Smart-trening, czyli telewizor i smartfon zamiast siłowni

Trening w domu to coraz popularniejsza forma aktywności. Teraz, niezależnie od tego czy korzystasz z ulubionych aplikacji, czy po prostu szukasz inspiracji na YouTube, trening może być jeszcze bardziej efektywny, a na pewno przyjemniejszy. Na dużym ekranie telewizora zobaczysz nie tylko jak poprawnie wykonywać ćwiczenia, ale także zweryfikujesz swoją technikę w czasie rzeczywistym. Pomogą w tym funkcje, takie jak Dotknij i Wyświetl czy Multi View dostępne w tegorocznych telewizorach QLED oraz Crystal UHD*.

  • Aktywność fizyczna powinna być stałym elementem naszej codzienności. Zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) są jasne: osoby dorosłe powinny być w ruchu średnio od 75 do 150 minut tygodniowo, w zależności od intensywności i trybu życia.
  • Trening w domu pozwala oszczędzić czas – szybką 30 minutową sesję można wykonać o dowolnej porze. Grafik zajęć czy konieczność dojazdu do klubu nie stanowią już ograniczenia.
  • Dzięki funkcji Multi View, która pozwala podzielić ekran i wyświetlić jednocześnie obraz z telewizora i smartfona, można lepiej kontrolować poprawność wykonywania ćwiczeń.
  • Dzięki funkcji Dotknij i Wyświetl ulubiona trenerka, którą do tej pory podglądaliśmy w aplikacji na smartfonie pojawi się na dużym ekranie telewizora. Wystarczy dotknąć smartfonem obudowy telewizora.
Smart-trening

W tym roku telewizory Samsung Smart TV z serii QLED i Crystal UHD, zyskały nowe funkcje i rozwiązania, które z powodzeniem znajdą zastosowanie w różnych sytuacjach, w tym także podczas domowych treningów. Sprawdzamy, jak sprawdzą się w roli osobistych trenerów.

Smart-trening

Każdy trening, także ten domowy, powinien być bezpieczny. Technika i poprawność wykonywania ćwiczeń są kluczowe, zwłaszcza kiedy zaczynamy. Teraz z pomocą przyjdzie duży ekran naszego telewizora, a konkretnie funkcja Multi View, która dostępna jest we wszystkich modelach QLED i Crystal UHD (TU8500, TU8510) oraz The Frame i The Serif na 2020 rok.

Dzięki Multi View ekran telewizora podzielimy na dwie części – na jednej z nich możemy np. odpalić trening z YouTube, a na drugiej ekran swojego urządzenia mobilnego. Jeśli włączymy kamerę w smartfonie i odpowiednio go ustawimy, zyskamy podgląd na nasze ruchy bez odrywania wzroku od telewizora – ramię w ramię z instruktorem. Dla większego komfortu można dowolnie dopasować rozmiar obu okien, skorzystać z opcji obraz w obrazie (PIP) czy zmienić orientację.

Nie podglądaj, trenuj

Jeśli do tej pory korzystaliśmy z treningów za pośrednictwem aplikacji na smartfonach teraz, jednym dotknięciem, przeniesiemy je na duży ekran. I to dosłownie, ponieważ aby zobaczyć lustrzaną kopię telefonu wystarczy dotknąć nim obudowy telewizora, który automatycznie to wykryje i rozpocznie udostępnianie treści. Tak właśnie działa funkcja Dotknij i Wyświetl**. To super rozwiązanie także dla osób, które dołączają do treningów live, prowadzonych przez popularnych trenerów za pośrednictwem kanałów społecznościowych. Nie trzeba będzie wypatrywać ruchów instruktora pomiędzy komentarzami i uśmiechami innych ćwiczących. A ta energia i poczucie wspólnego celu dają niezłego energetycznego kopa.

źródło: Samsung

———————–

* Z funkcji Dotknij i Wyślij można korzystać w telewizorach 4 oraz 8K QLED 2020, Crystal UHD oraz The Frame, The Sero i Serif z telefonami od Galaxy S7 z systemem Android 8.1 wzwyż. Z funkcji Multi View można z korzystać w telewizorach oraz 8K QLED 2020, Crystal UHD ( modele TU8500, TU8510) oraz The Frame i Serif.

** Z funkcji można korzystać z telefonami Galaxy S7 z systemem Android 8.1 wzwyż

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl