KPMG i SAS nawiązują współpracę dla przyśpieszenia cloud computing

KPMG i SAS ogłosiły plan utworzenia centrów Cloud Acceleration Centers przyspieszających wdrożenie technologii cloud computing, skupiając się przede wszystkim na Ameryce Północnej, Europie, Azji i Pacyfiku. Firmy będą współpracować, aby przyspieszyć przejście klientów SAS do chmury.

Centra pomogą przezwyciężyć trudności, z jakimi obecnie borykają się firmy działające na rynku globalnym. Celem inicjatywy jest pomoc biznesowi na każdym etapie procesu implementacji rozwiązań opartych na chmurze – od projektu i stworzenia architektury, po wdrożenie. Wsparcie pozwoli ograniczyć czas i koszty. Wykorzystujące zaawansowaną technologię centra zapewnią warunki do bliskiej współpracy członków zespołów z różnych specjalizacji. Dzięki temu możliwe będzie wsparcie klientów posiadających własne środowisko chmurowe, a także tych, którzy korzystają z innych usług zarządzanych, opartych na tej architekturze.

Chmura pomoże klientom przygotować się na nową rzeczywistość po pandemii COVID-19 i przyszłe wyzwania biznesowe. Wdrożenie opartej na tej architekturze infrastruktury SAS zapewni firmom łatwy dostęp do licznych rozwiązań chmurowych i usług zarządzanych, dotyczących zmian w rachunkowości, przeciwdziałania praniu pieniędzy i ciągłego monitorowania prawidłowości procesu zamówień, a także do SAS Model Manager w SAS Viya.

Rozwiązania te pomogą klientom dogłębniej analizować dostępne dane, umożliwiając w ten sposób skuteczniejsze zwalczanie nadużyć i ograniczenie ryzyka. Ułatwią też tworzenie, wdrażanie i zarządzanie rozwiązaniami analitycznymi oraz wykorzystującymi sztuczną inteligencję. Pozwoli to lepiej zrozumieć modele analityczne i szybciej wdrażać je w środowiskach produkcyjnych.

Przyspieszone przejście do chmury stało się koniecznością dla wielu firm. Optymalizacja i odpowiednie dostosowanie procesów biznesowych to świetna okazja do wykorzystania pełni potencjału chmury” – powiedział Oliver Schabenberger, dyrektor ds. technologii i dyrektor operacyjny SAS. „SAS i KPMG kontynuują współpracę, aby pomóc naszym wspólnym klientom w pełni wykorzystać potencjał transformacji.”

Cieszymy się, że rozszerzamy globalną współpracę z SAS” – powiedział Christian Rast, dyrektor ds. technologii i wiedzy w KPMG International. „Dzięki Cloud Acceleration Centers specjaliści KPMG będą mogli w dalszym ciągu pomagać klientom SAS czerpać korzyści z przejścia na rozwiązania oparte na chmurze, a także usprawniać naszą współpracę. Wzbogaci to obecne portfolio rozwiązań, obejmujące narzędzia zapewniające prawidłowy przebieg procesu zakupowego i zgodność z wymogami dotyczącymi przeciwdziałania praniu pieniędzy, które okazały się szczególnie istotne w czasie pandemii. Wysoki priorytet mają również dodatkowe, zaawansowane rozwiązania dotyczące zgodności, które pomogą klientom spełnić wymagania prawne szybciej i bardziej precyzyjnie”.

Na całym świecie KPMG dysponuje ponad 400 profesjonalistami, którzy wspierają klientów SAS w zakresie przejścia do chmury. Podkreśla to zaangażowanie firmy w pomoc klientom w procesie transformacji.

Informację ogłoszono podczas SAS Global Forum 2020, najważniejszej światowej konferencji dotyczącej analityki. Z powodu pandemii COVID-19 tegoroczna edycja odbywa się wirtualnie.

źródło: SAS Institute

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: