LG gram 2020 – mistrzowie mobilności powracają. Ambasador – Rafał Sonik

Najnowszy procesor Intel Core 10. generacji, jeszcze bardziej wytrzymała bateria, dużo szybszy dysk i niezmiennie niesamowita waga – takie są najnowsze ultrabooki z linii LG Gram. Urządzenia o rozmiarach 14, 15,6 i 17 cali dostępne są w sprzedaży już teraz, a w okresie promocji przy ich zakupie można otrzymać monitor lub smartfon LG oraz certyfikat uprawniający do wymiany baterii w ciągu trzech lat.

Linia LG gram 2020 obejmuje urządzenia o trzech wielkościach ekranu: 14, 15,6 i 17 cali. Każdy z nich wyposażony został w najnowsze procesory, szybkie dyski, wydajną baterię, a przy tym wszystkie zachowują niezwykle niską wagę – wersja 14-calowa waży zaledwie 999 gramów, a 17-calowy LG Gram to zaledwie 1350 gramów, zamkniętych w obudowie charakterystycznej dla 15,6-calowych laptopów. Co więcej flagowy model LG Gram 17” zdobył nagrodę innowacji CES 2020 Innovation Award.

Nawet dwa razy więcej mocy

Procesory Intel Core 10. generacji w połączeniu z kartą graficzną Intel Iris Plus zapewniają nawet dwa razy większą wydajność w porównaniu z urządzeniami zawierającymi procesory 8. generacji. Oznacza to dwukrotne przyspieszenie kodowania treści HEVC oraz możliwość podziwiania zachwycających, płynnie odtwarzanych scen w jakości HDR 4K. Zapas mocy na pewno docenią twórcy pracujący z materiałami video, graficy i wszyscy, dla których mobilny biznes jest codziennością.
Ultrabooki od LG w edycji na 2020 rok zaprojektowane zostały dla maksymalnego wykorzystania procesora, dysku i baterii. Do najnowszego procesora dołączył dysk NVMe o pojemności 256GB lub 512GB. Bateria w wersjach 17 i 15,6-calowej ma pojemność aż 80Wh, gwarantując wydają pracę przez wiele godzin. Twórcy docenią duży, 17-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 2560×1600 pikseli i proporcjach 16:10.
Lg gram 2020 (5).jpg

Stworzony dla profesjonalistów

Wydajne podzespoły to jedno, ale niezwykle ważne są również porty, dzięki którym można rozszerzyć użyteczność ultrabooka. LG gram 2020 wyposażone są we wszystkie niezbędne złącza – HDMI, USB-C, dwa porty USB 3.1 oraz Thunderbolt 3. Dzięki temu ostatniemu złączu możliwe jest nie tylko przesyłanie danych osiem razy szybciej niż w przypadku standardowego wejścia USB 3.0, ale również ładowanie przez kabel USB-C czy podłączenie monitora o rozdzielczości 5K.
Aby praca na ultrabooku była jeszcze wygodniejsza, w wersji 17-calowej powiększono klawiaturę. Obok zwiększenia powierzchni najczęściej używanych klawiszy – Backspace, Enter i Shift, do klawiatury numerycznej dodano czwartą kolumnę, czyniąc ją niezwykle wygodną i funkcjonalną. Wszystko to zachowując wymiary charakterystyczne dla obudowy 15,6-calowego laptopa.
Efektywną pracę w każdych warunkach umożliwi także podświetlana klawiatura, system dekodowania dźwięku DTS:X Ultra, a o bezpieczeństwo danych zadba czytnik linii papilarnych umieszczony w przycisku zasilania.

Standard militarny

Całość zamknięta jest w stylowej i wytrzymałej obudowie, wykonanej ze stopu magnezowo-karbonowego wykorzystywanego w lotnictwie. Ultrabooki spełniają normy militarne armii USA MIL-STD 810G, będąc odpornymi na przypadkowe upuszczenia, nacisk, wibracje, wahania temperatury, kurz i mgłę solną np. bryzę morską.
LG gram 15,6” i LG gram 14”
LG zaprezentowało również dwa kolejne ultralekkie urządzenia. LG Gram 15,6”, ważący 1130 gramów i LG Gram 14, który waży 999 gramów, wyposażone zostały w odpowiednio 15,6 i 14-calowe matryce Full HD, wykonane w technologii IPS.

Pełna moc nowszego procesora

Ultrabooki napędzane są procesorami Intel Core i5 10. generacji, wspomagane przez 8GB pamięci RAM oraz zintegrowaną kartę graficzną Intel® Iris® Plus. Obie wersje dostępne będą w dwóch kolorach – ciemno-srebrnym i białym z 256GB dyskiem SSD i 8GB pamięci RAM. Wersja 15,6-calowa wyposażona została w baterię o pojemności 80 Wh, a 14-calowa 72 Wh.

„LG gram – bez ograniczeń”

Ambasadorem najnowszej serii LG gram 2020 w Polsce został Rafał Sonik, którego działalność jako sportowca i przedsiębiorcy doskonale wpisuje się w styl życia, do którego został stworzony laptop LG. Zwycięzca Rajdu Dakar zarówno w sporcie, jak i biznesie stawia na jakość i nie uznaje kompromisów. Do tego intensywnie podróżuje i aby wygrać wybiera tylko niezawodne sprzęty. Taki też jest LG gram.

Od wielu lat pracuję podczas rajdów i od kiedy przeorganizowałem swoje obowiązki tak, żeby móc je wykonywać z każdego miejsca na Ziemi, przestawiłem się na pracę na laptopie. Mam ze sobą ultrabooka LG gram i jestem z tego bardzo zadowolony. Na rajdowych biwakach, pomiędzy odcinkami specjalnymi, bardzo często pracuję w kurzu, pyle, na przemian w piekielnym upale i przejmującym chłodzie, przy silnym wietrze, a nie raz w środku burzy piaskowej. LG gram nie zawodzi nawet w takich warunkach i bardzo się cieszę, że ewolucja sprzętu doszła do punktu, w którym mogę spokojnie pracować z każdego miejsca na świecie – powiedział Rafał Sonik.

Najnowsze ultrabooki LG gram są już dostępne w sklepach: RTV Euro AGD, Morele, X-kom, Media Markt, LG Brand Store Warszawa Klif oraz LG.COM.

Ceny referencyjne:

  • LG Gram 17  (17Z90N) – Srebrny – 7 299 zł
  • LG Gram 15 (15Z90N) – Biały, Srebrny – 5 699 zł
  • LG Gram 14 (14Z90N) – Biały, Srebrny – 5 199 zł
Więcej szczegółów na stronie: https://www.lg.com/pl/promocje/gram-start

Prezent na start – monitor lub smartfon i darmowa wymiana baterii

Decydując się na zakup jednego z modeli ultrabooków LG gram 2020 podczas trwania promocji można otrzymać jeden z prezentów – ultrapanoramiczny monitor LG UltraWide 29WL500-B lub smartfon z czterema aparatami LG K51S. W obu przypadkach dodatkowo każdy klient otrzyma certyfikat uprawniający do bezpłatnej wymiany baterii w ciągu trzech lat od daty zakupu. Pełna informacja o promocji dostępna jest na stronie: https://www.strefalg.pl/GRAMstart2020/.
KV_LG_GRAM_PRESALE_v4 (1).jpg
Ambasadorem ultrabooków LG gram został Rafał Sonik – wielokrotny Mistrz rajdów terenowych, zwycięzca rajdu Dakar oraz dziewięciokrotny zdobywca Pucharu Świata FIM*.

*FIM: https://pl.wikipedia.org/wiki/F%C3%A9d%C3%A9ration_Internationale_de_Motocyclisme

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: