Huawei Assistant trafia na kolejne smartfony z aktualizacją Android 10

Huawei Assistant będzie dostępny na kolejnych smartfonach Huawei, wraz z rozpoczynającą się aktualizacją oprogramowania telefonów do wersji Android 10. Aktualizacja obejmuje wybrane modele, między innymi smartfony P30 lite (256 GB), P20 Pro oraz Mate 10 Pro.

Huawei Assistant to kompleksowy serwis ułatwiający użytkownikom smartfonów dostęp do przydatnych usług i najnowszych informacji. Wraz z aktualizacją oprogramowania smartfonów do wersji Android 10 oraz równoległą aktualizacją nakładki EMUI do wersji 10.0, Huawei Assistant będzie dostępny na kolejnych telefonach marki. Aktualizacja właśnie się rozpoczęła i w pierwszej kolejności dotyczy modelu Huawei P30 lite (256 GB). W czerwcu aktualizację otrzymają smartfony: Mate 10 Pro, Mate 10 Pro Porsche Design, P20, P20 Pro oraz Mate RS Porsche Design. Harmonogram aktualizacji znajduje się pod linkiem. Użytkownicy pozostałych urządzeń Huawei, które nie są objęte aktualizacją, mogą pobrać Huawei Assistant poprzez stronę internetową: https://huaweimobileservices.com/assistant-early-bird-pl/.

Żeby skorzystać z Huawei Assistant, wystarczy przesunąć ekran główny smartfona w prawo, co daje dostęp między innymi do wyszukiwarki, która przeszuka jednocześnie aplikacje, notatki, wiadomości e-mail, kalendarz oraz internet. W Huawei Assistant użytkownik znajdzie również sekcję z dostosowanymi do jego zainteresowań wiadomościami z całego świata oraz powiadomienia na przykład o pogodzie czy wynikach sportowych.

Huawei Assistant umożliwia też korzystanie z funkcjonalności dostarczanych przez partnerów Huawei. Użytkownik może zintegrować z Huawei Assistant między innymi aplikację Listonic, czyli wygodną listę zakupów, do której dostęp może uzyskać rodzina czy znajomi, a także aplikację Podcast Go czy Instant Access. Ta ostatnia umożliwia natychmiastowy dostęp do najczęściej wykorzystywanych na smartfonie aplikacji.

W Huawei Assistant jest też dostępna oferta lotów i podróży eSky.pl. Osoby planujące podróż mogą szybko wyszukać najbardziej atrakcyjne połączenia lotnicze oraz w prosty sposób kupić bilety.

Film prezentujący możliwości Huawei Assistant:


źródło: Huawei

One thought on “Huawei Assistant trafia na kolejne smartfony z aktualizacją Android 10

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: