FIBARO BiDi Z-Wave do automatyzacji bram Nice

Gdy w sierpniu 2018 Nice i FIBARO połączyły siły, pojawiły się pierwsze deklaracje i zapowiedzi w zakresie integrowania rozwiązań i produktów obu firm. Podczas CES 2020 w Las Vegas FIBARO zaprezentowało wyczekiwaną przez rynek, nową generację centrali do zarządzania inteligentnym domem – Home Center 3.      

BiDi Z-Wave

To nowatorskie rozwiązanie zapoczątkowało nowy etap integracji urządzeń FIBARO i Nice – w ramach wspólnego systemu zarządzania inteligentnym domem. Dziś premierę ma kolejne nowe rozwiązanie integrujące rozwiązania obu marek: BiDi Z-Wave.

BiDi Z-Wave

W prostocie siła

Reklamy
Zwiększ zasięg Twojej sieci Wi-Fi

Bidi Z-Wave to miniaturowe urządzenie (wielkością porównywalne do pendrive) pozwalające obsługiwać sterowniki (napędy) bram automatyzowanych przez produkty Nice wyposażone w złącze diagnostyczne IBT4 i zgodne z systemem Nice Opera. BiDi Z-Wave umożliwia otwarcie, zamknięcie, zatrzymanie bramy garażowej oraz udostępnia informacje o położeniu bramy wraz ze statusami diagnostycznymi, szczególnie istotnymi dla instalatorów. Nowe urządzenie staje się, kolejnym po FIBARO Home Center 3, łącznikiem ze światem smart home FIBARO i Nice w oparciu o technologię Z-Wave.

BiDi Z-Wave

Od teraz  brama wjazdowa i garażowa nie będzie tylko zwykłym urządzeniem wykonawczym, ale aktywnym elementem systemu inteligentnego domu. Brama wyposażona w napędy Nice obsługiwana przez aplikację FIBARO Home Center App (nagrodzoną CES Innovation Honoree 2019) wyśle równocześnie z jej uruchomieniem sygnał do centrali, która na jego podstawie wykona określone czynności – np. włączy światła w ogrodzie lub wiatrołapie, rozbroi alarm i podniesie rolety w domu. Rozwiązanie to tworzy wiele unikalnych możliwości i scenariuszy realizowanych na posesji. Dziś Twoja brama może być częścią zaprogramowanego szeregu zdarzeń podnoszących bezpieczeństwo i komfort użytkownika.

Instalacja BiDi Z-Wave jest bardzo prosta i ogranicza się tylko do podłączenia go do dedykowanego gniazda w sterowniku bramy ze złączem IBT4, w które wyposażonych jest zdecydowana większość popularnych napędów bram Nice oferowanych na przestrzeni ostatnich lat.

BiDi Z-Wave

Metka „Made in Poland” liczy się na świecie

Warte podkreślenia jest także, że inżynierowie FIBARO i Nice współpracowali razem przy prowadzeniu prac badawczo- rozwojowych tego produktu.

Jako osobę związaną ze strukturami grupy Nice od ponad 20 lat, szczególnie cieszy mnie fakt, że to właśnie w Polsce, w podpoznańskiej fabryce FIBARO odbywa się produkcja BiDi Z-Wave. Połączenie polskiej i włoskiej myśli technologicznej pozwoliło na powstanie urządzenia, które z pewnością zyska wielu entuzjastów na rynku. Od dziś witamy wszystkich użytkowników w świecie inteligentnych i bezpiecznych rozwiązań wykreowanych przez naszą pasję i doświadczenie – mówi Adam Krużyński, CEO FIBARO oraz Nice Poland

Nice Bidi Z-Wave z metką „Made in Poland” na początek dostępne będzie na rynkach europejskich w oficjalnej sieci dystrybucyjnej FIBARO i Nice już od sierpnia w cenie 299 zł brutto.

źródło: FIBARO

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl