Inteligentne wyposażenie do Twojego domu – prąd niewidzialny to naciągacz

Czas kwarantanny, jaki mieliśmy okazję ostatnio doświadczyć, wydawał się okresem oszczędzania na eksploatacji samochodów, jedzeniu na mieście i często wybieranych rozrywkach. Czy to aby nie pozory? Siedzenie w domu sprzyja jednym oszczędnościom, jednocześnie nabijając wzrost wydatków na innych płaszczyznach. Przyjrzyjmy się rachunkom.

Prąd to niewidzialny naciągacz

Z powodu panującej epidemii ostatnie miesiące wiele osób spędzało stale w domu. Do mieszkań przenieśliśmy pracę, czas wolny oraz rozrywkę. Wraz z nimi musieliśmy dostosować otoczenie, aby móc sprawnie funkcjonować. Przyszedł czas, kiedy nasz komputer przez niemal cały dzień był podłączony do prądu, a wielu z nas dokonało inwestycji w nowe sprzęty np. monitory ułatwiające pracę. Wolny czas mimo wszystko spędzamy także przed ekranami — cały dzień włączone są telewizory, laptopy, tablety, a komórki, które stale scrollujemy szybciej się rozładowują. Co to wszystko oznacza? Oczywiście wyższe rachunki za prąd.

Zarządzaj elektrycznością w swoim domu

Wydawać by się mogło, że pozostanie w domu, zabezpieczy nas przed większymi wydatkami. Jednak nie u każdego taki scenariusz się sprawdził.
Na szczęście rynek inteligentnych urządzeń wychodzi z rozwiązaniami na wszelkie możliwe problemy. Tak jest również w tym przypadku. Czy słyszeliście o gniazdkach, które pomagają zabezpieczyć budżet przed nadmiernymi wydatkami? Dzieje się tak, ponieważ z poziomu aplikacji jest możliwość tworzenia harmonogramu pracy urządzeń do niego podpiętych, a także można kontrolować ich zużywanie prądu. Wtyczka T31 od marki Ezviz wyłączy i włączy urządzenia zgodnie ze wskazanymi przez ciebie godzinami. Będzie także analizować stan zużycia energii elektrycznej, dzięki czemu nigdy nie zaskoczą cię rachunki.

Jak to działa?

Funkcjonowanie tego urządzenia jest niezwykle proste i intuicyjne. Gniazdko T31 łączy się bezpośrednio z routerem Wi-Fi za pomocą dedykowanej aplikacji, która umożliwia zarządzanie kilkoma urządzeniami jednocześnie. Dzięki temu masz pod ręką dostęp do wszystkich inteligentnych rozwiązań w twoim domu. Mając świadomość tego, ile dane urządzenie zużywa energii, możesz natychmiast wdrożyć plan oszczędzania i obniżyć koszt rachunków za energię elektryczną.

Wielu konsumentów chce świadomie korzystać z dostępnych dla nich dóbr. Użytkowanie prądu wydaje się zatem oczywiste, ponieważ urządzenia nim napędzane otaczają nas od wielu lat. Jeśli jednak zależy wam na większej refleksji dotyczącej użytkowania energii elektrycznej, to dobry moment, aby wspiąć się poziom wyżej i stać się ekspertem od energii w swoim domu. Koszt wtyczki T31 jest nieduży i jest ona dostępna w wielu sklepach on-line i stacjonarnie. Ciekawe, jakimi kolejnymi rozwiązaniami zaskoczą nas producenci inteligentnych urządzeń?

źródło: Ezviz

One thought on “Inteligentne wyposażenie do Twojego domu – prąd niewidzialny to naciągacz

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: