Opera GX – gamingowa przeglądarka z urodzinową aktualizacją

Opera GX, pierwsza na świecie gamingowa przeglądarka, wprowadza nowe funkcje, w tym wbudowanego Discorda i Hot Tabs Killer. Posiada także możliwość przyciemnienia jasnych stron, co ułatwi przeglądanie w nocy.

  • Opera uważa, że ​​ponad miliard graczy na całym świecie zasługuje na przeglądarkę dostosowaną do ich preferencji.
  • Opera GX pozostaje jedyną przeglądarką internetową stworzoną specjalnie dla graczy. W 2020 r. Odnotowano rekordowy wzrost liczby miesięcznych aktywnych użytkowników – 121% od końca 2019 roku.
  • Wejście przeglądarki na wyższy, drugi poziom idzie w parze z kluczowymi aktualizacjami, w tym natywną obsługą Discorda oraz funkcją Hot Tabs Killer. Przeglądarka daje także możliwość przyciemniania dowolnych stron internetowych.
  • Opera GX zawiera już unikatowy zestaw istotnych dla graczy funkcji takich jak: możliwość kontroli zużycia zasobów: sieci, procesora i pamięci RAM, wbudowany Twitch, Facebook Messanger, Instagram oraz WhatsApp.
  • Pierwszym urodzinom przeglądarki towarzyszyć będzie livestream na Twitchu z udziałem SypherPK.
Opera GX

Opera GX to pierwsza i jedyna przeglądarka zaprojektowana z myślą o potrzebach i preferencjach graczy, obecnie ponad 1,3 miliarda osób. Teraz Opera GX otrzymuje solidną urodzinową aktualizację, wprowadzającą wbudowaną obsługę Discorda, a także przydatną funkcję Hot Tabs Killer, która pozwala graczom na szybkie i łatwe zamykanie kart obciążających komputer. Przeglądarka także przyciemni strony nawet jeżeli zostały zaprojektowane jako jasne.

Opera GX miała swoją premierę w czerwcu 2019 r. podczas targów gier komputerowych E3 w Los Angeles. W ciągu ostatnich 12 miesięcy, a szczególnie w okresie izolacji społecznej branża gamingowa jeszcze bardziej zyskała na znaczeniu. Dzięki integracji przeglądarki z takimi platformami jak Twitch, WhatsApp, Facebook Messenger, Instagram, a teraz Discord, Opera GX ułatwia nie tylko komunikację, ale umożliwia śledzenie najnowszych gamingowych trendów i streamów.

Użytkownicy naszej przeglądarki prosili nas, żeby wbudować w przeglądarkę Discorda., więc spełniliśmy ich życzenie. Od teraz każdy może szybko i łatwo dołączyć do swojego ulubionego serwera i dyskutować w dowolnym wątku. – mówi Maciej Kocemba, Product Director oraz twórca przeglądarki Opera GX.

Opera GX

Od czasu kiedy większość naszego życia przeniosła się do sieci, Discord stał się miejscem wielotematycznych dyskusji, nie tylko tych związanych z gamingiem. Platforma zaczęła nawet pełnić funkcję narzędzia umożliwiającego szkołom prowadzenie zajęć online. Opera GX nie tylko integruje się platformą, ale także dołącza do społeczności Discorda. Od dziś gracze  mogą uczestniczyć w dyskusjach na temat GXa jak i świata gier na serwerze Opery GX  na Discordzie.

Dla korzystających z wielu kart na raz twórcy Opery GX stworzyli nową i bardzo przydatną funkcję o nazwie Hot Tabs Killer, która pozwala zidentyfikować karty, które najbardziej obciążają system oraz (jak sama nazwa mówi) sprawnie je “wyeliminować”.

Opera GX

Opera GX została zaprojektowana tak, aby nie oślepiała użytkowników. Dzięki nowej funkcji o dźwięcznej nazwie: Force Dark Pages możliwe staje się włączenia trybu ciemnego na każdej stronie internetowej, niezależnie od tego jak została ona zaprojektowana. Ta funkcja personalizacji witryn jest jeszcze w fazie beta, przez co musi zostać włączona przez użytkownika.

 Opera GX posiada zestaw specjalnych funkcji dostosowanych do wymogów graczy. Pozwala użytkownikom zmniejszyć zużycie zasobów komputera przez przeglądarkę poprzez ustawienie limitu procesora, pamięci RAM oraz przepustowości sieci, aby rozgrywki i streaming przebiegały bez zakłóceń.

Opera GX współpracuje z Razer Chroma, dzięki czemu klawiatura, mysz czy inne akcesoria dopasują się kolorystycznie do koloru podświetlenia przeglądarki. Posiada też przydatną i znaną użytkownikom tradycyjnej Opery, funkcję pozwalającą na „wyciągnięcie” wideo (video pop out) ze strony www i umieszczenie go nad innymi kartami. Dzięki niej użytkownicy mogą wyświetlać filmy na innych stronach internetowych, a nawet w grze, dzięki czemu możliwe staje się oglądanie np. solucji w czasie rozgrywki.

Użytkownicy Opery GX mogą też personalizować takie elementy jak: efekty ikonek po ich najechaniu czy dźwięki, które zostały zaprojektowane przez nagradzanego kompozytora Rubéna Rincóna i zespół the Berlinist. Każdy dźwięk można również włączyć i wyłączyć oraz regulować jego poziom głośności. Opera  GX dołączyła też do klubu przeglądarek „better with headphones”, które lepiej brzmią w słuchawkach.

Opera GX zawiera również funkcje znane ze standardowej wersji przeglądarki Opera: blokadę reklam, wbudowany darmowy VPN, jak i konteksty, narzędzie, które pozwala organizować karty tematycznie.

 Opera GX to także GX Corner – portal wewnątrz przeglądarki, który jest źródłem informacji i newsów o tematyce gamingowej. GX Corner zawiera kalendarz premier oraz bazę najnowszych darmowych gier, aktualizowaną na bieżąco – dzięki czemu użytkownicy GX jako pierwsi dowiadują się o np. darmowej wersji GTA V. Co ciekawe, to właśnie sekcja poświęcona bezpłatnym tytułom jest szczególnie popularna wśród korzystających z GX.

– Niezależnie od tego, czy jesteś zagorzałym, czy zwykłym graczem, Opera GX to portal do świata gamingu. Dostarczy najważniejszych wiadomości i wskaże nowinki dotyczące gier. Wygląda świetnie, brzmi idealnie oraz sprawi, że Twoja przeglądarka zużyje mniej zasobów, aby umożliwić ci idealną rozgrywkę. – dodaje Kocemba.

Twórcy Opery GX, szczególnie z wrocławskiego biura deweloperskiego, gdzie powstaje przeglądarka, od lat konkurują z Microsoftem, Google’em i Firefoxem, co ciekawe ich wysiłki zostały nagrodzone dwoma prestiżowymi nagrodami: GF iF Design Award oraz wyróżnieniem Red Dot.

Aby uczcić swoje pierwsze urodziny wraz z liczącą ponad 3,5 miliona graczy społecznością, która co miesiąc aktywnie korzysta z Opery GX, zorganizowano specjalny urodzinowy stream na Twitchu na kanale Sypher PK 19 czerwca o godzinie 17:00 (CEST). Streamowi będzie towarzyszyć dyskusja zorganizowania na specjalnym discordowym serwerze Opery i konkursy.

źródło: Opera

One thought on “Opera GX – gamingowa przeglądarka z urodzinową aktualizacją

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: