Fitbit Pay i Garmin Pay, czyli płać jednym ruchem ręki z Credit Agricole

Credit Agricole udostępnia swoim klientom płatności mobilne Fitbit Pay i Garmin Pay. Klienci banku wychodząc na zakupy, nie będą musieli już zabierać ze sobą ani portfela, ani telefonu. Aby zapłacić wystarczy zegarek lub opaska na ręce.

Mimo stanu epidemii stale pracujemy nad wdrażaniem nowych rozwiązań przydatnych dla naszych klientów. Systemy Fitbit i Garmin ułatwiają codzienne zakupy i ograniczają ryzyko zarażenia koronawirusem, więc bardzo się cieszymy, że możemy je udostępnić właśnie teraz, w tym trudnym czasie – mówi Jędrzej Marciniak, wiceprezes zarządu Credit Agricole.

Fitbit Pay i Garmin Pay to prosty, wygodny i bezpieczny sposób płacenia w sklepach lub wypłacania gotówki z bankomatów za pomocą tzw. urządzeń ubieralnych marki Fitbit lub Garmin. Najczęściej wykorzystywane są do tego zegarki smartwatch lub opaski smartband.

W niewielkim urządzeniu noszonym na ręce zapisywany jest tzw. token, który zabezpiecza dane karty płatniczej poprzez zastąpienie ich zaszyfrowanym kodem. Płacąc w sklepie za zakupy, wystarczy wykonać prosty ruch ręką i przyłożyć urządzenie na 2-3 sekundy do terminala płatniczego. Nie trzeba mieć przy sobie ani portfela z gotówką, ani smartfona, nie jest potrzebna również karta w swojej fizycznej postaci.

Konfiguracja i uruchomienie usługi jest bardzo proste. Klienci Credit Agricole, którzy dysponują urządzeniami Fitbit lub Garmin wyposażonymi w technologie zbliżeniową (NFC), mogą dodać kartę Mastercard lub Visa, wprowadzając jej dane (m.in. numer karty, datę ważności i kod CVV2) do aplikacji w telefonie. Potrzebne jest także ustawienie 4-cyfrowego hasła do aktywacji cyfrowego portfela oraz potwierdzenie całej operacji za pomocą kodu uwierzytelniającego przesłanego na numer telefonu, używanego do usługi 3D-Secure. Hasło do aktywacji wykorzystywane jest również do zabezpieczenia zegarka przy dokonywaniu transakcji, wprowadza się je raz na 24h lub każdorazowo po zdjęciu i ponownym założeniu zegarka

Systemy Fitbit i Garmin są równie bezpieczne, jak płatności zbliżeniowe kartą. Dane karty użytkownika nigdy nie są ujawniane ani udostępniane sprzedawcom ani operatorom Fitbit/Garmin. Chronione jest również hasło wybierane przez użytkownika podczas konfiguracji urządzenia. Płatności zegarkiem lub opaską można dokonywać praktycznie w każdym miejscu, gdzie akceptowane są płatności zbliżeniowe kartą.

Credit Agricole jest jednym z niewielu banków w Polsce, które oferują swoim klientom jednocześnie obydwa systemy płatności za pośrednictwem urządzeń ubieralnych.

Zdecydowaliśmy się na równoczesne wdrożenie systemów Fitbit i Garmin, żeby zwiększyć wachlarz dostępnych płatności mobilnych. Operatorzy systemów oferują urządzenia w różnych segmentach cenowych, dzięki czemu nasi klienci mają większy wybór i mogą korzystać zarówno z prostszych i tańszych urządzeń, jak również tych z wyższej półki – wyjaśnia Mateusz Dziuba, dyrektor Biura Kart Kredytowych i Płatności Alternatywnych w Credit Agricole.

źródło: Credit Agricole

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: