Produkty 5G Huawei bezpieczne – teraz zdobyły certyfikat CC EAL4+

Huawei otrzymał pierwszy na świecie certyfikat oceny zgodności (EAL) Common Criteria (CC) na pioziomie 4+ za swoje produkty 5G. Stanowi to dowód, że bezpieczeństwo produktów stacji bazowej Huawei 5G osiąga wiodący poziom na świecie i może zapewnić wiarygodny poziom bezpieczeństwa dla bezprzewodowego dostępu do sieci 5G. CCN (Centro Criptologico National), hiszpański urząd certyfikacji, wydał certyfikat dla oprogramowania Huawei 5900 Series 5G gNodeB 20 maja 2020 r. Ocena została przeprowadzona zgodnie z postanowieniami hiszpańskiego systemu oceny i certyfikacji bezpieczeństwa IT.

Certyfikacja Common Criteria jest powszechnie uznawanym na całym świecie certyfikatem bezpieczeństwa. Istnieje siedem poziomów certyfikacji. W przypadku poziomu EAL4+ lub wyższego, kod źródłowy musi zostać przetestowany i certyfikowany. EAL4 to najwyższy poziom, na którym ekonomicznie wykonalne będzie przeprowadzenie modernizacji istniejącej już linii produktów.

 Huawei uważa, że zaufanie musi opierać się na faktach, fakty muszą być weryfikowalne, a weryfikacja musi być oparta na wspólnych standardach. Certyfikacja jest jednym z najskuteczniejszych sposobów rozwiązywania niejasności związanych z bezpieczeństwem” – Rafał Jaczyński, Dyrektor ds. Cyberbezpieczeństwa Huawei na rejon Europy Środkowo-Wschodniej i Północnej.

Firma Huawei włączyła uznawane na całym świecie standardy i wymagania dotyczące certyfikacji bezpieczeństwa cybernetycznego, takie jak CC i FIPS do badań i rozwoju produktów, a także proaktywnie zaprasza laboratoria zewnętrzne do ich certyfikacji. Obecnie produkty i usługi Huawei uzyskały ponad 270 certyfikatów bezpieczeństwa (w tym CC, FIPS i CSA).

Przyznanie pierwszego na świecie certyfikatu 5G CC EAL4+ po raz kolejny pokazuje naszą determinację do dostarczania rozwiązań 5G spełniających najwyższe standardy bezpieczeństwa i ustanawia punkt odniesienia dla innych firm, które również chciałyby osiągnąć status zaufanego dostawcy” – dodał Rafał Jaczyński

źródło: Huawei

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: