Wystawa Grand Press Photo 2020 już w Polsce

Wystawa prac zgłoszonych w ramach prestiżowego konkursu fotograficznego Grand Press Photo 2020 właśnie rozpoczęła tournée po Polsce, dzięki czemu wiele osób będzie mogło zapoznać się ze sztuką zamkniętą w kadrze. W pierwszej kolejności zawita ona do Warszawy, gdzie pokazanych zostanie 266 najlepszych zdjęć prasowych tegorocznej edycji.

Ekspozycja w stolicy będzie dostępna od 8 do 20 lipca na terenie centrum handlowego Blue City, w godzinach jego otwarcia. Zainteresowane osoby zobaczą tam najciekawsze projekty, w tym 42 zdjęcia pojedyncze, 15 fotoreportaży, 4 projekty dokumentalne. Dodatkowo zaprezentowane zostaną prace z kategorii Young Poland, ukazującej projekty młodych fotografów od 18. do 26. roku życia, pośród których naturalnie w zasobach wystawy znalazły się wyróżnione w tym roku 2 zdjęcia pojedyncze i 3 fotoreportaże. To właśnie nad tą sekcją OPPO objęło patronat, zgodnie ze swoją misją wspierając młodych twórców.

Fotografia to znakomity sposób na wyrażenie siebie – i równie świetny na ukazanie otoczenia, wydarzeń czy przemyśleń na ich temat. Doceniamy wielofunkcyjność tej formy przekazu nie tylko dostarczając użytkownikom narzędzia pozwalające utrwalić miejsca i chwile. Wspieramy także twórców fotografii. Właśnie dlatego jako OPPO Polska zostaliśmy partnerem konkursu fotograficznego Grand Press Photo 2020 i jesteśmy pod ogromnym wrażeniem tegorocznej edycji. Serdecznie zapraszamy wszystkich do obejrzenia najciekawszych projektów – powiedział Piotr Żaczko, PR Menadżer OPPO Polska.

Współczesny świat w obiektywie najzdolniejszych

Przedstawione w ramach wystawy prace to finałowe projekty konkursu. Obejmują one m.in. fotografię, która otrzymała tytuł Zdjęcia Roku, pokazującą pielęgniarkę ze szpitala w Lublinie podczas dyżuru w specjalnym namiocie do segregacji pacjentów w trakcie pandemii. Zdjęcie wykonał Jacek Szydłowski z „Dziennika Wschodniego”. Nie zabrakło również innych nagrodzonych prac, a wszystkie one zostały wyłonione pod doświadczonym okiem przewodniczącego jury, którym w tym roku został czterokrotny laureat World Press Photo, fotoreporter Pieter Ten Hoopen ze Szwecji.
Kolejnym etapem ekspozycji nagrodzonych projektów będzie prezentacja w Gdańsku między 1 a 16 sierpnia w Teatrze Szekspirowskim.
Źródło: OPPO

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl