P-touch – wiosenne porządki z drukarką etykiet

Porządek to istotny element naszego życia, który sprawia, że otoczenie jest przyjemniejsze, a my – mniej nerwowi. Chyba każdy marzy o tym, żeby mieć wokół siebie idealny ład. Bałagan wokół nas generuje poczucie chaosu i nerwowość. Jak wskazuje Harvard Business Review Polska, przeciętny pracownik biurowy traci aż do dwóch godzin tygodniowo na szukaniu dokumentów elektronicznych[1] podczas pracy. Dodajmy do tego jeszcze poranne poszukiwanie kluczy do samochodu lub innych drobiazgów. To wszystko negatywnie odbija się na naszym samopoczuciu, powodując niepotrzebne napięcie. Jak temu zapobiec?

P-touch

Poniżej przedstawiamy kilka praktycznych porad, dzięki którym możliwe jest zapanowanie nad bałaganem.

Opanuj chaos w swoim domowym biurze

Wszyscy znają widok biurka „uginającego się” pod natłokiem dokumentów, akcesoriów biurowych, sprzętu elektronicznego i sterty innych zbędnych przedmiotów. Trzeba przyznać, że nie wszystko jest nam potrzebne. Przynajmniej połowa wyląduje w koszu, a pozostałe dokumenty należy umieścić w odpowiednich segregatorach. Żeby jednak łatwo w nich znaleźć konkretne dokumenty, przyda się skuteczny system oznaczania. Drukarka etykiet P-touch pomoże nam odpowiednio podpisać każdy z nich. Ogromnym atutem tego urządzenia jest fakt, iż to od nas zależy jakiej czcionki i taśmy użyjemy. Sami zadecydujemy o designie z pozycji naszego smartfonu, z którym połączymy urządzenie. Dzięki tym zabiegom sprawimy, że na naszym biurku w końcu zapanuje ład.

Podpisz pojemniki w kuchni

W ferworze porządków należy pamiętać również o kuchni, w której niektórzy spędzają bardzo dużo czasu. Niewątpliwie trudno jest nam się odnaleźć wśród stosów produktów na półkach, szczególnie gdy nie są one odpowiednio ułożone i podpisane. W efekcie zalegające sterty żywności nie są spożyte w terminie, a mole spożywcze zyskują dodatkową ucztę. Jak się ich pozbyć? Przede wszystkim używajmy szczelnych opakowań i pamiętajmy, że każda żywność ma swój termin do spożycia. Dzięki wykorzystaniu potencjału drukarki etykiet możemy z łatwością naklejać nazwy artykułów spożywczych na pojemnikach wraz z datą przydatności do spożycia. Wykorzystując opakowania wielokrotnego użytku, oszczędzamy tym samym środowisko i choć w małym stopniu przyczyniamy się do poprawy jego stanu.

Ułatw dziecku sprzątanie jego pokoju

Kolejnym potencjalnym miejscem zastosowania drukarki etykiet P-touch jest pokój dziecięcy. To miejsce, w którym o porządek bardzo trudno. Jeśli przyzwyczaimy nasze dzieci do dbania o porządek, z czasem będzie im łatwiej przenieść to na własne życie. Dla najmłodszych najlepszym rozwiązaniem będzie przygotowanie pudełek na zabawki z etykietami obrazkowymi. Dzięki temu rozwiązaniu dzieci będą mogły same odkładać zabawki na swoje miejsce, zachowując przy tym porządek w pokoju.

Rodzice dzieci, które uczęszczają do przedszkoli bądź pierwszych klas szkoły podstawowej z pewnością są zaznajomieni z przypadkami zagubionych rzeczy ich pociech. Wśród nich znajdziemy zarówno zabawki, przyrządy szkolne, jak i ubrania. Rozwiązaniem tej sytuacji jest wydrukowanie etykiet imiennych na taśmach z funkcją naprasowania. Sam proces przygotowania naklejek nie zajmie nam dużo czasu, a efekt może pomóc zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Drukarka etykiet P-touch Cube to innowacyjny sposób na wprowadzenie ładu w naszym otoczeniu. Dzięki niej zadbamy o to, aby przestrzeń wokół nas była przejrzysta i estetyczna. To minimalistyczne urządzenie przyda się każdemu, niewielkie rozmiary, poręczny kształt oraz wytrzymała bateria sprawiają, że drukarkę P-touch możemy wykorzystać zarówno w firmie, jak i domowej spiżarni, garażu, garderobie czy pokoju dziecka” – komentuje Viktor Arsenovych, Bussines Developement Manager ES & Solution Products, Brother.

P-touch

Opanuj bałagan w schowku gospodarczym

W każdym domu lub mieszkaniu znajduje się pomieszczenie, które jest skarbnicą zapomnianych przedmiotów lub też tych wykorzystywanych sezonowo. W jednym będzie to garaż, w innym piwnica – tam odkładamy rzeczy, z którymi ciężko nam się rozstać ze względu na sentyment lub też te, na które najzwyczajniej brak nam pomysłu. Oznaczenie etykietami półek oraz kartonów i pojemników zdecydowanie ułatwi organizację tej przestrzeni.

P-touch

Drukarka etykiet P-touch to rozwiązanie na chaos. Jej zastosowanie możemy znaleźć wszędzie tam, gdzie zajdzie taka potrzeba. Jest na tyle lekka i poręczna, że jeśli chcemy, możemy mieć ją przy sobie. Bez problemu zmieści się do plecaka lub torebki” – komentuje Viktor Arsenovych, Bussines Developement Manager ES & Solution Products, Brother. „Dzięki temu nowoczesnemu urządzeniu możemy mieć porządek przez cały rok, a nie tylko na wiosnę. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby projekty swoich etykiet zapisywać i powracać do nich, gdy będzie taka potrzeba. Model P-Touch Cube PT-P710BT to rozwiązanie również dla tych, którzy cenią sobie szybkość i prostotę obsługi urządzenia. Dzięki możliwości drukowania etykiet za pomocą aplikacji na telefon, możemy skorzystać z niej w dowolnym momencie. Drukarka etykiet to idealny sposób na zapanowanie nad chaosem w naszym domu, czy też miejscu pracy” – dodaje ekspert firmy Brother

Autor: Brother

***

[1] https://www.hbrp.pl/b/dlaczego-warto-miec-porzadek-na-biurku/Pye65J6Wk

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: