T-Mobile operatorem na wszystkich sieciach Fiberhost

T-Mobile jest pierwszym operatorem w kraju, który uzyska dostęp do całej sieci zarządzanej przez Fiberhost. Klienci T-Mobile korzystają już z usług operatora na otwartych sieciach światłowodowych budowanych w ramach POPC2 oraz inwestycji własnych. Teraz podpisana została kolejna umowa na dostęp do sieci Fiberhost w ramach POPC1 oraz POPC3.

W grudniu 2019 roku T-Mobile podpisał umowę na korzystanie z otwartych sieci światłowodowych Fiberhost wybudowanych w ramach drugiego konkursu Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC). W lutym tego roku współpraca ta została rozszerzona o sieci komercyjne Fiberhost, czyli wybudowane w całości ze środków własnych. Teraz doszło do podpisania umowy na korzystanie z infrastruktury powstającej w ramach pierwszego oraz trzeciego konkursu POPC. Dzięki temu za pośrednictwem całej otwartej sieci światłowodowej Fiberhost T-Mobile dotrze ze swoimi usługami do ponad miliona gospodarstw domowych w całym kraju.

– T-Mobile jest dla nas strategicznym partnerem. Cieszę się, że od teraz możemy współpracować na wszystkich obszarach otwartych sieci Fiberhost. Jestem przekonany, że będzie to współpraca długoletnia i biznesowo satysfakcjonująca obie strony. W kwietniu T-Mobile aktywował pierwszych klientów na sieci Fiberhost i chociaż za wcześnie jeszcze na podsumowania, to początek naszej współpracy jest bardzo obiecujący – skomentował Michał Bartkowiak, Prezes INEA S.A.

– Priorytetami T-Mobile są najwyższa jakość sieci i usług, więc cieszymy się z rozwoju współpracy z partnerem, który udowodnił w praktyce, że możemy w pełni polegać na jego infrastrukturze. Dzięki rozwojowi tej współpracy jeszcze więcej osób będzie mogło skorzystać z naszej oferty, kompleksowo odpowiadającej na potrzeby całej rodziny – powiedział Andreas Maierhofer, Prezes Zarządu T-Mobile Polska.

Wraz z umową na dostęp do sieci POPC1 oraz POPC3 podpisana została także umowa na partnerstwo techniczne.

źródło: INEA

 

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: