Przewodnik po najlepszych sprzętach na urlop… lub na balkon

Ostatni kwartał dał się wszystkim we znaki i zmienił sposób pracy. Lockdown, bo o nim mowa sprawił, że większość z nas nauczyła się wykonywać obowiązki we wszystkich miejscach, tylko nie przy biurku w siedzibie firmy. Możemy pracować zdalnie, dziś to już oczywista oczywistość. Niemniej potrzeba jest matką wynalazków. Po pierwsze, nowe warunki pracy – kanapa, balkon, hamak – po drugie przywitane właśnie wakacje sugerują wybór nowego sprzętu, który będzie bardziej ergonomiczny i po prostu wygodny w użyciu. Zatem kluczowe pytanie u progu urlopu brzmi: jakie rozwiązanie sprawdzi się nad wodą, w górach czy leśnej głuszy? Zapraszamy do naszego wakacyjnego – nomen omen – przewodnika po najlepszych sprzętach do pracy i relaksu poza miejscem pracy.

urlop

Nie ważne gdzie, ważne jak

W trasie czy w miejscu docelowym urlopu liczy się poręczność urządzenia, a co za tym idzie jego niewielka waga, poręczny format oraz odpowiednia smukłość. By spełnić pierwszy z warunków, nasz mobilny pomocnik powinien ważyć ok. 1.9 kg i mniej. Przy tym parametrze istotną kwestią jest rodzaj materiału z jakiego wykonana jest obudowa. Dobrym rozwiązaniem jest aluminium, gwarantujące wytrzymałość i niski ciężar.

Reklamy
Zwiększ zasięg Twojej sieci Wi-Fi

Format z kolei jest już rzeczą gustu, niemniej przyjmuje się, że kompaktowy rozmiar ekranów laptopów to 13 i 14 cali, zaś tabletów między 7 a 11. Ostania z danych powinna oscylować między 1.5 a 1.9 cm grubości. W końcu sprzęt powinien zajmować mało miejsca w plecaku czy torbie podróżnej.

W powyższe ramy idealnie wpisuje się 14-calowy Acer Swift 3. Komponenty urządzenia zamknięto w eleganckiej aluminiowej obudowie, która jest przyjemna w dotyku i nadaje mu wyjątkowy charakter. Wyświetlacz okalają cienkie ramki, dzięki czemu obszar wyświetlania pozwala na konsumpcję jeszcze większej ilości treści, w rozdzielczości Full HD. Kolory są jasne i odpowiednio nasycone. Waga? 1,8 kg.

 

Wielozadaniowość

Rozwiązanie, które sprawdzi się podczas opracowania tekstu, przygotowania maila lub edycji grafiki, a jednocześnie można na nim wygodnie obejrzeć film lub przejrzeć zdjęcia, dokumentujące dzień bogaty we wrażenia.

Nie jest łatwo wybrać technologicznego faworyta, który spełni nasze wszystkie zachcianki w codziennych obowiązkach. A może jednak nie jest to takie trudne? Przyjrzyjmy się modelowi ASUS VivoBook 15 X512

Procesor Intel Core i5 8. generacji w zestawieniu z 8 GB RAM, 512 GB przestrzeni dyskowej i zintegrowaną kartą graficzną, z pewnością zapewnią nam płynną pracę oraz rozrywkę. Pełnowymiarowa, podświetlana klawiatura pomoże przy pracy w miejscach o słabym oświetleniu. Ciekawym rozwiązaniem w ASUS VivoBook 15 X512 jest zawias ErgoLift, który bezpiecznie utrzymuje pozycję ekranu pod dowolnym kątem nachylenia i unosi klawiaturę pod kątem 2 stopni, co przekłada się na wygodne ułożenie podczas pisania. Natomiast wysokiej jakości kamera HD, świetnie sprawdzi się do prowadzenia wideo-czatu z rodziną i przyjaciółmi.

Komfort pracy

Długie dni i krótkie noce – to standard w letnie miesiące. Jeżeli zamierzamy korzystać z komputera na świeżym powietrzu, najlepiej wyposażyć się w sprzęt o mocnej matrycy, która jest w stanie odbijać promienie słoneczne, a tym samym nie zmusza nas do mrużenia oczu czy poszukiwania skrawka cienia, który w dodatku bez przerwy ucieka.

Zapewne 15-calowy notebook Dell Inspiron podoła tym oczekiwaniom. Laptop wyposażono w matową matrycę, która sprawia, że unikniesz refleksów i odbić otoczenia na ekranie. Nieważne w jakim miejscu będziesz korzystał ze sprzętu, ponieważ zastosowany tutaj wyświetlacz FHD z powłoką przeciwodblaskową zapewni wyraźny i jasny obraz w każdych warunkach oświetleniowych.

Dell Inspiron
Dell Inspiron

Long Life Battery

Kable – kto potrzebuje kabli? Ok, w szerszej perspektywie każde urządzenie wymaga bazy, przewodu lub stacji do zebrania energii. Chodzi przecież o swobodę użytkowania na kanapie, pod drzewem, w samochodzie czy na plaży. Kable, dyndające niczym sznurówki, są zdecydowanie obiektem niepożądanym. Poza tym, nikt nie lubi momentu, w którym film zostaje przerwany w kluczowym momencie, napisana treść znika bezpowrotnie, a konwersacja urywa się w połowie słowa. Niezbędne w tych sytuacjach są sprzęty z wysokimi wskaźnikami mAh, czyli miliamperogodzin. Urządzenia posiadające tę wartość wyższą niż 3 000 mAh w laptopach 13 i 14-calowych, oraz 3 500 mAh w rozwiązaniach o większej matrycy zdadzą egzamin z wielogodzinnej pracy bez stałego źródła zasilania. Drugim kluczowym czynnikiem jest właśnie liczba godzin, jaką narzędzie może działać między ładowaniami.

Z wytrzymałym akumulatorem w nowym HP 15S wszelkie obawy, dotyczące przerwania pracy czy konsumpcji treści znikną bezpowrotnie. Umieszczone w laptopie pojemne ogniwo, pozwala na pracę z dala od gniazdka elektrycznego nawet do 10 godzin. A kiedy HP 15S będzie już potrzebowało zaczerpnąć energii, to dzięki technologii HP Fast Charge naładujesz go od 0 do 90% w zaledwie 90 minut.

HP 15S

Wydajność

Temat pokrewny do wytrzymałej baterii, jednak warty wyodrębnienia. Dobrym pomysłem jest przyjrzenie się jakości procesora. Drugim kluczowym aspektem jest pojemny dysk SSD – wspomnienia i ulotne chwile ważą przecież swoje gigabajty.

W tym przypadku warto zwrócić swój wzrok w kierunku laptopów, które posiadają procesory Intel Core 10. generacji, a do tego mają na pokładzie wspomniane dyski o przestrzeni na co najmniej 256 GB danych. Wśród propozycji można wyróżnić Acer Aspire 3. W zależności od konfiguracji mamy możliwość wyboru dodatkowych gigabajtów.

Co zatem jest najlepszym rozwiązaniem? Pozostaje Wam wybrać najbardziej pasujące do własnych preferencji.

źródło: Microsoft

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl