HP wraz z Fundacją Polsat wspiera edukację polskich dzieci

Konieczność zamknięcia szkół, spowodowana pandemią COVID-19, dotknęła aż 91% wszystkich uczniów w 188 krajach, czyli blisko 1,5 miliarda dzieci na całym świecie[1]. Tym samym, przeniesienie nauki do domów, wykazało znaczne braki w wyposażeniu placówek edukacyjnych, nauczycieli i rodzin w urządzenia IT, potrzebne do zdalnej pracy, ale także stanowiące niezbędnik dla nowoczesnego kształcenia w każdych warunkach. Aż 81% dyrektorów polskich szkół wskazało właśnie brak dostępu uczniów do urządzeń jako największy problem nauki zdalnej[2].

Firma HP, która od wielu lat angażuje się w wyrównywanie szans edukacyjnych, zdecydowała się doposażyć najbardziej potrzebujące placówki i ośrodki szkolno-wychowawcze, domy dziecka oraz rodziny zastępcze w podstawowe narzędzia niezbędne w nowoczesnym nauczaniu, a także szpitale, które wciąż zmagają się z COVID-19. Wraz z Fundacją Polsat, jedną z największych organizacji pozarządowych działających na terenie Polski, od ponad dwudziestu lat kierującą swoją pomoc do dzieci i ich rodziców, producent przekaże 3000 nowych drukarek HP Neverstop Laser o łącznej wartości ok. 2,6 mln zł. Przekazanie odbędzie się na podstawie zgłoszeń nadesłanych do Fundacji Polsat, zgodnie z regulaminem, znajdującym się na stronie organizacji.

W HP jesteśmy głęboko przekonani o tym, że edukacja stanowi podstawowe prawo człowieka, które może poprawić życie każdego z nas, niezależnie od miejsca, z którego pochodzimy. Jednocześnie wierzymy w technologię działającą w służbie ludzkości, która w tym przypadku wspiera budowanie równych szans w kształceniu na najwyższym poziomie – tłumaczy Vitaly Matyushenko, Dyrektor Zarządzający, HP Inc Polska – Dlatego też, we współpracy z Fundacją Polsat, chcemy wesprzeć polskie placówki edukacyjne przekazując im najnowsze na rynku, oszczędne i wydajne drukarki HP Neverstop.

Fundacja Polsat, która aktywnie wspiera wszelkie inicjatywy przysługujące się zdrowiu i poprawie warunków życia najmłodszych, obecnie angażuje się również w pomoc mającą na celu wyposażenie w sprzęt najbardziej potrzebujących.

Walka z pandemią ma różne oblicza. Głównie widzimy tych na pierwszej linii frontu, czyli służbę zdrowia. Ale epidemia dotknęła także setki tysięcy dzieci, których codzienna edukacja przybrała ostatnio inny obraz. Jako Fundacja Polsat na pierwszym miejscu stawiamy zdrowie i dobro najmłodszych, wspieramy również tych, którzy starają się by każdy ich dzień był lepszy i nabierał radosnych barw. Cieszymy się, że dzięki współpracy z firmą HP możemy przekazać sprzęt tym, którzy na co dzień są odpowiedzialni za edukację młodych ludzi – mówi Krystyna Aldridge-Holc, Prezes Fundacji Polsat.

Dzięki wspólnemu programowi HP i Fundacji Polsat „Drukuj z uśmiechem”, polskie instytucje edukacyjne, wychowawcze oraz rodziny zastępcze otrzymają najnowszy model drukarki HP Neverstop Laser, w zestawie z tonerem, który wystarczy do wydrukowania nawet do 5000 stron,
co w praktyce oznacza od kilku miesięcy do kilku lat użytkowania bez dodatkowych kosztów. HP Neverstop Laser to pierwsza na świecie drukarka bez kartridży, z systemem samodzielnego napełniania, prosta w obsłudze, a przede wszystkim niedroga w użytkowaniu, zarówno w warunkach domowych, jak i w placówkach oświatowych. Wartość wkładu HP na rzecz projektu wynosi blisko 2,6 mln zł.

Zdecydowaliśmy się na współpracę z Fundacją Polsat ze względu na jej wieloletnie doświadczenie i skalę podejmowanych przedsięwzięć. Wiedzieliśmy, że Fundacja pomoże nam sprawnie zidentyfikować potrzeby oraz dostarczyć nasze drukarki do placówek edukacyjnych i ich podopiecznych na terenie całego kraju – mówi Jolanta Rogulska-Rudek, Dyrektor Marketingu na Europę Centralno-Wschodnią
i Izrael, HP Inc Polska – W czasie wspólnej pracy spotkaliśmy się z energią, zaangażowaniem i pełną gotowością do pomocy. Cieszymy się, że nasz program wesprze uczniów i nauczycieli oraz dołoży małą cegiełkę do olbrzymiego wkładu Fundacji Polsat w rozwój działalności charytatywnej w Polsce.

Wspomniana dotacja to tylko jedna z licznych inicjatyw HP mająca na celu zwiększenie dostępu
do edukacji. Firma od lat prowadzi działalność charytatywną i wolontariat na rzecz społeczności, dlatego za cel postawiła sobie by do 2025 r. umożliwić lepsze wyniki nauczania 100 milionom osób na całym świecie[3]. Do tej pory już ponad 28 milionów uczniów skorzystało z programów edukacyjnych HP[4]. Z kolei z myślą o wszystkich rodzicach i nauczycielach firma stworzyła specjalną platformę „Print, Play & Learn” (w Polsce: „Wydruki do nauki”) z materiałami do kreatywnej nauki i zabawy z młodszymi dziećmi. Jej współautorami są najlepsi dostawcy treści edukacyjnych, również polscy, np. PWN.
Co więcej, od 2015 r. w ramach dotacji na cele szkoleniowe oraz granty naukowe, HP przekazało  ponad 20 milionów dolarów.

Dla Fundacji Polsat, to już kolejna inicjatywa mająca na celu wsparcie placówek edukacyjnych, rodzin zastępczych oraz szpitali w czasie pandemii. Do tej pory Fundacja przekazała 2200 tabletów z Internetem dla dzieci z domów dziecka i rodzin zastępczych. Fundacja zakupiła także środki ochrony osobistej za ponad 6 mln złotych. Do lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych w całej Polsce, będących dzisiaj na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem, trafiły m.in. trzywarstwowe maseczki chirurgiczne, maski P2 oraz P3, rękawiczki ochronne, przyłbice twarde, płyn do dezynfekcji powierzchni, kombinezony, gogle medyczne, maski chirurgiczne, maski KN 95 P2 oraz respiratory. Dodatkowo, w ramach programu #JesteśmyDlaDzieci, pod patronatem Fundacji Polsat, były poruszane najważniejsze tematy związane z koronawirusem dla dzieci i ich rodziców. W celu umilenia czasu rodzinom w domach oraz dzieciom w szpitalach, jako część działań #zostańwdomu, powstała akcja „Czytamy dla Dzieci”, dzięki której można było posłuchać bajek w wykonaniu artystów, piosenkarzy i prowadzących Telewizji Polsat.

HPFundacja Polsat

***

[1] Stan na kwiecień 2020 r.; https://www.washingtonpost.com/gdpr-consent/?next_url=https%3a%2f%2fwww.washingtonpost.com%2feducation%2f2020%2f03%2f26%2fnearly-14-billion-children-around-globe-are-out-school-heres-what-countries-are-doing-keep-kids-learning-during-pandemic%2f

[2] https://lekcjaenter.pl/uploads/RAPORT_Dyrektorzy%20do%20zadan%CC%81%20specjalnych.pdf

[3] https://www8.hp.com/us/en/hp-information/social-innovation/hp-foundation.html

[4] http://h20195.www2.hp.com/v2/GetDocument.aspx?docname=c05179523

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: