OPPO nawiązuje strategiczne partnerstwo z IEEE w zakresie tworzenia 5G

OPPO ogłosiło dzisiaj, że firma i Instytut Inżynierów Elektryków i Elektroników (IEEE) zawarły strategiczne partnerstwo w celu zwiększenia i wzmocnienia wymiany akademickiej oraz współpracy w zakresie tworzenia standardów w takich dziedzinach jak 5G, sztuczna inteligencja i big data. Dzięki zawartemu partnerstwu OPPO ma zamiar przyspieszyć tempo wprowadzania innowacji, co przyniesie korzyści użytkownikom na całym świecie.

IEEE jest największą na świecie profesjonalną organizacją techniczną, która zrzesza ponad 400 000 członków w 160 krajach. Ma ona niekwestionowaną pozycję w dziedzinie systemów kosmicznych, komputerów, komunikacji, bioinżynierii, elektryki, czy elektroniki użytkowej. Co więcej, organizacja ma na koncie liczne cenione w branży publikacje, konferencje, wdrożone standardy technologiczne oraz prowadzi działalność zawodową i edukacyjną.
W obliczu olbrzymich możliwości 5G OPPO zaproponowało wizję inteligentnego połączenia. Będziemy nie tylko nadal inwestować w smartfony, lecz także zagłębiać się w badania naukowe w dziedzinie komunikacji, sprzętu i informatyki. Jesteśmy zaszczyceni, że możemy współpracować z IEEE. Wierzymy, że dzięki temu partnerstwu będziemy w stanie wprowadzać pionerskie i nowoczesne technologie w naszych produktach i usługach oraz zapewniać lepsze doświadczenia technologiczne konsumentom na całym świecie”, mówi Levin Liu, wiceprezes OPPO i dyrektor Instytutu Badawczego OPPO.
IEEE Computer Society niedawno uruchomiło swój nowy Program Partnerstwa Korporacyjnego, a dziś mamy przyjemność powitać OPPO jako naszego pierwszego partnera w tym zakresie„, powiedziała Melissa Russell, dyrektor wykonawcza IEEE Computer Society.
OPPO będzie współpracować z IEEE zarówno w zakresie standardów, jak i wymiany akademickiej. Komitety normalizacyjne w ramach IEEE są autorami wielu standardów technicznych na całym świecie (np. IEEE 802.11 dla sieci bezprzewodowych). Natomiast OPPO jako światowy lider w dziedzinie technologii ma bogatą wiedzę nie tylko na temat rozwiązań technologicznych, lecz także ich użytkowników. Dlatego też firma będzie uczestniczyć w pracach kilku komitetów normalizacyjnych IEEE, aby przyczynić  się do sformułowania nowych międzynarodowych standardów technicznych.
W zakresie wymiany wiedzy akademickiej seria czasopism  i konferencji IEEE jest wiodącą grupą w swoich dziedzinach. OPPO planuje zaprezentować IEEE oraz globalnej społeczności inżynierskiej swoje osiągnięcia techniczne w obszarze sztucznej inteligencji, technologii komunikacyjnych oraz hardware’u. W ostatnich latach OPPO stawia duży nacisk na inwestycje w badania naukowe. Pomaga to w nawiązaniu współpracy z grupą najlepszych naukowców w branży. Współpraca z IEEE wesprze działania OPPO, będzie ona bowiem oparta na spotkaniach, wykładach i konferencjach, by pomóc firmie w dalszym rozwoju technologii komunikacyjnych.
OPPO zawsze było w awangardzie technologicznej. Niedawno Światowa Organizacja Własności Intelektualnej (WIPO) opublikowała ranking Układ o Współpracy Patentowej (PCT) z 2019 roku, w którym OPPO znalazło się w pierwszej piątce. OPPO zgłosiło do 3GPP ponad 3000 dokumentów związanych ze standardami 5G, plasując się w pierwszej piątce międzynarodowych organizacji normalizacyjnych.
Obecnie OPPO zatrudnia ponad 10 000 pracowników działu badań i rozwoju, prowadzi cztery centra badawcze i sześć instytutów badawczych na całym świecie. Założyciel i prezes OPPO Tony Chen zaznaczył, że OPPO zainwestuje 50 miliardów yuanów w badania i rozwój w ciągu trzech lat, aby promować badania w dziedzinie 5G, sztucznej inteligencji, AR, big data, tworzenia rozwiązań hardware oraz software. Dzięki ciągłym wysiłkom OPPO w zakresie R&D oraz szerokiej współpracy z partnerami przemysłowymi przyszłość jest bliższa rzeczywistości dla użytkowników na całym świecie.
źródło: OPPO

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: