Huawei wręczył nagrodę za walkę z wykluczeniem społecznym

Podczas dorocznej gali finałowej XI edycji konkursu „Bizneswoman Roku”, organizowanego przez Fundację Sukcesu Pisanego Szminką, Radosław Kędzia reprezentujący Huawei wręczył nagrody zwyciężczyniom w kategorii „Działalność społeczna”. Laureatką została Majka Lipiak, założycielka fundacji Leżę i Pracuję. Konkurs jest największym w Polsce przedsięwzięciem nagłaśniającym sukcesy przedsiębiorczych kobiet i promującym różnorodność w biznesie, a zarówno kategoria, jak i nagrodzona organizacja mają dla firmy szczególne znaczenie ze względu na walkę z wykluczeniem.

Ostatnie badania pokazują, że ciągu ostatnich kilku lat zatrudnienie osób z niepełnosprawnościami systematycznie wzrasta. Sytuacja jest coraz lepsza, ale nie idealna – aktywna zawodowo pozostaje zaledwie co trzecia osoba w tej grupie w wieku produkcyjnym. Dlatego w sposób szczególny jury konkursu „Bizneswoman Roku” doceniło założycielkę Fundacji Leżę i Pracuję, której misją jest przełamywanie stereotypów i barier na rynku pracy dla osób z niepełnosprawnościami. Fundacja jest przedsiębiorstwem społecznym – pierwszą w Polsce agencją marketingową stworzoną po to, by umożliwić pracę zdalną osobom z niepełnosprawnością ruchową.
Bycie partnerem nagrody za promowanie inkluzji i walkę z wykluczeniami to kolejna z inicjatyw podejmowanych przez Huawei w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu. Firma jest w Polsce sponsorem głównym Olimpiad Specjalnych, a także angażuje się w globalne projekty jak TECH4ALL, mające na celu zmniejszenie skali wykluczenia cyfrowego.

Od wielu lat jedną z misji Huawei jest walka z wszelkiego typu wykluczeniami, często korzystając z najnowocześniejszych technologii. Wierzymy, że tworzone przez nas rozwiązania pozwalają pokonywać bariery oraz ograniczenia, łącząc ze sobą ludzi na całym świecie. Wyznajemy zasadę, że nikt nie powinien pozostawać w tyle, a naszym celem jest tworzenie technologii, która zmienia świat na lepsze, odzwierciedlając przy tym wymagania i potrzeby różnych społeczności.”

Radosław Kędzia, wiceprezes Huawei w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i krajach nordyckich.

Do tej pory we wszystkich edycjach konkursu zostało nagrodzonych już 90 osób. W tym roku, w kategoriach otwartych Bizneswoman Roku wpłynęło rekordowo 710 nominacji. Pełna lista laureatek i laureatów tegorocznej edycji konkursu Sukces Pisany Szminką Bizneswoman Roku dostępna jest pod linkiem.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: