LG udziela firmie MIELE licencji na patenty dotyczące odkurzaczy automatycznych

Firmy LG Electronics oraz Miele zawarły długoterminową umowę licencyjną na korzystanie z patentów obejmujących technologie stosowane w odkurzaczach automatycznych. Postanowienia umowy pozwalają firmie Miele na produkowanie i sprzedawanie odkurzaczy automatycznych, wykorzystujących opatentowane technologie opracowane przez dział badawczo-rozwojowy LG.

CordZero
Umowa licencyjna obejmuje szereg technologii stosowanych obecnie w odkurzaczach CordZero i HOM-BOT firmy LG, m.in. metody naprowadzania urządzenia wykorzystujące ultradźwięki i podczerwień, dzięki którym odkurzacze mogą precyzyjnie powracać do stacji dokującej w celu ładowania akumulatorów. Ponadto, licencjonowane patenty dotyczą specjalnej szczotki do skutecznego zbierania kurzu. LG zarejestrowało na całym świecie ponad 700 patentów dotyczących odkurzaczy automatycznych, dzięki którym należą one do najbardziej zaawansowanych i nagradzanych na świecie.

Firma LG może poszczycić się wieloletnią historią inwestowania w rozwój technologii w urządzeniach AGD. Dzięki umowom licencyjnym zawieranym z czołowymi firmami, owoce prac nad innowacjami prowadzonymi przez całą branżę stają się dostępne dla większej grupy konsumentów. – Jeon Saeng-gyu, wiceprezes Centrum własności intelektualnej firmy LG.

źródło: LG

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: