CANAL+ z usługą TVoD – kupiony film z czasowym dostępem

CANAL+ uruchamia nową usługę TVOD opartą o technologię redGalaxy dostępną w serwisie premiery.canalplus.pl

 

Canal+ udostępniło bibliotekę filmów i dokumentów na życzenie uruchamiając serwis – „Premiery CANAL+”, z którego mogą korzystać nie tylko Klienci platformy DTH. Platforma powstała w oparciu o autorską technologię redGalaxy – stworzoną i rozwijaną przez Atende Software.

Serwis Premiery CANAL+ został uruchomiony dzięki zastosowaniu komponentów platformy redGalaxy, które zostały udostępnione w modelu PaaS (platform as a service). Wygląd serwisu został dostosowany do wymogów wizerunkowych CANAL+. Całość treści została zabezpieczona z wykorzystaniem czołowych systemów DRM i jest udostępniana przy pomocy redGalaxy CDN, rozproszonego systemu dystrybucji treści.

Wypożyczalnia hitów filmowych od CANAL+ udostępniona była wcześniej w usłudze nc+GO, z której korzystać mogli abonenci telewizji linearnej. Teraz z bogatego zbioru biblioteki VOD będzie mógł korzystać każdy użytkownik Internetu. W serwisie Premiery CANAL+ można wypożyczyć kinowe hity i wyselekcjonowane dokumenty, wśród nich tytuły które dopiero co miały swoje kinowe premiery. Produkcje oferowane będą w modelu TVoD (Transactional Video on Demand) – użytkownik będzie płacił za wybrany film uzyskując do niego czasowy dostęp.

Usługa jest obecnie dostępna w przeglądarce internetowej, ale już wkrótce dostępne będą aplikacje mobilne na smartfony i tablety dla systemów iOS oraz Android. Dostęp do usługi będzie również możliwy na takich platformach jak Android TV oraz Tizen OS od Samsunga i webOS od LG.

CANAL+ jest czołowym dostawcą treści premium w Polsce. Dlatego cieszy nas fakt, że we wdrożeniu serwisu Premiery CANAL+ byliśmy odpowiedzialni za praktycznie wszystkie aspekty techniczne platformy. – komentuje Przemysław Frasunek, Wiceprezes Zarządu Atende Software.

źródło: CANAL+

 Categories: Rynek, Newsy, Płatności, Rozrywka, Telewizja, Złap Okazję

Tags: , ,

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: