GoBe Robots – poczuj się jakbyś tam był(a) bez konieczności dojazdu

Spółka zależna Blue Ocean Robotics, GoBe Robots, ogłosiła nową generację przyjaznych dla klimatu robotów do teleobecności w odpowiedzi na znaczący popyt w następstwie pandemii COVID-19.

Poczuj się jakbyś tam był(a) bez konieczności dojazdu dzięki nowym GoBe Robots firmy Blue Ocean Robotics, które oferują teleobecność – alternatywę podróży do miejsca docelowego. Zdalnie kontrolując nowego robota, użytkownicy mogą poczuć się tak, jakby byli w miejscu, gdzie znajduje się robot, otrzymując na żywo obraz lokalizacji, w której się przemieszcza. Pozwala to na współpracę i interakcję między ludźmi niezależnie od tego, jak daleko od siebie się fizycznie znajdują. W miarę szerzenia się pandemii COVID-19, GoBe Robots coraz wyraźniej jawią się jako skuteczne narzędzie zapobiegające rozprzestrzenianiu się koronawirusa, które pokonuje ograniczenia związane z zamknięciem granic i pozwala obniżyć budżety na podróże, a także skrócić godziny pracy i czasy przejazdu.

Nowy robot do teleobecności GoBe Robots jest zdalnie sterowanym mobilnym robotem, pozwalającym na komunikację za pośrednictwem 21,5-calowego ekranu, który wyświetla twarz użytkownika w naturalnej wielkości. Kamera 4K z opcją powiększania obrazu i szerokokątna kamera przednia dają „pilotowi robota” klarowny obraz lokalizacji, w której porusza się GoBe robot. Nowa generacja GoBe Robots wyróżnia się również otwartym systemem, który umożliwia zwiększoną liczbę zastosowań i pozwala użytkownikom maksymalnie wykorzystać potencjał tej technologii. Przykładowo, organizatorzy targów mogą dawać zdalnym uczestnikom możliwość bezpośredniego logowania do robota i oglądania stoisk i wydarzeń oraz wchodzenia w interakcje z wystawcami.

Lider w dziedzinie robotów do teleobecności, GoBe Robots wprowadza następną generację najbardziej przyjaznego dla klimatu robota na świecie. „Podczas trwającej pandemii liczba zamówień znacząco wzrosła – powiedział Peter Juhl Voldsgaard, dyrektor generalny GoBe Robots. – Roboty do teleobecności stały się już technologią standardową, którą każdy potrafi zrozumieć. Teraz wynosimy to doświadczenie na następny poziom”.

GoBe Robots posiada przeszło 150 tys. istniejących użytkowników swoich robotów do teleobecności, co wpływa na ogromne obniżenie emisji CO2. Claus Risager, dyrektor generalny Blue Ocean Robotics: „Mamy klientów, którzy o 90 procent obniżyli koszty kontroli bezpieczeństwa, umieszczając 30 naszych robotów w swoich fabrykach na całym świecie. Firma z Europy, w której 20 pracowników cztery razy w roku latało do Azji, oszczędza 500 tys. kg CO2, zastępując podróże lotnicze robotem do teleobecności”.

Źródło: Blue Ocean Robotics / Business Wire

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: