Kamera C4W – ochrona małego biznesu dzięki jednemu urządzeniu

Ograniczona liczba osób w sklepach, kolejki przed wejściem, panujące zasady bezpieczeństwa i higieny — jak zapanować nad tym wszystkim, kiedy jest się właścicielem małego biznesu, który nie zatrudnia całodobowej ochrony? Z pomocą przychodzi marka Ezviz — producent inteligentnych kamer.

Widok na to, co się dzieje na zewnątrz z aplikacji telefonu, ustawienie obszaru detekcji ruchu, alarm czy komunikat głosowy do klienta — to wszystko dostępne jest w jednym urządzeniu, które zyskuje na popularności wśród właścicieli niewielkich biznesów w czasie panującej pandemii. Kamera C4W marki Ezviz zastępuje całodobową ochronę i posiada wiele inteligentnych funkcji, które zaskakują swoją praktycznością. Przyjrzyjmy się im dokładnie.

Kamera oprócz spełniania swojego podstawowego zadania, jakim jest monitoring wyznaczonego obszaru i zapis nagrań może zostać wykorzystana także, jako świetne narzędzie do komunikacji z klientami wchodzącymi się do sklepu. Jak to możliwe? Podłączając urządzenie, właściciel firmy ustala obszar detekcji ruchu — tak, aby kamera wykrywała ludzi zbliżających się do sklepu, a niekoniecznie wszystkich ulicznych przechodniów. Pozwala na to intuicyjna aplikacja, do której mamy dostęp z poziomu telefonu. Dzięki odpowiednim ustawieniom kamera, wyczuwając czyjąś obecność we wskazanych obszarze, uruchamia alarm. Nie będzie to jednak zwykły drażniący dzwonek. Kamera C4W daje nam możliwość nagrania trzech, dziesięciosekundowy spersonalizowanych komunikatów. Możemy więc zwrócić się do klienta z konkretną wiadomością, np. „Drogi Kliencie, w sklepie może przebywać 5 osób, pamiętaj, aby zachowywać bezpieczny odstęp 2 m, nie zapomnij o dezynfekcji rąk. Dziękuję”. To proste rozwiązanie jest nie tylko skuteczne, ale także bardzo często robi wrażenie na klientach, którzy są zaskoczeni nowoczesnym podejściem.

Kamera sprawdzi się również, jako ochrona biznesu po zamknięciu zakładu. Po zmroku wciąż pozostaje aktywna, umożliwiając nagrywanie w trybie nocnym  — gdy ktoś wejdzie na teren firmy chroniony przez jej czujniki, kamera natychmiast zacznie migać, wysyłając światło ostrzegawcze oraz uruchomi alarm odstraszający intruzów. W tym samym czasie natychmiast wyśle właścicielowi powiadomienie na smartfona. Będzie on mógł na podglądzie zobaczyć, co się dzieje na obszarze firmy i podjąć odpowiednie działania. Kamera daje możliwość nagrania zdarzeń na kartę pamięci lub na zapis w chmurze.

Rozwiązanie od Ezviz, jakim jest kamera C4W, zostało stworzone z myślą o tych, którzy prowadzą własną działalność i nie mają potrzeby zatrudnienia całodobowej ochrony. Kamera ma przystępną cenę, jest też łatwo dostępna w sklepie online ivolta.pl

źródło: Ezviz

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: