FREE NOW wprowadza usługę Screen – z przesłoną ochronną

Platforma FREE NOW w obliczu koronawirusa od marca wyposażyła blisko 3000 kierowców, czyli 80% aktywnej obecnie floty, w transparentne przesłony, których celem jest dodatkowa ochrona i ograniczenie kontaktu kierowcy z pasażerem. Teraz, w aplikacji FREE NOW pojawia się opcja “Lite + Screen”, dzięki której można zamówić przejazd z przezroczystą przesłoną w aucie. Jednocześnie FREE NOW kontynuuje proces wyposażania w nie wszystkich kierowców i utrzymuje dodatkowe zasady bezpieczeństwa dla pasażerów i kierowców.  

Ponad 80% użytkowników FREE NOW przyznaje, że przesłona ochronna w aucie podczas przejazdu daje im poczucie bezpieczeństwa. Podobne wnioski wynikają z badania wśród kierowców platformy: 3/4 z nich ocenia przesłonę w aucie jako pozytywne rozwiązanie stanowiące dodatkową ochronę podczas pracy[1].

Pandemia koronawirusa niewątpliwe zmieni sposób, w jaki mieszkańcy miast będą korzystać z usług transportowych. Standardem na rynku staną się zatem nowe rozwiązania, które zapewniają zarówno kierowcom, jak i pasażerom większe poczucie komfortu w kwestii ochrony przed wirusem. Zapytaliśmy naszych użytkowników czy chcieliby mieć możliwość wyboru opcji przejazdu z przesłoną w aucie i aż 74% z nich wyraziło taką potrzebę. Dlatego by już teraz odpowiedzieć na zapotrzebowanie naszych użytkowników, udostępniamy opcję “Lite + Screen”. Spodziewamy się zwiększenia ruchu pasażerów, w związku z otwarciem lokali gastronomicznych i usługowych, dlatego dalej pracujemy nad tym, by w kolejnych miesiącach wszyscy aktywni kierowcy FREE NOW byli wyposażeni w przesłony ochronne – mówi Krzysztof Urban, dyrektor zarządzający FREE NOW w Polsce.  

Zamówienia w usłudze “Lite + Screen” wysyłane są tylko do kierowców, którzy w swoich autach mają zamontowane przesłony, a ich liczba z dnia na dzień wzrasta. Wykonane są z cienkiego, elastycznego i przezroczystego materiału. Kierowcy FREE NOW mają obowiązek regularnie dezynfekować przesłonę. Ceny w usłudze “Lite + Screen” są takie same jak w opcji Lite, czyli niskie i znane z góry. Usługa dostępna jest również dla użytkowników Konta Firmowego, czyli korzystających z przejazdów FREE NOW służbowo.

Kierowców FREE NOW obowiązują zasady bezpieczeństwa takie jak: 

 • regularna dezynfekcja wnętrza auta i przesłony,
 • noszenie osłony ust i nosa podczas przejazdu z pasażerem,
 • wietrzenie auta po każdym kursie i wyłączenie obiegu zamkniętego w klimatyzacji,
 • unikanie przyjmowania gotówki i zachęcanie pasażera do płatności przez aplikację,
 • unikanie kontaktu z pasażerem i dotykania jego telefonu (np. pomagając w obsłudze aplikacji),
 • zastosowanie się do zaleceń WHO dot. higieny.

FREE NOW zaznacza, że przesłona sama w sobie nie zapewnia stuprocentowej ochrony przed rozprzestrzenianiem się wirusa, dlatego pasażerowie podczas przejazdu FREE NOW powinni:

 • podróżować maksymalnie w 2 osoby (oprócz kierowcy),
 • zajmować tylko tylne siedzenie (brak możliwości zajmowania miejsca z przodu),
 • nosić osłonę nosa i ust podczas przejazdu,
 • unikać gotówki – korzystać z opcji płatności przez aplikację,
 • ograniczyć dotykanie wnętrza auta i stosować płyny dezynfekcyjne,
 • możliwie uchylać okno podczas przejazdu,
 • stosować się do zaleceń WHO dot. higieny.

źródło: FREE NOW

[1]  Ankieta internetowa wśród 600 użytkowników FREE NOW przeprowadzona została pod koniec kwietnia 2020 roku. Badanie wśród kierowców współpracujących z FREE NOW przeprowadzono w kwietniu metodą telefonicznego wywiadu, na próbie 100 kierowców aktywnych w ciągu ostatnich tygodni.

 

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: