Huawei 1 pół. 2020 r. – dwucyfrowy wzrost mimo pandemii

Huawei zaprezentował wyniki finansowe za pierwszą połowę 2020 roku. Globalnie firma wygenerowała w tym okresie przychody w wysokości 64,2 miliarda dolarów (454 mld CNY), co stanowi wzrost o 13,1% rok do roku, podczas gdy marża netto wyniosła 9,2%.

Na łączne przychody składało się 22,6 miliarda dolarów (159,6 mld CNY) z segmentu rozwiązań dla operatorów, 5,1 miliarda dolarów (36,3 mld CNY) z działu enterprise oraz 36,2 miliarda dolarów (255,8 mld CNY) przychodu wypracowanego na sprzedaży produktów konsumenckich.

Podczas globalnej walki z pandemią COVID-19 technologie teleinformatyczne stały się nie tylko jednym z kluczowych narzędzi służących powstrzymaniu rozprzestrzeniania choroby, ale także motorem napędowym ożywienia gospodarczego. Huawei umocnił współpracę z operatorami i partnerami branżowymi w celu utrzymania stabilnych operacji sieciowych, przyspieszenia transformacji cyfrowej i wspierania wysiłków na rzecz powstrzymania lokalnych epidemii, a także ponownego otwarcia lokalnych gospodarek.

Reklamy
Zwiększ zasięg Twojej sieci Wi-Fi

Dane finansowe podane w raporcie zostały opracowane zgodnie z Międzynarodowymi Standardami Sprawozdawczości Finansowej.

źródło: Huawei

Czytaj też: Huawei – raport roczny za 2019 rok

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl