Xiaomi wprowadziło aktualizacje swoich przeglądarek internetowych

Forbes poinformował, że chiński koncern Xiaomi zbiera dane swoich klientów ze smartfonów, które sprzedaje na całym świecie. Dane te były następnie wysyłane na zdalne serwery hostowane przez innego chińskiego giganta technologicznego – Alibabę.

Prezentujemy stanowisko firmy w tej sprawie:

Chcielibyśmy podziękować analitykom. Jesteśmy wdzięczni za ich zaangażowanie oraz konstruktywną dyskusję. Od 4 maja (01:30, czasu pekińskiego) dostępna jest aktualizacja przeglądarek Mi Browser, Mi Browser Pro oraz Mint Browser. Można ją pobrać z Google Play (Oznaczenia ostatnich wersji: Mi Browser/Mi Browser Pro (v12.1.4) i Mint Browser (v3.4.3).
Aktualizacja oprogramowania wprowadza m.in. opcję włączenia/wyłączenia gromadzenia jakichkolwiek danych w trybie incognito w przeglądarce.
Uważamy, że ta funkcjonalność, w połączeniu z naszym podejściem do utrzymywania agregowanych danych w nieidentyfikowalnej formie, spełnia wszelkie wymogi prawne i pokazuje zaangażowanie naszej firmy w ochronę prywatności użytkowników.
Jak zawsze Xiaomi zaprasza użytkowników do udziału w rozwoju swoich produktów. Od początku istnienia firmy głos użytkowników stanowił bardzo ważny jej element i pozwalał jej rozwijać się.

Więcej informacji na temat polityki prywatności Xiaomi znajduje się na oficjalnym blogu firmy pod tym adresem: https://blog.mi.com/en/2020/05/02/live-post-evidence-and-statement-in-response-to-media-coverage-on-our-privacy-policy/ .

źródło: Forbes, Xiaomi

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: