Getac B360 – laptop 5G klasy rugged

B360 to najnowszy kompatybilny z siecią 5G laptop klasy rugged firmy Getac, który łączy największą dostępną szybkość, jasność ekranu i wytrzymałość obudowy

Firma Getac zaprezentowała dzisiaj po raz pierwszy nowy laptop B360 o wzmocnionej konstrukcji, który wyznacza nowy standard innowacyjności w segmencie komputerów klasy rugged. Zaprojektowany pod kątem kompatybilności z siecią 5G laptop B360 może pochwalić się procesorem o największej w swojej klasie szybkości, a także najwyższą dostępną jasnością ekranu i mocną, niezawodną konstrukcją, stanowiąc najnowocześniejsze rozwiązanie mobilne przeznaczone do pracy w trudnych warunkach.

Najszybszy, najjaśniejszy, najwytrzymalszy
B360 posiada procesor Intel Core 10. generacji, co czyni go najszybszym laptopem klasy rugged na rynku, zapewniającym możliwość jednoczesnego korzystania z dużej liczby aplikacji bez żadnego wpływu na wydajność pracy komputera. Laptop posiada w standardzie ekran full HD o jasności 1400 nitów – największej dostępnej w ofercie komputerów Getac – nie mając pod tym względem konkurencji w klasie rugged.
Konstrukcje wszystkich rządzeń Getac projektowane i wykonywane są tak, by zapewniać wysoką odporność i niezawodną pracę w trudnych warunkach. Model B360 nie stanowi tu wyjątku. Stopień szczelności IP66 zapewnia pełną ochronę przed kurzem, a także silnymi strumieniami wody i zalaniem. Ponadto działające urządzenie wytrzymuje upadek z wysokości ok. 1,8 m, a dowodem wytrzymałości jego obudowy jest uzyskany niedawno certyfikat MIL-STD 810H.

Dostępny w dwóch modelach branżowych
B360 opracowano w ramach programu Getac Select na bazie bogatego doświadczenia branżowego Getac w konstruowaniu wytrzymałych komputerów do specjalnych zastosowań przemysłowych. W dniu premiery firma oferuje dwa modele tego laptopa: B360, który doskonale nadaje się do pracy w sektorach bezpieczeństwa publicznego, produkcji i energii elektrycznej, oraz B360 Pro, wersję dostosowaną do potrzeb sektora zbrojeniowego.

  • B360: poza najlepszą na rynku szybkością, jasnością i wytrzymałością model B360 posiada najcieńszą konstrukcję w klasie rugged. Przy grubości i wadze wynoszących odpowiednio 34,9 mm i 2,32 kg urządzenie może być noszone i obsługiwane przez dłuższy czas, nie powodując zmęczenia użytkownika. Mimo kompaktowego współczynnika kształtu model B360 może pochwalić się dużym, 13,3-calowym ekranem LumiBond® 2.0, który zapewnia maksymalną użyteczność w każdych warunkach. Najnowsza karta Wi-Fi w standardzie 802.11ax pozwala na korzystania z bezprzewodowego internetu o prędkości trzykrotnie przekraczającej poprzednie generacje. Ponadto laptop wyposażony jest w dwa akumulatory typu hot swap umożliwiające ich wymianę w trakcie pracy, natomiast opcjonalny GPS zapewnia możliwość łatwego i szybkiego wyświetlania map, dokonywania pomiarów i śledzenia w terenie.
    Z kolei dostępny opcjonalnie czytnik kodów kreskowych ułatwi i przyspieszy gromadzenie danych na miejscu zdarzenia.

B360 Pro: model B360 Pro posiada zasadniczo tę samą specyfikację techniczną co B360, przy czym wyposażono go w kilka dodatkowych funkcji i opcji niezbędnych do pracy personelowi wojskowemu. Zastosowane w nim akumulatory Hot Swap o wysokiej pojemności gwarantują jeszcze dłuższy czas pracy urządzenia, natomiast dodatkowe porty szeregowe umożliwiają podłączenie starszego i/lub modyfikowanego sprzętu wojskowego bezpośrednio do urządzenia. Istnieje również opcja wyposażenia w zintegrowaną kartę PCMCIA i ExpressCard albo podłączenia zewnętrznej karty graficznej, jak również napędów DVD lub Blu Ray.

Wprowadzając na rynek model B360, firma Getac jeszcze raz podniosła poprzeczkę dla całego segmentu komputerów klasy rugged– powiedział przedstawiciel Getac, Rowina Lee, Wiceprezes Globalnego Centrum Sprzedaży i Rozwoju Biznesu. „Po raz pierwszy klienci z najróżniejszych branż otrzymają największą szybkość, jasność i wytrzymałość w jednym urządzeniu, których nie uzyskano kosztem innych parametrów”.

Model B360 jest już dostępny w sprzedaży. Model B360 Pro trafi do sprzedaży w dniu 3 lipca 2020 r.

źródło: Getac Technology

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: