Nowe komputery Dell z serii Latiude, Precision oraz OptiPlex

Firma Dell Technologies zaprezentowała najbardziej inteligentne i najbezpieczniejsze komputery biznesowe na świecie[1], należące do nagradzanych serii Latitude, Precision i OptiPlex. Ich zadaniem jest zapewnić większą wydajność i bezpieczeństwo — niezależnie od miejsca wykonywania pracy. Nowe urządzenia uzupełniają najbardziej zrównoważoną ofertę biznesowych komputerów osobistych[2]. Kładą jeszcze większy nacisk na zaangażowanie firmy Dell w zrównoważony rozwój, dzięki zastosowaniu materiałów pochodzących z recyklingu, opakowań z surowców wtórnych i energooszczędnych konstrukcji. Urządzenia mają ponadto certyfikat EPEAT Gold.

Dell Precision 5750

Profesjonaliści mogą zyskać dodatkowe inteligentne funkcje pracy dzięki rozwiązaniu Dell Optimizer[3] — zautomatyzowanej technologii optymalizacji, opartej na sztucznej inteligencji (AI), dostępnej w modelach urządzeń z serii Latitude, Precision i OptiPlex. Wbudowane oprogramowanie uczy się wzorców wykonywania pracy poszczególnych osób, dzięki czemu jest w stanie dostosować się do ich zachowań — tak, aby ułatwić koncentrację na zadaniach, które mają największe znaczenie. Technologia działa w sposób niewidoczny z punktu widzenia użytkownika, poprawiając ogólną wydajność aplikacji[4], umożliwiając szybsze logowanie i bezpieczne blokowanie[5], eliminując echo i szumy w tle podczas konferencji oraz wydłużając czas pracy akumulatora[6].

Komputery odgrywają kluczową rolę w procesie zmiany wyobrażenia o tym, jak wykonujemy naszą pracę — są nawet w stanie przewidywać nasze potrzeby, dzięki czemu możemy być jeszcze bardziej produktywni” — mówi Darrel Ward, starszy wiceprezes ds. produktów dla klientów komercyjnych w firmie Dell Technologies. „Od momentu zalogowania, aż do ostatniej wideokonferencji danego dnia — potrzebujemy komputerów, które dostosują się do naszego sposobu pracy. To właśnie dlatego wprowadzamy innowacje, które zapewniają większą inteligencję, dłuższy czas pracy akumulatorów, wydajne działanie głośników, kompaktowe konstrukcje i obsługę sieci 5G — a wszystko to przy jednoczesnym dążeniu do realizacji naszych celów w zakresie zrównoważonego rozwoju”.

Niezwykle ważne jest dla nas zapewnienie właściwej równowagi pomiędzy mobilnością a odpowiednim zestawem funkcji, które pozytywnie wpływają na produktywność. Profesjonaliści chcą mieć pewność, że od momentu włączenia komputera będą mieli wszystko, czego potrzebują do wykonania pracy, i to w jednym urządzeniu” — zwraca uwagę Maribel Lopez, założycielka i główny analityk firmy Lopez Research. „Użytkownicy chcą mniejszych urządzeń z większymi ekranami, solidnych głośników, zdolnych zapewnić doskonałą jakość rozmów, możliwości przełączania w locie pomiędzy sieciami Wi-Fi i 5G oraz wbudowanych funkcji AI, które optymalizują wydajność i eliminują szumy z otoczenia — co w efekcie pozwoli im pracować szybciej z dowolnego miejsca”.

Dell XPS 17

Większa produktywność dzięki najbardziej inteligentnym komputerom biznesowym na świecie[7]

 Nowe inteligentne komputery Latitude 2w1 dostosowują się do sposobu pracy użytkowników. Nowe urządzenia najwyższej klasy z serii 9000 oraz całkowicie przeprojektowaną serię 7000 cechują konstrukcje wykonane z obrobionego i szczotkowanego aluminium, długi czas pracy akumulatorów, szeroka gama dostępnych portów, ekrany z niezwykle wąskimi ramkami ze wszystkich stron oraz liczne dodatkowe zalety. Urządzenia są dostępne z procesorami Intel® vPro® dziesiątej generacji i modułami Intel® Wi-Fi 6 (Gig+)[8] o niemal trzykrotnie większej prędkości. W efekcie seria Latitude zapewnia dużą moc, wydajność i globalną łączność.

  • Przedstawiciele kadr kierowniczych i pracownicy mobilni, którzy potrzebują najlepszych rozwiązań z punktu widzenia wzornictwa, mocy i łączności, mogą wybrać model Latitude 9510 — najmniejszy[9], najlżejszy i najbardziej inteligentny komputer biznesowy z ekranem o przekątnej 15 cali. Jego waga zaczyna się już od 1,4 kg[10]. Mimo to urządzenie jest gotowe do obsługi sieci 5G[11], zapewnia do 34 godzin pracy akumulatora[12] oraz udostępnia rozszerzone możliwości konferencyjne dzięki wydajnym wbudowanym głośnikom i mikrofonom. Produkt jest w stanie zapewnić moc i wydajność niezbędną zespołom do osiągnięcia należytej produktywności w każdym miejscu — jest to pierwszy komercyjny komputer osobisty zweryfikowany w ramach projektu Athena, wyposażony w procesor Intel® vPro® dziesiątej generacji[13].
  • Z myślą o zachowaniu równowagi pomiędzy wydajnością a mobilnością powstały modele Latitude 7410 i 7310 — najmniejsze laptopy biznesowe klasy premium z ekranami o przekątnej 14 i 13 cali[14]. Model Latitude 7410 może również pełnić rolę komputera „2w1”. To pierwszy biznesowy komputer osobisty firmy Dell wyposażony w panel 4K o niskiej emisji światła niebieskiego[15], dzięki któremu zapewnia lepszą czytelność obrazu i komfort użytkowania.
  • Dell XPS 17

 Mobilne stacje robocze: niezawodność w strategicznych zastosowaniach oraz mniejsze konstrukcje o większej mocy

 Firma Dell przeprojektowała swoje czołowe w branży portfolio stacji roboczych Precision, opracowanych z myślą o obsłudze wymagających zadań — takich jak intensywne przetwarzanie grafiki, analiza danych i modelowanie CAD. Dzięki mniejszym rozmiarom, smukłym konstrukcjom i innowacjom w dziedzinie odprowadzania ciepła, nowe mobilne stacje robocze Precision zapewniają zwiększoną wydajność oraz posiadają certyfikaty niezależnych producentów oprogramowania. W ich wnętrzu znalazły się profesjonalne karty graficzne firmy NVIDIA oraz najnowsze procesory Intel® Xeon® i Core™ vPro® dziesiątej generacji.

Dell Precision 5550 i 5750 to najmniejsze i najsmuklejsze na świecie mobilne stacje robocze z ekranami o przekątnej 15 i 17 cali, zaprojektowane z myślą o twórcach i profesjonalistach, którzy chcą otrzymać wysoką wydajność i stylowe wzornictwo bez decydowania się na tradycyjne mobilne stacje robocze o dużej wadze i grubości[16]. Dzięki ekranom InfinityEdge z wąskimi ramkami ze wszystkich stron, proporcjami 16:10 i obsłudze HDR maksymalnie w wersji 400, twórcy i inżynierowie mogą dostrzec i osiągnąć jeszcze więcej. Całkowicie nowy model Precision 5750 przystosowano także do obsługi technologii VR i AR oraz sztucznej inteligencji, dzięki czemu doskonale nadaje się do szybkiego renderowania, szczegółowych wizualizacji i złożonych symulacji.

Kompaktowe komputery stacjonarne o inteligentnych konstrukcjach

 Na potrzeby branż takich jak edukacja i opieka zdrowotna, które polegają na niezawodnych urządzeniach stacjonarnych, firma Dell wprowadziła na rynek przeprojektowane komputery typu tower z serii OptiPlex oraz rozszerzyła ofertę urządzeń All-in-One o wszechstronne konfiguracje dostępne w niewielkich rozmiarach.

Najbezpieczniejsze komputery biznesowe łatwe do wdrażania i zarządzania na całym świecie

Dzięki technologii Unified Workspace, specjaliści ds. IT zyskują swobodę i elastyczność w błyskawicznym konfigurowaniu gotowych miejsc pracy bez względu na lokalizację pracowników. Dzięki nowemu rozwiązaniu Workforce Persona QuickStart firmy Dell, pracownicy działu IT mogą łatwo określać, jakie urządzenia należy wdrożyć, aby jak najlepiej odpowiadały potrzebom użytkowników — zarówno pracowników zdalnych, jak i twórców czy inżynierów — oraz ich stylowi pracy i lokalizacji.

Zarówno duże przedsiębiorstwa, jak i małe firmy mogą uzyskać dostęp do komputerów osobistych, pomocy technicznej i oprogramowania firmy Dell w przystępnych, przewidywalnych cenach, aby poprawić jakość zarządzania kapitałem przy użyciu usług Dell PCaaS[17], które stanowią element oferty Dell Technologies on Demand. Firmy mogą wymieniać swoje floty na najnowsze komputery co 36 miesięcy, aby zyskać pewność, że wdrożyły najbezpieczniejsze komputery biznesowe w branży[18], zdolne zapewnić ochronę nawet przed cichymi atakami na poziomie systemu BIOS.

 źródło: Dell Technologies

***

[1] Na podstawie analizy przeprowadzonej przez firmę Dell w listopadzie 2019 r.

[2] Na podstawie wzornictwa, procesu produkcji, opakowań, zarządzania cyklem życia produktu i liczby zarejestrowanych etykiet ekologicznych, w tym EPEAT Gold, w przypadku oferty produktów Dell Precision, Latitude i OptiPlex według stanu na maj 2020 r.

[3] Technologia Dell Optimizer jest dostępna w urządzeniach z 2020 r, i niedostępna w serii OptiPlex 3000. Latitude 3310 2w1 i Latitude Chromebook Enterprise. Dostępność cech i funkcjonalność różnią się w zależności od modelu.

[4] Opcja Dell Optimizer ExpressResponse musi być włączona w funkcji Aplikacje. DO uczy się sposobu korzystania przez użytkownika z wybranych aplikacji w ciągu kilku godzin. Na podstawie testów firmy Dell, przeprowadzonych przy użyciu narzędzia porównawczego Sysmark 2018 na urządzeniu Latitude z uruchomionymi aplikacjami biurowymi oraz przy użyciu narzędzi porównujących wydajność mobilnych stacji roboczych Precision z uruchomionymi aplikacjami niezależnych dostawców, marzec 2020 r. Poprawa może się różnić w zależności od konfiguracji produktu, sposobu użytkowania, zastosowania i innych czynników.

[5] Funkcja ExpressSign-In jest dostępna w modelach Latitude z serii 9000 i wybranych modelach z serii 7000 oraz mobilnych stacjach roboczych Precision z serii 7000 i wybranych modelach z serii 5000. Informacje o dostępności można znaleźć w szczegółach produktów.

[6] Funkcja ExpressCharge połączona z technologią Dell Optimizer (DO) potrzebuje 14 dni na poznanie zachowań użytkownika. Po tym czasie dynamicznie stosuje odpowiednie ustawienia akumulatora. Adaptacyjne ustawienie DO Adaptive Battery musi być włączone w ustawieniach zasilania, w sekcji „Adaptive Battery Performance” (Adaptacyjna wydajność baterii). Poprawa może się różnić w zależności od konfiguracji produktu, sposobu użytkowania, oprogramowania, warunków pracy, ustawień zarządzania energią i innych czynników. Skala poprawy może z czasem ulegać zmniejszeniu. Funkcja może mieć wpływ na wydajność systemu.

[7] Na podstawie analizy przeprowadzonej przez firmę Dell w listopadzie 2019 r. Technologia Dell Optimizer jest zgodna z urządzeniami Latitude wydanymi w roku 2020, pracującymi pod kontrolą systemu operacyjnego Microsoft® Windows, z wyjątkiem urządzeń Latitude 3310 2w1 i urządzeń pracujących pod kontrolą systemu Chrome OS.

[8] Technologia Intel® Wi-Fi 6 (Gig+) zapewnia prawie 3-krotnie większą prędkość oraz nowej generacji zabezpieczenia komputerów i sieci bezprzewodowych.

[9] Na podstawie analizy przeprowadzonej przez firmę Dell w listopadzie 2019 r. Najmniejszy wskaźnik odnosi się do łącznej powierzchni notebooków.

[10] Waga urządzenia różni się w zależności od jego konfiguracji i serii produkcyjnej.

[11] Opcja 5G LTE w komputerach „2w1” będzie dostępna jesienią 2020 r. Mobilna łączność szerokopasmowa/LTE: rzeczywiste parametry zależą od abonamentu internetowego i zasięgu operatora; szybkość może być inna. Mają zastosowanie dodatkowe opłaty. W celu uzyskania dodatkowych informacji należy skontaktować się z operatorem.

[12] Czas pracy bez ładowania został określony na podstawie testów komputera Latitude 9510 z procesorem Intel Core i5- 10210U, 8 GB pamięci RAM, dyskiem SSD 256 GB, akumulatorem o pojemności 88 Whr i wyświetlaczem FHD bez funkcji dotykowej, w oparciu o test wydajności Mobile Mark 2014 dostępny pod adresem http://www.bapco.com. Wyniki testu zostały podane wyłącznie w celach porównawczych. Rzeczywisty czas pracy akumulatora może być znacznie krótszy, niż pokazują wyniki testu, i może się różnić w zależności od konfiguracji produktu i sposobu jego używania, oprogramowania, warunków operacyjnych, ustawień zarządzania zasilaniem i innych czynników. Z czasem długość pracy akumulatora będzie się zmniejszać.

[13] W oparciu o proces weryfikacji konstrukcji opracowany przez firmę Intel, kwiecień 2020 r.

[14] Na podstawie analizy przeprowadzonej przez firmę Dell w styczniu 2020 r., w której wykorzystano publicznie dostępne dane. Najmniejszy wskaźnik odnosi się do łącznej powierzchni komputerów „2w1”.

[15] Na podstawie analizy przeprowadzonej przez firmę Dell w marcu 2020 r.

[16] Na podstawie analizy przeprowadzonej przez firmę Dell w styczniu 2020 r., w której wykorzystano publicznie dostępne dane w celu porównania mobilnych stacji roboczych wyposażonych w ekrany o przekątnej 15 i 17 cali. Najmniejszy wskaźnik odnosi się do łącznej powierzchni mobilnych stacji roboczych.

[17] PCaaS: Warunki dostarczone przez Dell Financial Services L.L.C. lub jej podmiot stowarzyszony lub wyznaczony dla zakwalifikowanych klientów biznesowych. W zależności od dostępności, zatwierdzenia kredytu, obowiązującej dokumentacji i prawa. Obowiązuje przez 36 miesięcy. Tylko dla kwalifikujących się produktów. Miesięczna kwota płatności nie obejmuje opłat innych niż okresowe opłaty (takie jak podatki, prowizje, koszty wysyłki lub inne opłaty).

[18] Na podstawie analizy wewnętrznej przeprowadzonej przez firmę Dell w styczniu 2020 r.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: