Rozwój sieci Fiberhost w ramach POPC4

W ramach czwartego konkursu Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC4) otwarta sieć światłowodowa Fiberhost powiększy się o blisko siedemnaście i pół tysiąca gospodarstw domowych w Wielkopolsce.

INEA została beneficjentem czwartego konkursu w ramach działania 1.1. Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa i na dwóch obszarach (Wielkopolski część A i Wielkopolski część B) rozbuduje otwartą sieć światłowodową, zarządzaną pod marką Fiberhost. Dzięki temu mieszkańcy kolejnych gospodarstw domowych w Wielkopolsce uzyskają dostęp do szybkiego Internetu od lokalnych i ogólnopolskich dostawców usług.

– Aktualnie w aż 8 województwach w Polsce trwają prace związane z rozbudową otwartej sieci światłowodowej, udostępnianej pod marką Fiberhost, a pierwsi klienci korzystają już z usług światłowodowych na sieciach POPC3. Skala prowadzonych inwestycji jest ogromna, ale nie rezygnujemy z nowych przedsięwzięć i wyzwań. Czwarty konkurs POPC dotyczy Wielkopolski, a więc obszaru, który jest nam bardzo dobrze znany. Ta wygrana cieszy nas więc podwójnie. Projekt ten najwięcej korzyści niesie jednak dla lokalnych społeczności, biznesu oraz instytucji. Zyskują oni bowiem dostęp do najlepszych technologii, ale też szerokiej oferty usług komentuje Michał Bartkowiak, Prezes INEA S.A.

Termin zakończenia projektu to IV kwartał 2023 roku.

źródło: INEA

 

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl