Falowniki Huawei w realizacji projektów o łącznej mocy 122 MWp

Huawei podpisał umowę sprzedaży falowników serii SUN2000 105KTL jednemu z liderów branży fotowoltaicznej, firmie R.POWER. Urządzenia zostaną wykorzystane w realizacji projektów o łącznej mocy 122 MWp, zakontraktowanych przez R.POWER podczas ostatniej aukcji OZE. Falowniki Huawei to pierwsze produkty wspierające moduły bifacial i systemy śledzące słońce. Firma wykorzystała również algorytmy uczenia maszynowego na potrzeby zdalnej diagnostyki czy ograniczenia ryzyka pożarowego w instalacjach fotowoltaicznych.

W ramach przeprowadzonej w grudniu 2019 r. aukcji wiatrowo-fotowoltaicznej dla projektów o mocy do 1 MWp sprzedano ponad 11,43 TWh energii elektrycznej o wartości ponad 3,6 mld zł. Najwięcej z niej wyprodukuje spółka R.POWER, która zabezpieczyła prawa do sprzedaży energii dla projektów o mocy 122 MWp. W budowie farm fotowoltaicznych firmy zostaną wykorzystane falowniki Huawei serii SUN2000 105KTL.

R.POWER jest dla nas strategicznym klientem, tym bardziej cieszymy się, że udało nam się podpisać tak duży kontrakt. W skali kraju i regionu jest to jeden z największych projektów realizowanych przez nasze biuro – Maciej Bąkała, Business Development Manager w Huawei.

W realizacji naszych projektów wykorzystujemy najwyższej klasy sprzęt produkowany przez liderów branży. Jednak nie zapominamy o współpracy z lokalnymi firmami, które świadczą dla nas usługi wykonawcze jak i dostarczają stacje transformatorowe, konstrukcje czy okablowanie. Taki model z jednej strony gwarantuje wysoką jakość, z drugiej sprzyja rozwojowi całej branży słonecznej i gospodarki w Polsce – Przemysław Pięta, współzałożyciel i prezes zarządu R.POWER.

Huawei rozwija platformę sprzętową SUN2000 od 2013 roku. Firma jako pierwsza wprowadziła wsparcie dla modułów bifacial i systemów śledzących słońce oraz algorytmy uczenia maszynowego na potrzeby zdalnej diagnostyki oraz ograniczenia ryzyka pożarowego (AI). Obecnie Huawei ma wiodące osiągnięcia we wdrażaniu technologii z obszaru sztucznej inteligencji do PV, w tym AFCI i Smart I-V Diagnosis z algorytmami AI, pomagając klientom osiągać więcej korzyści. Za koordynację dostawy sprzętu dla R.POWER odpowiedzialny będzie Value Added Partner marki Huawei – firma Photomate s.r.o.
źródło: Huawei

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: