Pakowanie próżniowe pozwala robić zakupy rzadziej

W obecnych czasach szczególne znaczenie zyskuje odpowiednie przechowywanie żywności. Zakupy staramy się robić raz w tygodniu i nie chcemy, aby poszczególne produkty uległy zepsuciu. Jednym z najlepszych rozwiązań może okazać się pakowanie próżniowe, które pozwala na nawet pięciokrotne wydłużenie terminu przydatności do spożycia produktów lub całych potraw.

Według zaleceń, które obecnie obowiązują, powinniśmy znacznie ograniczyć nasze kontakty z innymi ludźmi. Znajduje to również odzwierciedlenie w sposobie wykonywania zakupów – staramy się ograniczyć ich częstotliwość do jednego wyjścia w tygodniu lub poszukujemy opcji z dostawą do domu. Zaplanowanie tygodniowego jadłospisu pomaga, ale nie rozwiązuje problemu przechowywania żywności, która po kilku dniach może być już nieświeża. Co zrobić z namiarem świeżych owoców lub z dostarczoną w poniedziałek rybą, która przygotowana ma być na piątek? Jak przechowywać żywność, aby oprócz przydatności do spożycia zachować smak, aromat i wartości odżywcze? Rozwiązanie jest proste – pakowanie próżniowe.

Ekologiczne przechowywanie żywności = oszczędność czasu i pieniędzy

Istnieje wiele sposobów na przedłużenie przydatności do spożycia poszczególnych produktów, ale czy znamy wszystkie konsekwencje ich stosowania? Kiszonki są doskonałym źródłem zróżnicowanych składników odżywczych i witamin, ale ich przygotowanie wymaga czasu. Z kolei np. mrożenie mięsa w zwykłej torbie jest olbrzymim błędem. Kilkugodzinne rozmrażanie w temperaturze pokojowej naraża na rozwój szkodliwych bakterii. Dlatego też idealnym rozwiązaniem jest wykorzystanie systemów próżniowego pakowania żywności. Odizolowanie produktów od powietrza eliminuje ryzyko rozwoju bakterii i innych patogenów oraz wydłuża przydatność do spożycia produktów nawet pięciokrotnie. Obsługa zgrzewarki próżniowej jest dziecinnie prosta. Wystarczy dany produkt czy potrawę włożyć do specjalnego worka lub pojemnika, następnie podłączyć do urządzenia, nacisnąć przyciska, a reszta zrobi się sama. Powietrze zostanie odessane, a sam pakunek szczelnie zamknięty. Żywności nie musimy chować do zamrażarki. Pojemnik do próżniowego pakowania, z którego zostało usunięte powietrze metodą możemy przechowywać w lodówce.

Jednym z producentów, którzy mają bogatą ofertę urządzeń do próżniowego pakowania żywności jest marka FoodSaver, która funkcjonuje na rynku od 1987 roku. W swoim portfolio produktowym posiada szeroki zakres zgrzewarek, ręcznych urządzeń do pakowania próżniowego, pojemników, folii oraz worków, które pomogą zachować świeżość żywności na dłużej.

Szybkim i ekonomicznym rozwiązaniem jest ręczne urządzenie do pakowania próżniowego FoodSaver VS1192X. Ten niewielki sprzęt zaoszczędzi miejsce w kuchni i utrzyma jedzenie w świeżości. Dzięki prostemu, jednoprzyciskowemu mechanizmowi i bezprzewodowej, ergonomicznej konstrukcji, urządzenie jest niezwykle, proste i przyjazne w obsłudze. Co ważne, jedno ładowanie wystarcza aż na 100 cykli próżniowego pakowania. Urządzenie jest kompatybilne ze wszystkimi pojemnikami do przechowywania próżniowego marki FoodSaver. Można ich używać w mikrofalówce, zmywarce czy zamrażarce. Nie przejmują zapachów i są odporne na zarysowania. Urządzenie współpracuje także z profesjonalnymi zapinanymi torebkami próżniowymi FoodSaver. Dla osób, które chciałby korzystać ze specjalnej folii do próżniowego pakowania, przeznaczone jest równie kompaktowe urządzenie FoodSaver VS1190X. Pozwala ono, m.in. na zamarynowanie mięsa w piętnaście minut.

Duża rodzina to duże potrzeby

Na zakupy dla całej rodziny FoodSaver ma idealne rozwiązanie. Zgrzewarka próżniowa FoodSaver FFS005x ze stali nierdzewnej, dzięki dwóm trybom pracy umożliwia pakowanie próżniowe dostosowane do rodzaju żywności: suchej lub wilgotnej. W odróżnieniu od innych sposobów pakowania, metoda próżniowa pozwala na dłuższe przechowywanie produktów spożywczych, a także ochronę przed bakteriami. Zgrzewarka jest odpowiednia do każdego rodzaju żywności. Również do mięs, sosów czy konfitur z owoców. FoodSaver FFS005x ma wbudowany schowek na rolkę i gilotynę, które sprawiają, że urządzenie jest uniwersalne i nie przysparza problemu w pakowaniu dużej ilości produktów. Urządzenie korzysta z dwóch trybów pracy: do żywności wilgotnej lub suchej. Dodatkowy tryb pulsacyjny ułatwia pakowanie produktów delikatnych. Zgrzewarka jest kompatybilna ze wszystkimi akcesoriami FoodSaver.

Cała ofertę marki można znaleźć w oficjalnym sklepie internetowym pod adresem: www.food-saver.pl.

źródło: FoodSaver

13 komentarzy do “Pakowanie próżniowe pozwala robić zakupy rzadziej

 • 3 marca 2022 o 12:33
  Permalink

  Od roku użytkujemy w domu Zgrzewarkę próżniową FoodSaver FFS014X Jest to mój pierwszy sprzęt tego typu, jak na razie działa perfekcyjnie, polecam zakup!

  Odpowiedz
 • 17 października 2021 o 12:46
  Permalink

  Polecam Food Saver, pozwala zaoszczędzić zarówno pieniądze, jak i jedzenie

  Odpowiedz
 • 12 września 2021 o 18:08
  Permalink

  Dla mnie najlepszy jest FoodSaver. Świetny sprzęt, bardzo go lubię i doskonale działa.

  Odpowiedz
 • 11 sierpnia 2021 o 14:58
  Permalink

  Polecam serdecznie zgrzewarkę Food Saver, idealna

  Odpowiedz
 • 12 lipca 2021 o 14:07
  Permalink

  Nic innego nie potrzebuję prócz food saver – najlepszy sprzęt

  Odpowiedz
 • 14 czerwca 2021 o 20:33
  Permalink

  Polecam serdecznie Food Saver, bardzo fajna zgrzewarka i pozwala sporo zaoszczędzić

  Odpowiedz
 • 28 kwietnia 2021 o 19:43
  Permalink

  Najlepsze są zgrzewarki od Food Saver. Kupiłyśmy sobie z synową i jesteśmy mega zadowolone. Polecam serdecznie

  Odpowiedz
  • 7 lipca 2021 o 12:16
   Permalink

   ale jaki model kupić tak do domu?

   Odpowiedz
 • 16 lutego 2021 o 19:31
  Permalink

  Uwielbiam food saver. Pakuję w nią mięso, sosy, warzywa, wędliny… wszystko! Cudo

  Odpowiedz
 • 1 lutego 2021 o 07:06
  Permalink

  Doskonały sprzęt w świetnej cenie. Lepszej zgrzewarki w Polsce nie znalazłam. Precyzyjna, cicha i pobiera niewiele prądu.

  Odpowiedz
 • 3 stycznia 2021 o 18:49
  Permalink

  Polecam serdecznie Food Saver – doskonała, najlepsza zgrzewarka na rynku!

  Odpowiedz
 • 29 listopada 2020 o 21:07
  Permalink

  Ja też polecam Food Saver. Najlepszy sposób na niemarnowanie jedzenia. W świetnej cenie
  !

  Odpowiedz
 • 12 października 2020 o 18:24
  Permalink

  Mam już od jakiegoś czasu i naprawdę muszę przyznać, że sprawdza się znakomicie! Zawsze marnowało mi się sporo jedzenia a teraz udaje mi się temu zapobiegać i ile miejsca w lodówce zostaje. Polecam!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: