Garmin Varia RVR315 i RTL515 – jedź bezpiecznie z nowymi radarami

Garmin zaprezentował dzisiaj radary wsteczne Varia RVR315 oraz Varia RTL515 ze światłem tylnym, które ostrzegają kolarzy o zbliżających się pojazdach. Oba urządzenia są kompatybilne z nową aplikacją Varia, dzięki czemu można ich używać także gdy korzystamy z telefonu jako nawigacji podczas jazdy rowerem.

RVR315, RTL515
Varia Radar 2020 Lifestyle Photography

Poprzednia generacja naszych rowerowych radarów wstecznych szybko stała się podstawowym sprzętem dla rowerzystów, który zapewnia im spokój ducha podczas jazdy w dzień i w nocy. Wraz z nowymi RVR315, RTL515 i aplikacją Varia wprowadzamy najnowocześniejsze funkcje bezpieczeństwa dla jeszcze większej rzeszy kolarzy, pomagając im poczuć się pewniej na drodze.” – powiedział Dan Bartel, wiceprezes Garmin ds. sprzedaży.

Wraz z kompatybilnym urządzeniem firmy Garmin, nową aplikacją Varia lub dedykowanym wyświetlaczem, rowerzyści otrzymają zarówno wizualne, jak i dźwiękowe ostrzeżenia o zbliżaniu się pojazdów od tyłu, które są wykrywane przez urządzenia z odległości nawet 140 metrów. Dla rowerzystów używających Varia RTL515 podczas jazdy dziennej, tylne światło jest widoczne z odległości do 1,6 km, a kierowcy mogą zobaczyć rowerzystę jeszcze zanim pojazd zostanie wykryty przez radar. Co więcej, nowy Varia RTL515 ma także tryb peletonu, z błyskiem o niskiej intensywności, dzięki czemu światło nie przeszkadza pozostałym kolarzom jadącym w grupie.

Połączenie Varia RVR315 lub RTL515 z nową aplikacją Varia działa jak wsteczne lusterko w samochodzie, które ostrzega rowerzystów przed zbliżającymi się pojazdami. Podczas jazdy kolarze będą otrzymują kolorowe powiadomienia na telefonie – zielony oznacza, że wszystko jest w porządku, żółty – że radar wykrył nadjeżdżający pojazd, a czerwony – że z tyłu nadjeżdża pojazd z dużą prędkością. Oprócz grafiki, o zbliżających się pojazdach mogą ostrzegać też alarmy dźwiękowe i wibracyjne.

RVR315, RTL515
W przypadku korzystania z kompatybilnego smartfonu, urządzenia Varia RVR315 i RTL515 można połączyć z popularnymi aplikacjami innych producentów, takimi jak Ride with GPS, pozwalając rowerzystom na dołożenie widoku z radaru do map w aplikacji. Varia RVR315 ma baterię, która działa do 7 godzin i sugerowaną ceną detaliczną w wysokości 149,99 €. Varia RTL515 oferuje do 16 godzin pracy na baterii w trybie dziennej lampy błyskowej oraz do 6 godzin w trybie nocnym lub stałym, a jej sugerowana cena detaliczna wynosi 199,99 €.

źródło: Garmin

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: