INEA docenia zaangażowanie swoich pracowników i daje im dodatkowy dzień wolny

INEA docenia zaangażowanie swoich pracowników oraz to, jak dobrze poradzili oni sobie w nowej, zdalnej rzeczywistości i daje im dodatkowy dzień wolny.

Już w połowie marca Zarząd INEA podjął decyzję o przeniesieniu większości pracowników w zdalny tryb pracy. W ten sposób funkcjonuje dziś zdecydowana większość organizacji. Dzięki zaangażowaniu pracowników firmie udało się zachować ciągłość swoich usług oraz utrzymać sprawność działania. Doceniając to, jak dobrze cała organizacja poradziła sobie z wyzwaniem pracy zdalnej, Zarząd firmy podjął decyzję o daniu pracownikom dodatkowego dnia wolnego. Dzięki temu blisko 700 pracowników INEA, których charakter pracy na to pozwala rozpocznie długi weekend już w środę 10.06.2020 r. Wszystkie osoby, które w tym dniu nie mogą mieć wolnego z powodu pełnionych dyżurów, specyfiki pracy, czy innych obowiązków służbowych mogą odebrać dodatkowy dzień w dowolnym terminie do końca czerwca 2020 r.

– Doskonale poradziliśmy sobie z odnalezieniem się w nowej, zdalnej rzeczywistości. Jest to przede wszystkim zasługa zaangażowania i ciężkiej pracy naszych pracowników. Praca zdalna wiąże się z koniecznością łączenia wielu ról. Poza koniecznością zorganizowania sobie miejsca pracy w domu, godzimy obowiązki służbowe z zajmowaniem się najbliższymi, nauczaniem czy przygotowywaniem posiłków. Niekiedy trudno jest też oddzielić czas wolny od czasu pracy i efektywnie wypocząć. Z doświadczenia wiem, że najlepiej wypoczywa się, gdy cała organizacja na chwilę się zatrzymuje. Chcąc więc docenić nasz zespół oraz dać mu szansę na efektywne naładowanie baterii, postanowiliśmy dać pracownikom dodatkowy dzień wolny – komentuje decyzję Michał Bartkowiak, Prezes INEA S.A.

INEA zamierza promować zdalną pracę wśród swoich pracowników. W lipcu planowane jest częściowe przywrócenie funkcjonowania podpoznańskiej siedziby firmy, jednak obecnie to właśnie praca online jest formą preferowaną, a fizyczna obecność w biurze powinna mieć miejsce, tylko gdy jest niezbędna. Obecnie trwają ostatnie prace związane z wprowadzeniem nowych procedur i zasad funkcjonowania w siedzibie firmy.

źródło: INEA

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: