Smartwatche Huami w ofercie polskiego dystrybutora NTT System

NTT System podpisał w maju umowę dystrybucyjną z Huami – chińską firmą oferującą smartwatche oraz rozwiązania wearebles bardzo dobrze znane pod nazwą Amazfit. Już od polowy czerwca, w ofercie polskiego dystrybutora znajdą się już wszystkie produkty tej marki, czyli Amazfit z serii GTR, smartwatche GTS, Stratos, Nexo oraz dwa najnowsze urządzenia, które miały swoją światową premierę podczas tegorocznej edycji targów CES – Amazfit Bip-S oraz T-Rex. Aktualną ofertę chińskiej marki dopełniają słuchawki Amazfit PowerBuds.

 

Wraz z nadchodzącymi premierami, portfolio inteligentnych zegarków polskiego partnera Huami poszerzy się o dawno zapowiadany, futurystyczny model Amazfit X oraz wiele innych – Ares, Bit Lite i całą serię tańszych rozwiązań.

Produkty Huami (znane wcześniej pod marką Xiaomi) cieszą się uznaniem klientów na niemal wszystkich światowych rynkach.

 – Firma Huami powstała w 2013 r. Jej misją jest połączenie dbałości o zdrowie i najnowszych technologii. Nazwa linii produktowych Amazfit jest połączeniem dwóch pojęć – amazing i fit – powiedział Maciej Deka, szef polskiego przedstawicielstwa Huami. – Huami Technology wprowadziła pierwszy na świecie inteligentny układ działający w parciu o zestaw instrukcji RISC-V – „Huangshan 1”. Układ ten na dużą skalę został zastosowany w inteligentnych zegarkach i inteligentnych bransoletach Amazfit.

Dla NTT System dystrybucja produktów Huami stanowi naturalne dopełnienie oferty.

 – Rozwiązania typu wearebles, a zwłaszcza sprzęt dla aktywnych są sprzedawane w tym samym kanale, co większość  naszej oferty, czyli w szeroko rozumianym kanale IT – powiedział Grzegorz Kurek, Product Manager Wearebles w NTT System. Posiadanie dystrybucji dobrze znanej marki zegarków sportowych jest też dla nas świetną okazją do rozszerzenia sieci sprzedaży o sklepy sportowe.

Przedstawiciel NTT System zwraca uwagę na jeszcze jeden aspekt biznesowy związany z tymi produktami.

Warto zwrócić uwagę, że smartwatche są coraz lepsze i tańsze, co przyczynia się do wzrostu ich popularności – mówi Grzegorz Kurek. – Być może za kilka lat, po upowszechnieniu internetu rzeczy okaże się, że to właśnie smartwatch rozpoczął ten proces. Dlatego warto mieć  je w ofercie, bo tak jak one mierzą puls użytkowników, tak my oferując je trzymamy rękę na pulsie rynku rozwiązań, jakie czekają w przyszłości.

źródło: NTT System

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: