Jason Guo – nie tylko smartfony, ale również sprzęt AIoT (wywiad)

Chcemy znaleźć się w TOP5 marek, jeśli chodzi o sprzedaż smartfonów. O planach na przyszłość Realme w Polsce, wsparciu w zakresie aktualizacji smartfonów, zapytaliśmy w rozmowie Jasona Guo, dyrektora realme w Europie wschodniej.

Jason Guo, dyrektor Realme na Europę Wschodnią

TECHNOSenior; Polska jest jednym z zaledwie dziewięciu krajów Starego Kontynentu, do których trafią smartfony Realme.  Jak już wiadomo dystrybutorem Realme w Polsce został NTT System – czy także obsługą serwisową?

Jason Guo: Polska jest dla nas jednym z kluczowych rynków w Europie, ale też nie ostatnim. Chcemy się dalej rozwijać i wkraczać do kolejnych krajów. Naszym oficjalnym dystrybutorem w Polsce jest NTT System, mamy już także rozwinięte zaplecze w kwestii serwisu.

TECHNOSenior; W zamyśle wiceprezydenta Oppo, Sky Li, nowa marka od początku swojego istnienia miała jeden cel – rywalizować z innym chińskim potentatem, czyli Xiaomi, dostarczając możliwie jak najtańsze smartfony poprzez narzucanie niskiej marży. – Realme w trakcie swojej stosunkowo krótkiej obecności na rynku zdołał wysforować się na siódme miejsce wśród największych marek produkujących urządzenia mobilne, czy teraz cel się zmienił i producent będzie rywalizował też w wyższej półce cenowej, czego przykładem może być model Realme X50 Pro 5G  i współpraca z Qualcomm?

Jason Guo: Naszym celem od początku jest oferowanie sprzętu w różnych przedziałach cenowych, żeby zaspokoić potrzeby różnych ludzi, w tym klasy średniej. W naszej ofercie można znaleźć telefony zarówno za ok. 600 zł, jak i flagowce za ok.3000 złotych.

realme X50 Pro 5G

TECHNOSenior; Każdy producent ma w swoim portfolio urządzenia budżetowe i dla mniej zaawansowanych klientów, czy osób starszych – czy Realme też będzie takie oferował w Polsce?

Jason Guo: Dokładnie, w ofercie realme można znaleźć produkty oferujące bardzo dobrą jakość, w relacji do ceny. Na rynku polskim dostępny jest np. realme C3 (Test), który kosztuje jedynie ok. 600 zł. Smartfon zebrał świetne recenzje, jest bardzo wytrzymały, ponieważ został skrojony pod graczy mobilnych, nie trzeba go często ładować, jego bateria ma aż 5000mAh, dlatego śmiało mogę go polecić osobom starszym.

Realme C3

TECHNOSenior; Jak będzie z aktualizacją systemową i przez jak długi czas można na nią liczyć w telefonach Realme?

Jason Guo: Smartfony realme mają pełne wsparcie w zakresie aktualizacji. Na bieżąco monitorowane są wszystkie zabezpieczenia . Aktualizacje na smartfonach realme pojawiają się średnio co miesiąc i będą się pojawiać tak często, jak będzie to konieczne.

TECHNOSenior; Biorąc pod uwagę problemy Huawei, czy grozi smartfonom realme możliwość blokady sklepu Google Play?

Jason Guo: Nie chcę komentować problemów innej marki. Mogę tylko powiedzieć, że z naszej strony współpraca z Google przebiega bezproblemowo, nasze smartfony są oparte o system Android, a nasi użytkownicy mają stały dostęp do wszystkich aplikacji w Sklepie Play.

TECHNOSenior; Jakie są plany na przyszłość realme w Polsce?

Jason Guo: W kolejnych miesiącach mamy w planach wprowadzać kolejne produkty do oferty. Nie tylko smartfony, ale również sprzęt AIoT. Jesteśmy ambitni i chcemy również jak najszybciej zacząć ścigać czołówkę, tj. w ciągu kilku najbliższych miesięcy znaleźć się w TOP5 marek jeśli chodzi o sprzedaż smartfonów.

TECHNOSenior; Dziękujemy za rozmowę

Czytaj też: Test Realme 6 – smartfon dla młodych, wymagających użytkowników

%d bloggers like this: