FREE NOW to Work – dojazd do pracy nowym benefitem pracownika

FREE NOW, platforma do zamawiania przejazdów, wprowadza program FREE NOW to Work, z myślą o pracownikach powracających do biur w okresie pandemii. Od teraz użytkownicy Konta Firmowego FREE NOW, czyli korzystający z przejazdów służbowo, mogą korzystać z opcji Lite (niskie ceny znane z góry) oraz Lite+Screen (przesłony ochronne w autach). Dodatkowo FREE NOW oferuje firmom możliwość wykupienia pakietów na przejazdy dla pracowników na bezpieczne dojazdy do biur. 

Pandemia zmieniła zwyczaje transportowe Polaków. Z badań wewnętrznych FREE NOW, dotyczących zmiany sposobu przemieszczania się w mieście po pandemii, wynika, że co czwarty (25%) Polak planuje rzadziej korzystać z transportu publicznego, a 5% zrezygnuje z niego całkowicie. Natomiast 14% postanawia przerzucić się na prywatne auto, a podobny odsetek (15%) – na przejazd taxi zamawiany przez aplikację. Jako powód, co drugi badany przyznaje, że auto jest obecnie bezpieczniejsze niż inne środki codziennego transportu[1].

Dojazd do pracy nowym benefitem pracownika 

FREE NOW to Work ma pomóc pracownikom przystosować się do nowej rzeczywistości, w której komfortowy dojazd do biura po okresie wielotygodniowej pracy zdalnej może poprawić ich poczucie bezpieczeństwa.

Zauważamy, że wśród firm zmieniają się priorytety, jeśli chodzi o benefity dla pracowników. Z naszych rozmów z firmami wynika, że już nie tylko “owocowe czwartki” albo darmowe karnety na siłownię są przekonującym dla pracownika świadczeniem, które podnosi jego poczucie komfortu w miejscu pracy. Wielu pracodawców budżety na benefity pracownicze przerzuca na darmowe dojazdy do pracy taksówką – mówi Katarzyna Kram, Head of Sales we FREE NOW.

W ramach FREE NOW to Work, pracodawca może zapewnić:

  • Pakiety przejazdów FREE NOW: firma może wykupić kody zniżkowe (kwotowe lub procentowe) do rozdysponowania wśród pracowników lub w całości pokrywać ich koszty przejazdów.
  • Założenie Konta Firmowego FREE NOW: dzięki niemu pracownicy mogą samodzielnie zamawiać przejazdy przez aplikację. Koszty rozliczane są na podstawie zbiorczej faktury na koniec miesiąca. Użytkownicy mogą korzystać z opcji Lite z niskimi cenami znanymi z góry oraz opcji Lite+Screen, w której każde auto jest wyposażone w przesłonę ochronną oddzielającą kierowcę od pasażera.

Bezgotówkowa płatność w dobie koronawirusa 

Przejazdy zamawiane przez aplikację mogą stać się wiodącym środkiem komunikacyjnym, nie tylko ze względu na niskie ryzyko kontaktu z wieloma ludźmi. W dobie koronawirusa, zalecane jest unikanie gotówki i korzystanie z bezkontaktowej opcji zapłaty. Z badania FREE NOW, pt. “Polacy służbowo mobilni” wynika, że aż 83% pracowników firm zamawia przejazd służbowy przez aplikację[2]. Blisko co drugi pracownik w Polsce za przejazd również̇ płaci przez aplikację.

Bezpieczeństwo przejazdów

FREE NOW od początków pandemii zadbało o bezpieczeństwo kierowców i pasażerów podczas przejazdu, wprowadzając:

  • Przesłony ochronne: FREE NOW wyposażyło w nie już ponad 3 tys. kierowców i wciąż kontynuuje ten proces
  • Usługę Lite+Screen, która gwarantuje przyjazd auta z przesłoną ochronną
  • Środki dezynfekujące dla kierowców i dodatkowy budżet na ich dokupienie
  • Instrukcje bezpieczeństwa i higieny dla kierowców
  • Zasady bezpieczeństwa dla pasażerów: w aplikacji oraz w formie naklejki wewnątrz auta (m.in. zajmowanie miejsc z tyłu)
  • Wsparcie służb sanitarnych poprzez rejestr kursów (w razie potrzeby, umożliwienie kontaktu z ewentualnie zagrożonymi osobami).

źródło: FREE NOW

***

[1]  Badanie wewnętrzne platformy FREE NOW przeprowadzone w formie ankiety internetowej w maju 2020 r. W ankiecie wzięło udział blisko 15 tys. użytkowników FREE NOW z całej Europy, w tym z Polski. 

[2]  Raport “Polacy służbowo mobilni” powstał na podstawie ankiety internetowej wśród 630 użytkowników platformy FREE NOW z całej Polski, którzy zadeklarowali się jako pracownicy biurowi w pierwszym pytaniu ankiety, przeprowadzonej w styczniu 2020 roku.

 

One thought on “FREE NOW to Work – dojazd do pracy nowym benefitem pracownika

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: