Microsoft Your Phone (Twój telefon) – 3 funkcje smartfona, o których nie miałeś pojęcia

W dzisiejszych czasach większość z nas nie wyobraża sobie życia bez smartfona oraz komputera. W życiu codziennym, w pracy czy na studiach często spotykamy się z potrzebą swego rodzaju lawirowania między jednym ekranem a drugim. Dlatego właśnie aplikacja Your Phone (Twój telefon) była jedną z najważniejszych nowości aktualizacji October 2018 Update dla Windows 10. Nareszcie powstało narzędzie, które umożliwia obsługę wiadomości SMS oraz powiadomień z poziomu komputera czy szybki dostęp do galerii zdjęć zapisanych w pamięci naszego urządzenia – a to wszystko bez używania uciążliwych kabli.
Jak to działa?
Jeśli jesteś użytkownikiem smartfona z systemem Android (od wersji Nougat, czyli 7.0), wystarczy, że znajdziesz na swoim komputerze aplikację Twój telefon (możesz ją też pobrać z tej strony) oraz sparujesz urządzenie ze swoim telefonem przez Bluetooth. Następnie po pobraniu aplikacji pomocniczej o nazwie Pomocnik aplikacji Twój telefon — Łącze do Windows jesteś gotowy, aby z łatwością korzystać z wszystkich funkcji narzędzia Twój Telefon. Proces parowania trwa kilka minut i jest naprawdę bardzo prosty. A co możesz zyskać dzięki aplikacji Twój Telefon? Umożliwia ci ona:

 •  Wykonywanie i odbieranie połączeń telefonicznych na komputerze
 • Zarządzanie powiadomieniami z telefonu z systemem Android na komputerze
 • Używanie ulubionych aplikacji mobilnych na komputerze
 • Czytanie wiadomości SMS i odpowiadanie na nie z komputera
 • Błyskawiczny dostęp do zdjęć na telefonie przy użyciu komputera

Dla użytkowników telefonów z systemem iOS na razie aplikacja Twój Telefon umożliwia jedynie wysyłanie stron internetowych z iPhone’a na komputer. Więcej funkcji będzie dostępne w przyszłości, dlatego warto być na bieżąco z aktualizacjami systemowymi.

Tylko po co?
Koniec z przesyłaniem zdjęć mailem do samego siebie lub za pośrednictwem podejrzanych serwisów, służących do transferu plików między urządzeniami. Jeśli tylko chcesz dodać zdjęcie z galerii swojego smartfonu do prezentacji multimedialnej lub dokumentu, po prostu przeciągnij i upuść je z aplikacji Twój Telefon w dowolne miejsce na komputerze.
Pracujesz ze słuchawkami sparowanymi z komputerem i chcesz odbierać za jego pomocą połączenia telefoniczne? Nie ma problemu! A może rozprasza cię ciągłe zerkanie na telefon w celu sprawdzenia nowych powiadomień? Z aplikacją Twój Telefon z łatwością zarządzisz nimi z poziomu komputera. Sprawdź i efektywniej zarządzaj swoim czasem.
Najnowsze funkcje
Jeśli jesteś posiadaczem telefonów marki Samsung (pełna lista urządzeń znajduje się na tej stronie) możesz skorzystać z jeszcze większej liczby ciekawych i użytecznych funkcji aplikacji Twój Telefon. „Połącz z Windows” to rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą mieć dostęp do swojego smartfona z poziomu komputera. Chcąc z niej skorzystać, musisz mieć dostęp do komputera osobistego z systemem Windows 10 i aplikacją „Twój telefon”. Dzięki temu nawiążesz połączenie z urządzeniami Android i Samsung z zainstalowanymi następującymi aplikacjami:

 • Aplikacja „Pomocnik aplikacji Twój telefon”, w przypadku większości telefonów z systemem Android
 • Aplikacja „Łącze do Windows”, wstępnie zainstalowana na niektórych telefonach Samsung

Co daje ci ta funkcja? Dzięki niej możliwe jest:

 • Przeciąganie (w obie strony) dowolnych plików o wielkości do 512 MB
 • Oglądanie do 25 ostatnich zdjęć z galerii na komputerze teraz to 2000 zdjęć
 • Przeciąganie zdjęć z telefonu do komputera
 • Wyświetlanie powiadomień z telefonu
 • Odbieranie wiadomości z telefonu (także MMS) i odpowiadanie na komputerze
 • Sprawdzanie powiadomień różnych aplikacji telefonu na komputerze
 • Korzystanie z aplikacji i treści telefonicznych na komputerze dzięki mirroringowi
 • Gra w gry z telefonu na komputerze za pomocą klawiatury i myszy
 • Wspólny „schowek” pomiędzy telefonem a komputerem (można skopiować tekst na telefonie i zrobić crtl+v na komputerze)

źródło: Microsoft

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl