Garmin MARQ Captain: American Magic Edition – zegarek ze specjalnej edycji żeglarskiej

Specjalna edycja zegarka z luksusowej kolekcji, stworzona na cześć profesjonalnej załogi żeglarskiej American Magic

MARQ Captain: American Magic

Garmin zaprezentował zegarek MARQ Captain: American Magic Edition, okolicznościową edycję luksusowych zegarków, która powstała we współpracy ze światowej sławy teamem żeglarskim American Magic. MARQ Captain: American Magic to nowoczesny zegarek specjalistyczny stworzony w ramach przygotowań załogi American Magic do startu w 36-tych regatach America’s Cup presented by PRADA. Zastosowane w zegarku połączenie tradycji i najnowszych rozwiązań technologicznych jest kwintesencją współczesnego żeglarstwa.

Wykończenie zegarka MARQ Captain: American Magic nawiązuje do klasycznych barw teamu – ma granatowy silikonowy pasek z czerwonym zapięciem, wygrawerowana nazwa załogi na bezelu oraz dwie specjalne tarcze z logo American Magic. Analogowa tarcza z dodatkowym timerem odlicza czas do startu regat w Auckland, natomiast cyfrowa ozdobiona zostałą charakterystyczną sylwetką DEFIANT – nowej konstrukcji kadłuba jachtu z hydropłatami. Dodatkową funkcją żeglarską zawartą w zegarku jest Sail Grinding, która wspiera żeglarzy w treningach na jachcie i na lądzie.

MARQ Captain: American Magic

Jesteśmy zaszczyceni, że możemy być częścią dążeń American Magic do udziału w Pucharze Ameryki – regatach rozgrywanych na najwyższym poziomie. Jesteśmy pewni, że nasze zegarki dadzą zespołowi narzędzia, których potrzebuje do walki o najstarsze trofeum w sporcie międzynarodowym. To niesamowite, że możemy być częścią ich sukcesu.” mówi Dan Bartel, wiceprezes Garmin ds. globalnej sprzedaży konsumenckiej.

Aby wziąć udział w Pucharze Ameryki, każdy zawodnik musi prezentować najwyższą formę fizyczną. MARQ Captain: American Magic Edition ma trzy tryby stworzone przez trenerów załogi American Magic. Użytkownicy mogą wybierać pomiędzy następującymi treningami: symulacją wyścigu, testem sprawności i interwałami, aby ćwiczyć szeroki zakres czynności wykonywanych podczas pracy na pokładzie. Zegarek zawiera wiele czujników, które monitorują ogólny stan zdrowia i samopoczucie, takich jak nadgarstkowy pomiar tętna i pulsoksymetr1. Po zakończeniu aktywności, użytkownicy mogą zapoznać się z zaawansowanymi wskaźnikami treningu, które obejmują dynamikę biegu2, aklimatyzację do wysokości i temperatury, pułap tlenowy oraz pomiar czasu regeneracji, który pozwala zaprogramować obciążenia treningowe tak, aby umożliwić osiągnięcie maksymalnych korzyści z treningu i zmniejszyć ryzyko kontuzji.

MARQ Captain: American Magic

Nasi żeglarze spełniają coraz wyższe wymagania fizyczne obowiązujące podczas regat, pracując coraz ciężej na siłowni. Monitorowanie parametrów fizjologicznych takich jak tętno, obciążenie treningowe na wodzie i na siłowni, pozwala nam dostosować objętość treningu, tak aby zoptymalizować wydajność zawodników. Technologia firmy Garmin pozwala na monitorowanie pracy każdego zawodnika na wodzie i poza nią, dostarczając mi informacji na podstawie których mogę spersonalizować plan treningowy pod konkretną osobę” mówi Baden Cashmore, trener przygotowania fizycznego American Magic.

MARQ Captain: American Magic ma załadowane fabrycznie aplikacje żeglarskie, pogodowe (z alertami burzowymi), mapy TopoActive Europe oraz obsługuje dodatkową kartografię morską BlueChart g3. Po sparowaniu zegarka z kompatybilnym urządzeniem inReach, można korzystać z dwukierunkowej komunikacji satelitarnej oraz nadać sygnał SOS z dowolnego miejsca na Ziemi3. Dodatkowe funkcje smart to m.in. streamowanie muzyki, płatności zbliżeniowe Garmin Pay, całodobowe monitorowanie aktywności oraz powiadomienia z telefonu Apple oraz Android.

Wbudowana bateria pozwala na korzystanie z zegarka w trybie smartwatcha nawet do 12 dni, do 28 godzin w trybie GPS, do 48 godzin w trybie UltraTrac lub do 9h używania z jednocześnie włączonym przesyłaniem muzyki oraz GPS. Zegarek dostępny jest w sprzedaży w sugerowanej cenie detalicznej 1750€.

źródło: Garmin

***

1Sprawdź Garmin.com/ataccuracy

2 To nie jest urządzenie medyczne i nie jest przeznaczone do stosowania w diagnostyce lub monitorowaniu jakiegokolwiek stanu medycznego. Pulsoksymetr nie jest dostępny we wszystkich krajach.  

3 Wymaga subskrypcji satelitarnej. W niektórych regionach używanie komunikacji satelitarnej jest prawnie regulowane lub zabronione.  

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: