HAMMER Energy 2 i HAMMER Explorer – pięć lat aktualizacji w Programie Android Enterprise Recommended

HAMMER Energy 2 oraz HAMMER Explorer (mPTech Sp. z o.o.) zyskały certyfikaty Programu Android Enterprise Recommended. Oznacza to, że te „twardziele” spełniają wysokie wymagania Google związane z wykorzystaniem ich w biznesie i strukturach organizacji. Jednak zalety tego powinni też docenić klienci detaliczni. Prawdopodobnie są to pierwsze smartfony spośród wszystkich modeli producentów urządzeń w tej części Europy, a na pewno w Polsce, które zostały zakwalifikowane do tego Programu. Co to oznacza dla użytkowników?

Już od wielu lat współpracujemy z Google w zakresie rozwoju systemu Android i dla uzyskania certyfikacji Google Mobile Services dla smartfonów myPhone i HAMMER. A podstawą do współdziałania jest porozumienie MADA, które pozwoliło nam też przystąpić do Programu Android Enterprise Recommended – tłumaczy Piotr Spychalski, Dyrektor Sprzedaży mPTech. – Do programu przystąpiliśmy, aby zapewnić użytkownikom jeszcze wyższe standardy bezpieczeństwa i niezawodności naszych modeli. Dziś zostały wyróżnione HAMMER Energy 2 oraz HAMMER Explorer, co jest dla nas sukcesem, a także zobowiązaniem – tłumaczy Piotr Spychalski.

W skrócie, Android Enterprise Recommended to program, który ułatwia wybór najlepszych urządzeń z Androidem do zastosowania w firmach, spełniających wysokie kryteria sprzętowe i te związane z oprogramowaniem. Ułatwia administrowanie i zarządzanie urządzeniami zdalnie, systemowo i masowo, zarówno pod kątem danych, narzędzi czy usług. Dlatego działanie tych urządzeń jest bezpieczniejsze i bardziej sprawne w pracy właśnie ze względu na łatwiejsze zarządzanie nimi i prostsze dołączanie ich do wykorzystywanych systemów Enterprise Mobility Management (EMM) oraz Mobile Device Management (MDM). Co ważne, polegają na tym już nie tylko duże i rozwinięte przedsiębiorstwa, lecz też mniejsze organizacje. Program i fakt czy dany model znajduje się na liście to informacje kierowane głównie do klientów biznesowych, jednak powinni nimi zainteresować się też zwykli użytkownicy.

W związku z tym, że HAMMER Energy 2 i HAMMER Explorer pojawiły się w Programie AER zyskują wszyscy, a przede wszystkim Klienci – tłumaczy Łukasz Grzypek, Technical Project Manager w mPTech. – Jako producent zobowiązujemy się bowiem do systematycznego wdrażania poprawek bezpieczeństwa Google dla tych modeli (nie później niż 90 dni od ich publikacji) przez co najmniej pięć lat od ich premiery i do aktualizacji, do kolejnej pełnej wersji Androida (z nowym oznaczeniem). Oznacza to, że zarówno HAMMER Energy 2 jak i Explorer z Androidem 9 doczekają się aktualizacji do Androida 10 – dodaje Łukasz Grzypek.

Urządzenia w Programie Android Enterprise Recommended to więc takie, które są bardziej bezpieczne i kompatybilne z rozwiązaniami MDM (niezależnie od rodzaju dostawcy), umożliwiające większą kontrolę nad urządzeniami pracowników. Rozwiązania te dają wiele możliwości, w tym tworzenie na jednym urządzeniu użytkownika dwóch profili – służbowego i prywatnego, albo profili dla kilku użytkowników (np. pracowników różnych zmian). Jest to więc nieocenione, bo pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze w firmie.

Podsumowując, spośród smartfonów firmy mPTech (właściciel m.in. marek telefonów myPhone, HAMMER), w tej chwili w Programie Android Enterprice Recommended są HAMMER Energy 2 i HAMMER Explorer. W przyszłości, Producent będzie też zabiegał o zgłaszanie do Programu innych modeli. Listę wszystkich telefonów znajdujących się w Programie jak i szczegółowe wymagania, znajdziemy na stronie dedykowanej programowi:
https://www.android.com/intl/pl_pl/enterprise/recommended/

  • HAMMER Energy 2 (3/32 GB) to 5,5-calowy smartfon stworzony do ciężkich warunków, ze wzmocnioną konstrukcją i odpornością potwierdzoną certyfikatem IP68. Następca bestsellera Energy, optymalny wybór z mocnymi argumentami takimi jak: NFC, potężny akumulator 5000 mAh z Express charging i power bank. Cena: 699 zł.
  • HAMMER Explorer (3/32 GB) to 5,7-calowy smartfon w całości zaprojektowany w Polsce. Wyróżnia się najwyższym stopniem ochrony przed wodą i pyłem, co potwierdza certyfikat IP69 oraz certyfikat militarny MIL-STD-810. Wyposażony jest w: NFC, wodoodporne i uniwersalne złącze USB-C, wskaźnik laserowy oraz smart-tackę na kartę SIM dla jej łatwej wymiany. Do tego potężna bateria 5000 mAh z Express charging. Cena: 1099 zł.

źródło: mPTech

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl