Rodzina smartfonów motorola edge z nagrodą Red Dot za design

Wprowadzone niedawno do oferty motorola edge i motorola edge+ przyniosły Motoroli już drugą w tym roku nagrodę Red Dot. Dwa nowe urządzenia zgłoszone jako rodzina produktów zostały nagrodzone w najsłynniejszym na świecie konkursie wzorniczym za wyjątkowej jakości design. W 2020 roku do konkursu zgłoszono ponad 6500 produktów z 60 krajów, z czego jedynie 25% uzyskało to wyróżnienie.

motorola edge

Podejście wzornicze Motoroli zawsze koncentrowało się na zapewnianiu konsumentom innowacji, które zmieniają technologie w przydatne funkcje. Dotyczy to całej oferty produktów marki, ale motorola edge i motorola edge+ oferują użytkownikom najlepsze wrażenia, którym towarzyszy piękne, zadziwiająco funkcjonalne i zaawansowane wzornictwo — odważna i nowoczesna interpretacja tego, czym może być smartfon.

Głównymi celami przyświecającymi zespołowi twórców rodziny motorola edge były użyteczność, prostota, atrakcyjność i maksymalna wydajność. Udało się je osiągnąć między innymi dzięki interaktywnemu wyświetlaczowi zakrzywionemu pod kątem 90°, systemowi aparatów o wysokiej rozdzielczości, pojemnej baterii i najszybszej w historii transmisji danych w sieciach 5G. Tym wysokiej klasy funkcjom musiał towarzyszyć równie imponujący wygląd i luksusowy styl — nawiązujący głębią i gradientem kolorów do murańskiego szkła. Wydajne i szybko działające wnętrze idealnie współgra z widocznymi na zewnątrz aparatami i ekranem o wysokiej rozdzielczości oraz donośnymi głośnikami.

Wiemy, jak ważne jest nie tylko zaspokajanie potrzeb konsumentów, ale i element zaskoczenia, a rodzina smartfonów motorola edge stanowi jeden krok na dłuższej drodze do płynnie i intuicyjnie działających urządzeń o przełomowym wzornictwie — powiedział Paul Pierce, szef Działu Wzornictwa Luksusowego i Innowacyjnego w Motoroli. Staramy się tworzyć urządzenia, które dostosowują się do użytkowników, a nie odwrotnie. W związku z tym wszystkie decyzje podejmowane podczas tworzenia tych nowych smartfonów koncentrowały się na konsumentach i zwiększaniu użyteczności dzięki praktycznej innowacyjności.

22 czerwca 2020 r. motorola edge i motorola edge+ zostaną eksponatami na wystawie „Kamienie milowe współczesnego wzornictwa” w Muzeum Wzornictwa Red Dot w Essen wraz ze wszystkimi nagrodzonymi produktami.

 ***

O nagrodzie Red Dot Design Award

 Nagroda Red Dot Design Award jest przyznawana w wyniku profesjonalnej oceny wzornictwa z uwzględnieniem różnorodności tej dziedziny. W związku z tym laureaci otrzymują ją w trzech dyscyplinach: Product Design, Red Dot Award: Brands & Communication Design oraz Red Dot Award: Design Concept. Red Dot Award to jeden z największych na świecie konkursów wzornictwa, do którego zgłoszono ponad 18 000 produktów. Po raz pierwszy jury oceniające najlepsze wzornictwo zebrało się w 1955 roku. W latach 90. XX wieku dyrektor generalny Red Dot dr Peter Zec opracował nazwę i markę nagrody. Od tego czasu prestiżowe wyróżnienie Red Dot jest pożądanym na całym świecie potwierdzeniem wyjątkowej jakości wzornictwa. Nagrodzone produkty są prezentowane w rocznych albumach, muzeach i w Internecie. Więcej informacji można uzyskać pod adresem www.red-dot.de.

źródło: Motorola Mobility

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: