Grupa Kino Polska TV w I kw. 2020 r. zwiększyła przychody o 20% r/r

Nadawca m.in. kanałów Stopklatka, Zoom TV i Kino Polska poprawił wszystkie podstawowe wskaźniki finansowe w porównaniu z tym samym okresem 2019 r.

  •  W I kw. 2020 r. Grupa Kino Polska TV wypracowała 50,0 mln zł przychodów ze sprzedaży (+20,0% r/r).
  • W tym samym okresie zysk netto Grupy wzrósł o 7,6% r/r do 4,2 mln zł.
  • Wynik EBITDA Grupy w omawianym okresie wzrósł o 18,9% r/r i wyniósł 20,6 mln zł.
  • W pierwszym kwartale 2020 r. nadawca osiągnął 2,13% udziału w oglądalności widowni komercyjnej w Polsce (SHR%, All 16-49), co oznacza wzrost o 12,1% r/r.

 – Pierwszy kwartał tego roku był dla nas bardzo udany, mimo że globalna gospodarka zaczęła już odczuwać pierwsze efekty pandemii koronawirusa – mówi Bogusław Kisielewski, Prezes Kino Polska TV SA. – Odnotowaliśmy ponad 12-procentowy wzrost udziału naszych kanałów w oglądalności widowni komercyjnej (SHR%, All 16-49) w porównaniu z analogicznym kwartałem 2019 roku. Dużym zainteresowaniem widzów cieszyły się nasze kanały filmowo-serialowe, szczególnie Kino Polska, który urósł o ponad 30% rok do roku. Jesteśmy również zadowoleni z wyników reklamowych. Stopklatka zwiększyła przychody o 24% rok do roku, zaś o 15% urósł reklamowo kanał Zoom TV – dodaje Bogusław Kisielewski.

 Przychody Grupy Kino Polska TV pochodzą głównie z opłat za emisję kanałów na platformach cyfrowych i w sieciach operatorów kablowych oraz ze sprzedaży czasu reklamowego. W I kw. 2020 r. przychody z emisji stanowiły 54,7% łącznych przychodów Grupy i wyniosły 27,3 mln zł (+12,4% r/r). Przychody z reklam stanowiły 34,4% łącznych przychodów Grupy i wyniosły 17,2 mln zł (+20,3% r/r). W efekcie wynik EBITDA Grupy w I kw. 2020 r. wzrósł o 18,9% i wyniósł 20,6 mln zł (wobec 17,4 mln zł rok wcześniej), zaś skonsolidowany zysk netto sięgnął 4,2 mln zł, co oznacza wzrost o 7,6% r/r.

Pod względem oglądalności I kw. 2020 r. był rekordowy dla całej Grupy Kino Polska TV. Grupa osiągnęła 2,13% udziału w oglądalności widowni komercyjnej, co stanowi wzrost o 12,1% w porównaniu z tym samym okresem 2019 r. Kanały Grupy zanotowały również w tym okresie poprawę kilku innych podstawowych wskaźników oglądalności. ATS (średni dzienny czas oglądania) wzrósł o 11,7% r/r, a wskaźnik AMR (średnia liczba widzów w każdej minucie) o 10,7% r/r.

Nasz model biznesowy jest dosyć odporny na pogorszenie koniunktury w gospodarce. Mamy mocno zdywersyfikowane źródła przychodów, nie jesteśmy w tak dużym stopniu jak inni nadawcy uzależnieni od rynku reklamowego. Przychody z emisji naszych kanałów, które stanowią większość przychodów Grupy, są stabilne i bezpieczne, nie notujemy żadnych opóźnień w płatnościach z tego tytułu – informuje Prezes Bogusław Kisielewski.

*dane: Nielsen Audience Measurement, wszystkie dane „live”

***

Grupa Kino Polska TV jest nadawcą popularnych kanałów telewizyjnych, takich jak: poświęcony polskim filmom i serialom Kino Polska, jedyny ogólnodostępny kanał filmowo-serialowy w kraju Stopklatka, prezentujący kultowe przeboje rodzimej sceny Kino Polska Muzyka, a także Zoom TV, w którym można znaleźć intrygujące dokumenty, tajemnicze historie oraz najpopularniejsze polskie kabarety. Ponadto Kino Polska TV SA dystrybuuje następujące kanały: filmowe Kino TV, FilmBox Premium HD, FilmBox Extra HD, FilmBox Action, FilmBox Family i FilmBox ArtHouse oraz tematyczne DocuBox HD, FightBox HD, FunBox UHD, Fast&FunBox HD, 360 Tunebox, FashionBox HD i Gametoon HD.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: