cennych właściwości. W taki sposób urządzenie skutecznie neutralizuje też nieprzyjemne zapachy. Za pomocą inteligentnych czujników oczyszczacze Panasonic na bieżąco monitorują stan wilgotności powietrza, a następnie specjalny filtr nawilżający dostosowuje jego poziom do pożądanego. Utrzymywanie optymalnego poziomu wilgotności w pomieszczeniu jest również kluczowe dla zdrowia. Zbyt suche powietrze bowiem powoduje liczne zaburzenia oddychania, a zbyt duża wilgotność sprzyja rozwojowi grzybów i bakterii.

 – Oddychanie zanieczyszczonym, suchym powietrzem wpływa na rozwój stanu zapalnego w płucach. Aby zadbać o stan naszych dróg oddechowych, warto zapewnić odpowiednią wilgotność powietrza, która oscyluje pomiędzy 50% a 60%. – ocenia dr med. Dąbrowiecki.

 Wszystko to sprawia, że warto stosować oczyszczacze powierza przez cały rok. Wiosną i latem urządzenie oczyszcza powietrze z pyłków, a praktycznie przez cały rok z roztoczy kurzu domowego i innych szkodliwych dla naszego zdrowia substancji, także bakterii i wirusów. Dzięki czemu, zostając we własnym domu, zapewnimy sobie najwyższej klasy bezpieczeństwo i dobre samopoczucie.

Chęć zapewnienia bezpiecznych warunków dzieciom nie tylko w domu, ale także tam, gdzie spędzają kilka godzin każdego dnia zainspirowała polski oddział firmy Panasonic do organizacji akcji MILIONY ODDECHÓW. Na przełomie grudnia i stycznia, firma dostarczyła 100 oczyszczaczy powietrza do 100 żłobków w 4 regionach Polski, dzięki czemu dzieci pozostające pod opieką placówek będą mogły oddychać czystym, pozbawionym zanieczyszczeń, alergenów, a także bakterii i wirusów powietrzem przez cały rok.

źródło: Panasonic

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: