Global Analyst Summit – Huawei stawia na rozwój technologii obliczeniowych oraz ekosystemu branżowego

Podczas Huawei Global Analyst Summit Huawei ogłosił, że będzie rozwijać swoją strategię dotyczącą przetwarzania danych w oparciu o rozbudowę ekosystemu branżowego oraz wspierać jego rozwój za pomocą HUAWEI CLOUD i najnowszych technologii obliczeniowych, tworząc tym samym podstawę do budowy cyfrowego świata. Huawei nadal będzie promował rozwój ekosystemu branży ICT oraz wprowadzał kolejne innowacje w zakresie swoich technologii i produktów. W 2020 roku firma zainwestuje 200 milionów dolarów w rozwój technologii obliczeniowych.

Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom oraz optymalizacji modeli biznesowych, Huawei tworzy podstawy do opracowywania większej liczby aplikacji, a tym samym zwiększenia wartości danych swoich partnerów i pomagania im w  uzyskaniu wymiernych korzyści biznesowych. Centra innowacji ekosystemu Huawei, zbudowane wspólnie z partnerami branżowymi, są regionalnymi katalizatorami rozwoju przemysłu przetwarzania danych. Służą one prezentacji najlepszych praktyk, łączeniu łańcucha dostaw, tworzeniu rozwiązań branżowych i rozwoju światowej klasy specjalistów. Centra wspierają tworzenie innowacji i wdrażaniu ich w przedsiębiorstwach. W ostatnich latach rozwiązania chmurowe i przetwarzanie danych w ekosystemie Huawei rozwijały się głównie dzięki globalnej współpracy. HUAWEI CLOUD ma już ponad 10 000 partnerów konsultingowych, a liczba partnerów technologicznych i niezależnych dostawców oprogramowania w branży przetwarzania danych przekroczyła 3 500. Dotychczas na całym świecie utworzono 37 centrów innowacji oraz wdrożono ponad 5 000 certyfikowanych rozwiązań Huawei i aplikacji chmurowych, które są dostarczane przez partnerów HUAWEI CLOUD.
Patrick Zhang, wiceprezes Huawei i dyrektor działu strategii i rozwoju branży, Cloud & AI BG, podczas prezentacji wizji ekosystemu branżowego
Infrastruktura cyfrowa oparta na sztucznej inteligencji i sieci 5G jest dziś nowym motorem światowej gospodarki, jednak to usługi chmurowe mają szczególnie ważne znaczenie, gdyż stanowią klucz do uwolnienia potencjału AI i napędzania silnego wzrostu gospodarczego. Stawianie na innowacje sprawiło, że HUAWEI CLOUD jest pierwszym wyborem przy cyfrowej i inteligentnej transformacji zarówno instytucji publicznych, jak i przedsiębiorstw, przynosząc wspólny sukces biznesowy klientom i partnerom. Huawei chce oferować zróżnicowane, kompleksowe i jeszcze bardziej przystępne cenowo przetwarzanie danych dla szeroko dostępnej chmury. Według raportu „Wszechobecna moc obliczeniowa: kamień węgielny inteligentnego społeczeństwa”, opublikowanego przez Huawei, współczynnik mocy obliczeniowej na jednego mieszkańca danego kraju jest mocno skorelowany z jego rozwojem gospodarczym. Przykładowo, w tradycyjnym przemyśle wytwórczym inwestycja 1 dolara w moc obliczeniową może zwiększyć wartość wyjściową aż o 10 dolarów.
Edward Deng, dyrektor ds. marketingu w Cloud & AI BG, Huawei, dzieli się informacjami o najnowszych osiągnieciach w zakresie usług chmurowych i obliczeniowych

Od czasu wprowadzenia strategii dot. technologii obliczeniowych w 2019 r. Huawei osiągnął szybki rozwój w dziedzinie chmury, obliczeń i infrastruktury danych.

Chmura: Huawei wykorzystuje synergię chmury, AI i 5G, aby oferować stabilne, niezawodne i zrównoważone usługi chmury publicznej oraz hybrydowe rozwiązania chmurowe oparte na innowacyjnej technologii o pełnym zakresie. Do tej pory HUAWEI CLOUD uruchomił ponad 210 usług w chmurze w 23 kategoriach oraz ponad 190 branżowych i uniwersalnych rozwiązań. Obsługuje również 45 stref dostępności (AZ – Availability Zones) z partnerami w 23 regionach. W ostatnich latach HUAWEI CLOUD utrzymuje stabilny wzrost usług, który umożliwia szybki rozwój usługi. Jego oferta IaaS znalazła się na 3 miejscu w Chinach i 6 na świecie w 2019 r., oferując najszybszy wzrost wśród wszystkich dostawców usług. W marcu 2020 r. ModelArts Pro, pierwszy w historii pakiet programistyczny do sztucznej inteligencji dla przedsiębiorstw, uruchomiony został na HUAWEI CLOUD aby wzmocnić rozwój rozwiązań opartych o AI. Odnosząc coraz większe sukcesy, w maju Huawei ogłosił strategię rozwoju rozwiązań dla administracji publicznej i korporacji oraz wprowadził na rynek produkty serii HUAWEI CLOUD Stack, które mają stać się pierwszym wyborem dla aktualizacji oprogramowania inteligentnego dla administracji publicznej i korporacji. Działające w oparciu o architekturę QingTian, HUAWEI CLOUD, HUAWEI CLOUD Stack i HUAWEI CLOUD Edge współużytkują infrastrukturę o pełnym zakresie w celu zwiększenia ich możliwości. Wszechstronna architektura QingTian wspiera współpracę w chmurze, a zebrane doświadczenie i ujednolicony ekosystem, napędzają inteligentną transformację klientów rządowych i korporacyjnych w erze cyfrowej.
Przetwarzanie danych: Huawei chce wprowadzić zróżnicowaną moc obliczeniową opartą na procesorach x86, Kunpeng, GPU i Ascend. W przypadku obliczeń ogólnych Huawei oferuje szeroką gamę produktów, takich jak zintegrowane urządzenia, płyty główne i karty. Aby przyspieszyć obliczenia AI, Huawei wprowadza na rynek potężne produkty z serii Atlas. Dzięki zróżnicowanej ofercie produktowej, dostawy urządzeń komputerowych Huawei odnotowały wzrost o 8% rok do roku w 2019 r.
Infrastruktura danych: Huawei koncentruje się na budowie systemu przechowywania danych OceanStor opartego na innowacyjnych algorytmach i architekturach. Huawei współpracuje również z partnerami branżowymi w dziedzinie big data i baz danych, aby stworzyć konwergentną, inteligentną i otwartą infrastrukturę danych, w której wartość danych można zmaksymalizować przy optymalnych kosztach przez cały cykl życia. Obecnie pamięć masowa Huawei obsługuje ponad 12 000 klientów na całym świecie, czyli 39% średniego wskaźnika wzrostu (CAGR) globalnych przychodów. W 2019 r. Udział Huawei w rynku zarówno w dziedzinie pamięci flash, jak i pamięci masowej wzrósł o ponad 50%.
źródło: Huawei

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: