Firma Bodyswaps dołącza do programu HTC Vive X

Bodyswaps, firma specjalizująca się w rozwijaniu umiejętności miękkich z wykorzystaniem rzeczywistości wirtualnej, poinformowała dziś, że otrzymała wsparcie od HTC Vive X, dołączając do najbardziej aktywnego portfela inwestycyjnego w branży XR, który obejmuje ponad 100 firm.

Teraz, jako spółka VIVE X, Bodyswaps otrzyma dodatkowe finansowanie i pomoc biznesową, co pomoże firmie w zrealizowaniu ambitnego celu, którym jest zrewolucjonizowanie szkolenia umiejętności miękkich.

Korzystając ze wsparcia i inwestycji Vive X, planujemy udostępnić nasze rozwiązanie na dodatkowych platformach, poszerzyć bibliotekę symulacji umiejętności miękkich i rozwinąć nasze rozwiązania analityczne, aby zaoferować klientom dane behawioralne na szeroką skalę” – Christophe Mallet, współzałożyciel, Bodyswaps.

Miło nam poinformować, że Bodyswaps jako jeden z najnowszej grupy europejskich startupów otrzymał wsparcie Vive X. W naszych ostatnich inwestycjach kładliśmy nacisk na korporacyjne rozwiązania VR i uważamy, że szkolenie umiejętności miękkich to obszar o szczególnie dużym potencjale wzrostu. Bodyswaps wyróżnia się innowacyjnym i skalowalnym podejściem do szkoleń VR, które sprawdza się w wielu różnych branżach” – Dave Haynes, dyrektor Vive X i ekosystemu deweloperskiego, HTC Vive.

Bodyswaps to historia brytyjskiego sukcesu w branży technologii immersyjnych. Współzałożyciele Julien Denoel i Christophe Mallet rozwinęli swój pomysł na biznes w akceleratorze technologii immersyjnych Augmentor prowadzonym przez Digital Catapult. Po otrzymaniu zlecenia od Humanitarian Leadership Academy na stworzenie nagradzanej symulacji Safeguarding VR Bodyswaps jest na najlepszej drodze, aby stać się jednym z liderów w sektorze szkoleń VR. Oprócz nowo uzyskanego finansowania, nie tylko od Vive X, ale również od Innovate UK, Bodyswaps planuje oferować swoje oprogramowanie jako usługę, aby umożliwić klientom zdalne szkolenie umiejętności miękkich na szeroką skalę.

W czerwcu 2020 r. Bodyswaps udostępni pierwszą partię swoich symulacji umiejętności miękkich, które pozwalają ćwiczyć umiejętności słuchania, komunikacji oraz zarządzania integracyjnego
w każdym miejscu i o dowolnej porze. Nowa platforma to jedyne narzędzie do zdalnej nauki
w rzeczywistości wirtualnej pozwalające tworzyć innowacyjne scenariusze odgrywania ról
z wykorzystaniem sztucznej inteligencji, w których uczestnicy mogą posługiwać się własnym głosem
i zmianiać punkty widzenia, aby oglądać samych siebie i uczyć się poprzez autorefleksję. Jak wskazują dotychczasowe wyniki, użytkownicy raportują bezprecedensowy stopień zaangażowania, a także znacznie większą pewność, że będą umieli zastosować nowo nabyte umiejętności w rzeczywistych scenariuszach.

źródło: HTC

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: