Heroo Mobile – pierwsza w Polsce sieć telefonii komórkowej dla dzieci i młodzieży

Heroo Mobile – wystartowała sprzedaż akcji pierwszej w Polsce sieci telefonii komórkowej dla dzieci i młodzieży

Akcje telekomu dostępne są na https://emisja.heromobile.pl. Jest to oferta skierowana zarówno dla inwestorów indywidulanych jak i biznesowych. Rodzice, którzy zdecydują się na zakup akcji, przy zamówieniu pakietu startowego dostaną bonusy z pakietu inwestora. Z Heroo Mobile będzie można korzystać od sierpnia. To rozwiązanie, które ma pomóc rodzicom uczyć dziecko rozsądnego korzystania z telefonu, chronić je przed uzależnieniem, motywować do postępowania zgodnego z wartościami opiekunów oraz dbać o nie, kiedy jest poza domem. Dla dziecka będzie to przede wszystkim edukacja przez zabawę, wsparcie w budowaniu jego poczucia wartości, a także nauka odpowiedzialności za własne decyzje. 

 Jak to działa?

Wszystkie te funkcjonalności zamykają się w dwóch aplikacjach – jednej działającej na telefonie dziecka, do którego operator dostarczy kartę SIM i drugiej, na urządzeniu opiekuna, z pomocą której widzi telefony swoich podopiecznych. Treści z smsów, komunikatorów oraz e-maili są widoczne tylko przez dzieci, których prywatność jest szanowana i traktowana poważnie. Już na etapie wyboru taryfy dzieci będą miały możliwość zbudowania własnego bohatera – awatara. Jego początkowe wyposażenie, strój, jak również inne wyróżniające się cechy będą zależały od dobranej oferty – jednej z czterech gotowych opcji lub indywidualnie skomponowanej oferty. Wybrany bohater będzie rósł wraz z dzieckiem, a z biegiem czasu awansował na kolejne poziomy doświadczenia, które odblokują większe możliwości. Aby to osiągnąć, młody użytkownik powinien pamiętać o obowiązkach i zasadach, które są ważne w jego domu. Awatar będzie wirtualnym asystentem dla dziecka, który pomoże mu bezpiecznie wejść w świat nowoczesnych technologii.

Jak Heroo Mobile pomaga w dbaniu o bezpieczeństwo dziecka?

Raporty mówią wprost o zagrożeniach istniejących w sieci. By uchronić dzieci przed ucieczką w świat online należy pielęgnować z nimi bliskość i uważność oraz dbać o relacje w domu. Heroo Mobile będzie wspomagał rodziców w nieinwazyjnym sprawdzaniu co się dzieje                  w telefonie dziecka, poprzez:

  • filtrowanie niepożądanych treści,
  • ograniczenie korzystanie z Internetu/telefonu (rodzic z dzieckiem mogą wspólnie ustalić czas i pory jego użytkowania)
  • wysyłanie alertów do rodziców, kiedy dziecko wykraczania poza znane mu strefy oraz z ostrzeżeniem o słabej baterii czy wyłączeniu telefonu
  • dostęp do zdalnego billingu w czasie rzeczywistym
  • umożliwienie zarządzania listą używanych aplikacji (z regułami dotyczącymi czasu oraz miejsca)

  Edukacja przez zabawę w Heroo Mobile

Mózgi ludzi uczą się najlepiej, kiedy zapominają, że to robią. A zabawa jest kluczowa z punktu widzenia ewolucji biologicznej, by osiągnąć dojrzałość. W czasie zabawy i gier nawet najtrudniejsza wiedza okazuje się banalnie prosta, a obowiązki w domu stają się przyjemniejsze. Dlatego Heroo Mobile będzie wysyłał dziecku:

  • zachęty do wyrabiania właściwych nawyków ustalanych wspólnie z rodzicami (bonusem mogą być przyznawane minuty/MB Internetu i rozwój bohatera),
  • rady i przypomnienia od własnego awatara (np. pamiętaj, że jutro urodziny mamy, dziś jest zimno, jutro do szkoły trzeba zabrać skrawki różnych materiałów)
  • zabawę w zdobywanie nowych sprawności (np. skarbnik, pomocnik domowy, mól książkowy, zadbaj o planetę – uzależnione od wieku i zainteresowań dziecka).

Kto tworzy Heroo Mobile?

Heroo od początku tworzą rodzice, specjaliści edukacji, psychologii i wszyscy Ci, którzy kochają dzieci i zależy im na ich przyszłości, a co za tym idzie przyszłości społeczeństwa. Wszyscy oni zgodnie podkreślają, że to opiekunowie wraz ze wsparciem aplikacji są mentorami dla swoich dzieci – bohaterów. Niczego im nie narzucają tylko: doradzają, wspólnie ustalają, dostarczaj niezbędnej wiedzy, wierzą w swoje pociechy i kształcą w nich wyjątkowe umiejętności. Opiekunowie to wyjątkowi przewodnicy, a Heroo Mobile to gotowe narzędzie, które wspomoże ich w kształtowaniu dobrych nawyków nie tylko u dzieci, ale także całych rodzin. Heroo jest spółką akcyjną, w którą każdy może zainwestować nie wychodząc z domu. To proste. Kupując akcje spółki Wasze dzieci staną się jej pierwszymi użytkownikami, a Wy współwłaścicielami. Razem będziemy tworzyć bezpieczną przyszłość najmłodszych. Staniecie się naszymi ambasadorami, superbohaterami, dostając równocześnie dostęp do wielu korzyści. – mówi Robert Mirek, Prezes Heroo S.A. Mamy ambitny i realny plan rozwoju. Od 15 lat zajmujemy się telekomunikacją i wiemy doskonale jak rozwijać biznes telekomunikacyjny. Zawsze będziemy mieli na uwadze przede wszystkim dobro dzieci. Dbanie o ich rozwój, uśmiech, po prostu uśmiech. Heroo Mobile jest tworzone wspólnie z rodzicami. I zawsze tak będzie. – przekonuje Robert Mirek.

Wśród twórców, doradców i ambasadorów i akcjonariuszy Heroo Mobile są: Jarek Kania               z Ojcowskiej Strony Mocy, Kasia Sawicka, Marysia Górecka z Mamy Gadżety i Michał Górecki.

źródlo: Heroo

One thought on “Heroo Mobile – pierwsza w Polsce sieć telefonii komórkowej dla dzieci i młodzieży

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: