Tidal z obsługą Dolby Atmos na telewizorach i przystawkach

TIDAL nawiązał współpracę z Dolby Laboratories w ubiegłym roku, początkowo umożliwiając korzystanie z najwyższej jakości Dolby Atmos użytkownikom urządzeń z systemem Android. Aby odnaleźć treści Dolby Atmos wystarczy przejść do sekcji Eksploruj, a następnie przewinąć w dół i wybrać Dolby Atmos Music.

Dolby Atmos pozwala słuchaczom przeżywać muzykę w pełni. Od teraz mogą oni z niezrównaną wyrazistością usłyszeć niezauważalne wcześniej detale, które zostały utracone w tradycyjnych nagraniach. Niezależnie, czy jest to odkrycie na nowo dźwięków instrumentów, basów, czy subtelnego oddechu wykonawcy, dzięki technologii Dolby Atmos użytkownicy mogą słuchać muzyki w dokładnie takiej jakości, w jakiej została nagrana w studiu, doświadczając jej zgodnie z zamierzeniami twórców. Osoby korzystające z konta TIDAL HiFi mają również dostęp do dźwięku w jakości HiFi oraz Masters.

Na liście urządzeń, na których subskrybenci HiFi mogą słuchać dźwięku Dolby Atmos znajdziemy:

  • telewizory Sony, Philips i innych producentów z systemem Android TV 9.0 lub nowszym obsługujące Dolby Atmos,
  • przystawkę Apple TV 4K z systemem tvOS13 lub nowszym
  • przystawkę Fire TV – modele: Fire TV Stick 4K, Fire TV Stick 2016, Fire TV Gen 3 2017, Fire TV Cube pierwszej lub drugiej generacji
  • przystawkę Nvidia Shield TV i Shield TV Pro w wersjach 2019 lub nowszych

Dolby Atmos Music jest dostępne dla użytkowników TIDAL HiFi. Użytkownicy Premium mogą zmienić swoją subskrypcję na my.tidal.com. Osoby, które nie mają jeszcze konta w TIDAL mogą zalogować się poprzez stronę TIDAL.com. Wszyscy nowi użytkownicy otrzymają 30-dniowy bezpłatny okres próbny, dzięki któremu od razu będą mogli cieszyć się nieograniczonym dostępem do ponad 60 milionów piosenek i 250 tysięcy plików wideo, a także playlist, ekskluzywnych treści oraz wydarzeń na żywo.

Źródło: Tidal

One thought on “Tidal z obsługą Dolby Atmos na telewizorach i przystawkach

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: