Premiera filmu o polskiej społeczności – League of Legends – więcej niż gra

Riot Games zaprasza do obejrzenia zapowiedzi pierwszego pełnometrażowego filmu o polskiej społeczności League of Legends. Dokument „League of Legends – więcej niż gra” to ukłon ze strony twórców gry w kierunku fanów, którzy przez ostatnie dziesięć lat zbudowali jedną z najbardziej wyjątkowych lokalnych społeczności graczy na świecie.

Film o polskiej społeczności to wielkie święto dla wszystkich fanów gry i szansa na podsumowanie pierwszej dekady rozwoju League of Legends w Polsce. Bohaterowie materiału to znani streamerzy, prezenterzy i zawodowi gracze, którzy opowiadają historię League of Legends z unikalnej, polskiej perspektywy.

League of Legends to od dekady jedna z najpopularniejszych gier online w Polsce. Dla obecnych i byłych graczy film jest szansą na poznanie historii powstawania społeczności w naszym kraju i ponownego doświadczenie emocji związanych z najważniejszymi wydarzeniami z ostatniego dziesięciolecia. To również doskonała szansa dla wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się więcej o najpopularniejszym w Polsce tytule esportowym, którego poszczególne rozgrywki cieszą się oglądalnością rzędu 100 tys. wyświetleń, a zmagania ligowe w ramach Ultraligi śledzą miliony widzów.

W filmie historię swojej drogi z League of Legends opowiadają znane polskiej społeczności postaci, wśród których znaleźć można streamerów, graczy, trenerów i cosplayerów, oraz komentatorów, których głosy rozpoznają wszyscy fani polskiego esportu. Różnorodność perspektyw bohaterów, znajdujących się w awangardzie społeczności League of Legends, daje szeroki obraz tego, czym stała się ta dyscyplina. Film zainteresuje również szerszą rzeszę odbiorców, którzy nie mieli kontaktu z grą, a chcieliby zrozumieć fenomen wirtualnych zmagań.

O organizacji i zaangażowaniu społeczności League of Legends najlepiej świadczą wydarzenia związane z finałem europejskiego turnieju LoL EU Masters. Setki polskich użytkowników Twittera zmieniło zdjęcia profilowe na zdjęcie polskiego zawodnika Łukasza „Puki Style” Zygmunciaka, zarażając swoim entuzjazmem cały świat esportu, a nawet światowe media (o sprawie pisał np. amerykański Newsweek czy kanał sportowy ESPN). Podobną, jeśli nie większą, popularnością w Polsce cieszy się najlepszy polski dżungler Jankos, obecny wicemistrz świata w League of Legends. Obaj zawodnicy są również twórcami treści na temat gry i autorami cieszących się dużą popularnością kanałów w mediach społecznościowych.

W ciągu ostatnich dziesięciu lat Riot Games wyznaczało z League of Legends światowe trendy, organizując turnieje i wydarzenia na najbardziej znanych stadionach Europy i Świata. Polska ma tutaj szczególne miejsce – to u nas odbywają się jedne z najważniejszych wydarzeń, które nadały definicję polskiemu esportowi i pokazały, jak należy organizować takie imprezy. To także w Polsce powstało jedna z najbardziej aktywnych społeczności i to właśnie jej historię obejrzeć będzie można w najbliższą niedzielę 7 czerwca o godzinie 18, na kanale YouTube League of Legends – Polska.

Oficjalny zwiastun filmu „League of Legends – Więcej niż gra”:

źródło: Riot Games

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: