Eco Cat App – cyfrowe narzędzie do sprawdzania cen katalizatorów

W ostatnim czasie Ecotrade Group oficjalnie poinformowała o rosnącej popularności swojej bezpłatnej aplikacji do porównywania cen produktów. Aplikacja o nazwie Eco Cat App jest kompatybilna ze wszystkimi urządzeniami i służy jako zaawansowana wyszukiwarka do porównywania cen katalizatorów z szerokiego zakresu marek i modeli.

Eco Cat App

Jak dotąd w aplikacji pojawiło się 20 tys. różnych katalizatorów, a baza Eco Cat App nieustannie się powiększa, szybko stając się dla branży wyszukiwarką wzorcową. Od 15 lat Ecotrade Group jest renomowanym liderem w zakresie odpowiedzialnego środowiskowo i etycznego recyklingu katalizatorów na terenie Azji, wykorzystując najnowocześniejsze technologie recyklingowe oraz ogromną sieć partnerów branżowych.

Branża recyklingu podzespołów samochodowych pilnie potrzebowała nowej porównywarki cenowej – stwierdził partner zarządzający grupy, Maxime Le Breton. – Branża od dłuższego czasu zmagała się z brakiem równowagi między kupującymi i sprzedającymi, szczególnie zważywszy na szeroki zakres dostępnych katalizatorów. Do tego dochodzą dzienne wahania rynkowe, co powoduje, że właściwe ustalenie i wycena katalizatora na miejscu mogą bez pomocy innych być dość frustrujące. Posiadanie regularnie aktualizowanej aplikacji, która szybko i poprawnie określa i wycenia poszczególne katalizatory, stało się nieodzownym narzędziem w tej branży„.

Aplikacja Eco Cat App: odpowiedzialność środowiskowa
Aplikacja Eco Cat App to internetowa porównywarka cenowa z przydatnymi zdjęciami, umożliwiająca kupującym i sprzedającym sprawdzenie wartości używanych katalizatorów według producenta lub auta. Aplikacja pozwala na szybką i łatwą wycenę katalizatorów na rynku wtórnym, oferując sprzedającym informacje potrzebne do uzyskania uczciwej ceny od kupujących. Aktualizacje odbywają się trzy razy dziennie, na bieżąco odzwierciedlając zmiany na rynku metali szlachetnych.

Kupno, sprzedaż i recykling katalizatorów to olbrzymi, ogólnoświatowy biznes, który wymaga dużej wiedzy z zakresu motoryzacji, zmysłu handlowego i znajomości technologii. Metale szlachetne wykorzystywane do konstrukcji katalizatorów występują rzadko i są drogie, w związku z czym stanowią nie tylko wyjątkowe źródło dochodu, ale także wymagają najnowszych technologii recyklingowych. Nie jest to bynajmniej łatwy proces, ponieważ ilość metali szlachetnych w poszczególnych katalizatorach uzależniona jest od obowiązujących w danym kraju przepisów dotyczących norm emisji, rodzaju paliwa oraz szeregu innych czynników.

Katalizatory powstały w celu zmniejszenia ilości szkodliwych substancji będących wynikiem spalania benzyny lub oleju napędowego w silniku. Metale wykorzystywane w katalizatorach stanowią ograniczony ilościowo i nieodnawialny materiał, który musi zostać profesjonalnie przeanalizowany zanim będzie mógł zostać odpowiednio odzyskany. Recykling katalizatorów stanowi nie lada wyczyn technologiczny, który niesie za sobą wiele korzyści, prowadząc do bardziej zasobnej i zrównoważonej przyszłości dla naszej planety. Wiele wskazuje na to, że rynek recyklingu metali szlachetnych będzie do roku 2026 wart ponad 30 mld USD. W związku z tym Ecotrade Group rozszerza zakres swojej działalności, inwestując w badania nad sztuczną inteligencją i technologią deep learning z zamiarem wykorzystania kolejnych technologii przy recyklingu komponentów motoryzacyjnych.

źródło: Ecotrade Group

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: