Półtora miliona złotych dla startupów w walce z koronawirusem

Ericsson aktywnie zaangażował się w specjalną rundę akceleracyjną Startup Spark, który jest odpowiedzią na wyzwania związane z koronawirusem. Do programu zgłosiło się 140 młodych firm. Wybrano 10 startupów, którym na stworzenie i rozwój innowacji niwelujących społeczne, gospodarcze i zdrowotne skutki COVID-19 ŁSSE przekaże blisko 1,5 mln zł. 

Rozwiązania przygotowane przez startupy w specjalnej rundzie ogłoszonej przez ŁSSE mogą niedługo pojawić się w szpitalach, biurach czy przestrzeni publicznej. Wszystkie zostały zaprojektowane, aby ograniczyć skutki epidemii koronawirusa. Partnerami programu są Ericsson i Indigo Nails.

Wybrane startupy mogą liczyć na maksymalne dofinansowanie kwotą 160 tys. zł. oraz wsparcie ekspertów ŁSSE, firmy Ericsson i Indigo Nails, którzy pomogą im w rozwoju oraz szybkim wdrożeniu pomysłów.

–  Zaangażowaliśmy się w projekt z dużymi oczekiwaniami na ciekawe i tak potrzebne społecznie rozwiązania. Rezultat przeszedł oczekiwania. Pomysłowość młodych twórców jest ogromna. Synergia wiedzy eksperckiej Ericsson i twórcze zaangażowanie polskich startupów wspomoże ratowanie życia, odciąży system opieki zdrowotnej i realnie wesprze skutki gospodarcze oraz społeczne pandemii – powiedział Marcin Sugak, dyrektor ds. Rozwoju biznesu w firmie Ericsson.

W ramach dedykowanej jednostki Ericsson Garage, na codzień współpracujemy przy rozwijaniu nowych ideii technologicznych, także ze startupami. Skupienie się na rozwiązaniu obecnych wyzwań zmobilizowało dodatkową energię także u naszych pracowników. Przed nami tygodnie inspirującej współpracy, która może przynieść szerokie korzyści. Pozytywna ekscytacja płynąca od zgłoszonych firm, pozwala wierzyć w ciekawe wyniki tej rundy akceleracyjnej. – Jakub Gabarkiewicz, Program Manager, Ericsson

Opisy wybranych rozwiązań, a także materiały wideo i audio dostępne są w poniższym linku.

https://sselodz-my.sharepoint.com/:f:/g/personal/mateusz_slonecki_sse_lodz_pl/EkXPceB7XN1Lm3s1UamZLqIBMPcH6BDFlU8rjJ0HIhpZWw?e=KRq2Yl

źródło: Ericsson

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: